Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 588121 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema24.12.2010. u 21:53 - pre 162 meseci
>>zarkoj<<

Pre nego sto upalis auto,pojacaj muziku,i to je to.
reseno. :)



Temu o ulju,treba zabraniti.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.38.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema24.12.2010. u 22:18 - pre 162 meseci
>>>ZAX<<< znam na sta mislis, i kod mene se cuje vec godinu dana, kao da voda zubori, i to samo na prvo paljenje.
Da ne preteram sa odgovorom, al mislim da se kod mene cuje kad je podeseno da greje (pazi ne kad radi grejenje da duva) nego kad je sistem podesen da duva topao vazduh.
Ne secam se da sam to cuo tokom letnjeg perioda kad je podeseno na hladno.
Kao sto rekoh, cuje se vec godinu dana i nista specijalno se ne desava...ako ti je ovo za utehu, ne moras cak ni muziku da pojacas...BLA-BLA...
 
Odgovor na temu

masterbre

Član broj: 101027
Poruke: 239
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema24.12.2010. u 22:35 - pre 162 meseci
Citat:
zarkojPazi cuje mi se kad grejanje nije ukljuceno i cuje se samo jednom u toku dana.Ujutru kad krenem.
Ali mi grejanje stoji na crveno (sad uvek).

Pa na to sam mislio,kad je na crvenom..to je to..cirkulacija vode do "malog hladnjaka",cuje se kod svih.
Samo sto neko registruje taj zvuk ranije,a neko kasnije. :)
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema24.12.2010. u 22:52 - pre 162 meseci
Jel kod svih isti zvuk?
Mozda se nekom slabije cuje,nekom jace?
A mozda i zbog antifriza,ako ima g12,onda je tuplji zvuk,vise basa u zvuku...?
:o
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema24.12.2010. u 23:17 - pre 162 meseci
Kao sto rekoh vladd, niko te ne tera da citas


--> zarkoj<--

Probaj da ispraznis sistem od mehurica. Prvo paljenje ilii kada je motor hladan. Prebacis sistem na vrelo (tj crveno), Podignes haubu, skines poklopac od hladnjaka startujes motor i pustis da motor dostigne radnu temp. Stiskaj ona debela (oba) creva lagano da ne prosipas tecnost kroz otvor hladnjaka i trebalo bi da mehurici izadju, nadam se da ce funkcionisati posle
 
Odgovor na temu

ninaub
vozac
Leskovac

Član broj: 256403
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema24.12.2010. u 23:31 - pre 162 meseci
Moze da se zapusi,ja sam to uradio.Skines zadnju lampu i uzmes crni silikon i namazes malo deblje i vratis i nema vise ulaska vode.Nesme samo lepkom za sofersajbnu jer ne moze posle lampa da se skine.To sto je neko pomenuo kako su tu vodu resavali na servisu kada je auto bio nov,nisu imali potrebe to se desava vremenom,ispuca masa od sunca i to samo na gornjem delu,dovoljno da provlaci i zadrzava se u rezervnom tocku.Ako ne sad za koju godinu ce.
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema24.12.2010. u 23:31 - pre 162 meseci
Citat:
codeNO



Probaj da ispraznis sistem od mehurica. Prvo paljenje ilii kada je motor hladan. Prebacis sistem na vrelo (tj crveno), Podignes haubu, skines poklopac od hladnjaka startujes motor i pustis da motor dostigne radnu temp. Stiskaj ona debela (oba) creva lagano da ne prosipas tecnost kroz otvor hladnjaka i trebalo bi da mehurici izadju, nadam se da ce funkcionisati posle



Skinut cep od hladnjaka (poklopac),
dovesti motor u radnu temperaturu,
eto opasnosti od opekotina!

Prvo idu mere zastite,
i strucno rukovanje sa vozilom.

Ne znaju bas svi da rukuju sa automobilima,
i moze doci do povreda.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 00:25 - pre 162 meseci
Dobro ti si pametan po ko zna koji put,

Sobzirom da tvoja pamet curi i ne mozes se zaustaviti kada vidis problem koji resavas samo gledajuci ga, objasni coveku kako se izbacuje vazduh iz sistema za hladjenje motora.

