Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL + 2racuna + 2racunara u wirelessu

[es] :: .NET :: ADSL + 2racuna + 2racunara u wirelessu

[ Pregleda: 1925 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladimir.SB
Cvetkovic Vladimir
Sokobanja

Član broj: 41816
Poruke: 26
*.beobug.com.



Profil

icon ADSL + 2racuna + 2racunara u wirelessu23.08.2007. u 17:23 - pre 203 meseci
Pozdrav svima, Problem koji cu imati se sastoji u tome da nas cetri drugara hocemo medjusobno da se umrezimo i da medjusobno podelimo adsl intrnet. Jedan drug je uzeo Telekomov ADSL paket sa ruter/modemom SmartAX MT882, i sada hocemo da podelimo tu internet konekciju ali da se dva racunara povezu kablovima posto su u istoj zgradi (adsl modem se nalazi kod druga u zgradi) a dva da se povezu bezicno wirelessom. Citajuci forum o adsl-u i wireless shvatio sam neke stvari ali ne sve pa Vas ovim putem molim za pomoc. Moje misljenje oko povezivanje je ovakvo da se tamo gde je ruter/modem postavi switch i to TP-Link TL-SF1005D koji ce da bude povezan sa ruter/modemom i dva racunara koja su u zgradi, a na krovu bice postaljen AP TP-Link TL-WA501G koji ce takodje da se prikljuci na switch koji je u zgradi, AP se postavlja na krovu sa spoljnom antenom. Ostala dva racunara se povezuju wireless karticama TP-Link TL-WN551G sa spoljnim antenama na AP koji je na zgradi, udaljenost je nekih 250-300m. Moje pitanje je da li je moguce ostvariti ovako mrezu i da li svi korisnici mogu da imaju internet ??? Izvinite ako se ponavaljam ali mislim da se ne ponavaljam sa ovakvim pitanjem.
Hvala unapred !!!
E da relativno sam pocetnik u ovome.
 
Odgovor na temu

Vladimir.SB
Cvetkovic Vladimir
Sokobanja

Član broj: 41816
Poruke: 26
*.beobug.com.



Profil

icon Re: ADSL + 2racuna + 2racunara u wirelessu23.08.2007. u 17:36 - pre 203 meseci
Izvinite ali ova ovoj temi nije ovde mesto slucajno sam je stavio.
Jos jednom izvinite, molim Vas obrisite je !!!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
91.150.119.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: ADSL + 2racuna + 2racunara u wirelessu24.08.2007. u 11:02 - pre 203 meseci
Moguce je, naravno da se tako nesto uradi. Samo je mali problem u tome sto ce malo da se gusi veza ka netu ukoliko recimo neko od vas pusti torrent ili nesto slicno.

Problem je sto Huawei ima qos (quality of service) koji je uradjen tako da svakoj konekciji pusta jednak protok, sad uzmite da torrent ume da otvori i po 100 konekcija.

Sad uzmimo primer da vas browser otvori 4 konekcija ka serveru, a torrent 96.

Dobijate situaciju da imate ukupno 100 konekcija, od kojih ce torrent da koristi 96, a browser 4.
Znaci da ce zbirna brzina na torrentu biti 96/100 od ukupne veze, a browser ce imati samo 4/100 od ukupne veze.

Tako da moze da se desi da tvoj drug skida 70KB/s, a da ti ne mozes ni 10KB/s da izvuces.

Sad, postoji resenje i za to, da se postavi neki racunar koji ce da deli saobracaj u mrezi na drugaciji nacin, kao sto je kod mene slucaj. Na mrezi imam 6 racunara i svaki ima zagarantovan protok od 1/6 ukupne veze, ili ~120kbps, naravno ako svi racunari u tom trenutku prenose opodatke punom brzinom, ako je link slobodan, naravno da je protok veci.

Ali za ovakve stvari ti je potrebno malo vece poznavanje mreza.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ADSL + 2racuna + 2racunara u wirelessu

[ Pregleda: 1925 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.