Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om

[ Pregleda: 3256 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om21.08.2007. u 20:29 - pre 203 meseci
Imam pomenutu plocu i na njoj integrisanu zvucnu SoundMAX Integrated Digital HD Audio.
Prilikom slusanja muzike ili sta vec javlja mi se pucketanje,da li je drajver u pitanju,ili nesto drugo?
Operativni sistem Windows XP Professional SP2 (u Visti nisam probao).

Drugi problem je kada hocu da skinem zvuk sa nekog video zapisa.Pustim video preko nekog playera,otvorim Sound Forge (naravno sve podeseno) pustim snimanje ali zvuka nema.Sve zivo sam probao,poludeo sam.
Ako neko moze da pomogne neka se javi.
Pozdrav !!!
ivan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Memomax
Beograd

Član broj: 109533
Poruke: 260
91.150.107.*



+2 Profil

icon Re: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om22.08.2007. u 01:06 - pre 203 meseci
pokusacu da ti pomognem oko drugog problema. windows ima obicaj da izmedju dve radnje sam uradi mute na pojedinim ulazima. probaj da prvo podignes soundforge, zatim proveri u audio podesavanjima windowsa ( ne soundmaxa) da li je snimanje cekirano na record master ( ili what you hear na nekim verzijama windowsa). soundforge neka sve vreme bude namesten za snimanje. tek nakon toga otvori video fajl ciji ton zelis da snimis. na ovaj nacin bi trebalo da radi real time snimanje onoga sto cujes sa racunara. soundforge od verzije 8.0 ttakodje trazi instaliran i windows net framework 1.1, ali ne znam sigurno da li bas totalno nece da radi bez njega.

mada, virtual dub mislim da ima opciju save .wav iz video fajla, tako da mozes da probas i tako, izvuces kompletan audio kao .wav pa onda uzimas sta ti treba.

 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om22.08.2007. u 01:44 - pre 203 meseci
Prvi problem je najverovatnije do podesavanja SoundMAX-a. Ili je aktiviran Bass Boost (smanji ga malo ili ga ugasi), i/ili spusti malo wave shiber.

Sto se tice drugog problema prvo sto mi pada na pamet je pogresna konfiguracija device-a (SoundMAX drivera) u samom Sound Forge-u ili sam SoundMAX mixer nije dobro podesen.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om22.08.2007. u 06:39 - pre 203 meseci
za ovo drugo: u audio control panelu moras da iskljucis mute na recording/input stavke general i downmix. te opcije su po defaultu ukljucene.

za krcanje treba pod output da mutiras sve ulaze koji nisu nephodni- phono, cdin, mic...
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om22.08.2007. u 22:18 - pre 203 meseci
Hvala vam na odgovorima,videcu sta mogu da uradim pa cu vam javiti.Pozdrav
ivan
 
Odgovor na temu

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om24.08.2007. u 12:55 - pre 203 meseci
Sve je uradjeno kako ste rekli,nazalost nista nije uspelo,imam ja programe koji skidaju kompletan ton iz video zapisa ali to mi ne vrsi posao.
Probao sam da nadjem novije drajvere za zvucnu ali nisam uspeo,mada sam cuo da se jos neki ljudi zale na ovakav problem,samo je druga ploca u pitanju
ivan
 
Odgovor na temu

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om01.09.2007. u 22:02 - pre 202 meseci
Mislim da sam nasao resenje...
Najbole je da kupim drugu zvucnu karticu :)
ivan
 
Odgovor na temu

dvd studio

Član broj: 83504
Poruke: 290
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om19.09.2007. u 12:25 - pre 202 meseci
Ovako...u Windows Visti nema pucketanja,znaci da je problem u drajveru za XP,sve radi ok.
ivan
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Asus P5N32-SLI Premium i Problem sa SoundMAX-om

[ Pregleda: 3256 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.