Drage kolege forumasi, samo u nasem gradu videcemo trik kako se otklanja vazduha iz motora pomocu vakum pumpice

Ta-Ta i Laku Noc!
 
Odgovor na temu

Philus

Član broj: 249396
Poruke: 206
*.adsl.eunet.rs.



+4 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 00:49 - pre 162 meseci
Ne znam kakav ti je ovo komentar.

Niko se ne pravi pametan i niko nije glup.
Ima ljudi koji nisu bas strucni,kada je auto u pitanju.
To ne znaci da je neko zbog toga glup.

Ti si mu objasno,sto bi i ja?

Ja sam samo dodao,
ako se radi sa vrelom vodom,
jos pod pritiskom,moze doci i do opekotina,vrlo lako.
A moze,i ima bas dosta slucajeva.

Laku noc
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 10:00 - pre 162 meseci
@zarkoj:


Kad je na "crveno" klapna je podesena za grejanje. I onda cujes protok tecnosti do malog hladnjaka kad startujes motor. Jednostavno, krece tecnost da cirkulise, normalan proces:) Uzivaj:)

Za vodenu pumpu - samo uzmi remenicu i cimaj napred nazad (ali ne u smeru hauba - kabina vec od i ka vodene pumpe). Ako kucka ili ima neki mali luft, prati samo da ne procuri vise da ne ostanes bez tecnosti i hladjenja i ne prokuvas.

Ispustanje vazduha iz sistema, slobodno otvorite hladnjak i prelivnu posudu, sacekajte da dostigne radnu temperaturu, creva ne morate da dirate. Sam ce izbaciti vazduh.

Ja bih preporucio da se nista ne dira vec ga pustite da 2-3 puta pali i gasi ventilator tako, zatim zatvorite hladnjak i prelivnu, dolijete ako treba tecnosti i to je to.

Vrlo ozbiljno mozete da se opecete iako ne kuva, dovoljno je slucajno pipnuti hladnjak ili da prsne malo i eto. Doduse, stavite rukavice, za svaki slucaj.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 10:57 - pre 162 meseci
Merio sam potrosnju ulja. Ja prelazim 1300-1400km mesecno, nekad 1000 nekad 1700 kako kad. Menjao sam krajem jula.

Presao sam 7000km od zamene, sipao sam Modricu Turbosint 2002 15W40 polusintetiku.

Potrosnja ulja je naglo pala s hladnim danima, za 7000km (leti trosi oko litre na 5000km) nije potrosio ni pun litar. Malo sam samo dolio pre neki mesec par stotina grama i sad je tu oko pola. I to sto je potrosio, potrosio je u avgustu, posle jako malo, mozda stotinak-dvesta grama.

Evo boje i izgleda ulja nakon vise od 7000km. Ulje nisam brisao sa sipke vec namerno izvadio sipku a auto stoji od juce popodne. Da ne bude da "falsiram". Uskoro sipam polusintetiku 10W40 jer ce sad 6 meseci od zamene.



Ulje je daleko od crnog, nema miris (mirise na ulje, nema mirisa benzina i slicno) sto znaci da bez problema moze jos da gura i veoma je viskozno (vizit-karta test). Ova boja, tamno braon govori jednu stvar - ulje odlicno radi posao jer cisti motor kako treba ali i da motor nema toliko karbona i naslaga (zato sto je i dalje solidno providno i viskozno). Ako vozite na plin bice svetlije, ako imate lose ulje ili prljav motor ili neredovnu zamenu i los filter ulje ce biti crno ko ugalj na ovoj kilometrazi.

Da je motor posle 230.000 i kusur kilometra "mrtav" ovo ulje bi bilo crno kao najcrnji ugalj. Takodje, ovo ulje, ako je motor ispravan i filter redovno se menja, moze bez ikakvih problema da izgura 10.000km.

Evo sveze i staro ulje:



Da napomenem bitnu stvar: Kojeg god originalnog proizvodjaca da sam sipao, uvek je bilo ovakve boje na ovoj kilometrazi, nikad nisam kod mene video tamniju boju, ili ne daj boze crnu. Takodje, bas presvetla boja isto ne valja (ne cisti dobro).

Evo jedne slike ispravnog i neispravnog ulja sa Toyote:

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 11:23 - pre 162 meseci
Meni to lici na ulje koje nema detergentska svojstva, ili se menja na 500km

Poz
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 11:49 - pre 162 meseci
poz

E evo ja da kazem nesto :)

Jutros sam probao da upalim auto a da mi bude iskljuceno grejanje tj. da bude na plavo i onog zvuka nema :).
Mislim nije mi padalo na pamet da to moze da bude razlog.Hvala na objasnjenju jer sam mislio da nije nesto opasnije :)))) hahaha.

E sad evo slika sto se tice pumpe za vodu.
Skinuo sam onu plastiku dole i lepo se zavukao i slikao.
Ovako tecnost koja je bila (vidi se na slici) je bila kao neka smola tj. videcete obelezicu na slici.Jedan deo tecnosti kao da se zgusnula.(crvena boja)
A ova druga je bila tako reci sveza.(zuta boja).
Tecnost se pojavljivala iz rupice na pumpi kao sto je "cozmo" rekao.
E sad ja sam to obrisao i lepo ocistio pa cak i unutra koliko sam mogao.(toalet papir je cudo "lakse se brise") :))))))))
Upalio kola i provozao sam se nekih mozda 3-5 km.
I ponovo legao ispod medjutim sve je suvo cak je i rupica suva.
Temperatura tecnosti je na pokazivacu bila 2-3 mm iznad prve crte.

E da jos jedna stvar kad upalim auto i otvorio hladnjak i prelivnu bocu sa zagrevanjem tecnost se podize i preliva iz hladnjaka.
Treba malo izvaditi tecnosti pa onda ozraciti sistem.

Evo slika:

POZDRAV OD ŽARKA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cor-oll

Član broj: 275215
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 12:02 - pre 162 meseci
Dobio sam delove sto sam narucio u "TRO MOTORS":a to su gumice ventila marke na pakovanju pise "TOA" made in japan filter za ulje "UNION"made in japan.I jos neke sitnice.Jesu li kvalitetne ove gumice i filter ili su to neke nepoznate marke nekih ko zna kakvih proizvodjaca.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 12:04 - pre 162 meseci
Citat:
vladd: Meni to lici na ulje koje nema detergentska svojstva, ili se menja na 500km:)

Poz


Ne, ovo je izgled ulja u savrseno ocuvanom motoru i izgled dobrog ulja koje moze da se vozi bez problema jos kojih 2 do 3000km.

Ne zaboravi da mi je rodjeni brat radio sa uljima i distribucijom istih.

Kada znas da je ulje za zamenu? Pogledaj sliku ulja na maramici, sto sam postavio. Ako je tamno braon a IMA CRNE MRLJE koje oivicavaju mrlju kad kapnes nekoliko kapi, znaci da je ulje odsluzilo. Jednostavan test. Ne sme imati nikakvih crnih ivica oko fleke. Odnosno kad kapnes ulje na maramicu ili beli papir IVICE MRLJE NE SMEJU BITI TAMNIJE OD SREDINE fleke!

Kao sto vidis, kod mene nema nikakvih crnih uokvirenih mrlja vec je ulje tamno braon i jednake boje, taman kakvo i treba da bude kad se motor pravilno cisti.

Uostalom ja imam nesto od Toyote:

The oil condition is very important and the color signifies potential problems. The oil should appear clean and translucent. If the oil is slightly-brown, it's O.K. If it's dark-brown, but still transparent, it's admissible but it would be better to change it. If it's too black, it's time to change it. If the engine oil on the dipstick is white (or the color of coffee- with- milk) or foamy, it it means the engine coolant mixes with the engine oil, which is evidence of an internal engine defect (such as a blown head gasket or cracked block).
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 12:16 - pre 162 meseci
@zarkoj:

Ne lici mi to na antifriz. Zato kazem sacekaj sneg. Ili stavi beli papir ispod pa nek kaplje na njega.

Meni kad je procurela pumpa za vodu (na recimo nekih 200.000km) kapala je boju antifriza (ja sam imao zeleni antifriz unutra) i bilo je cisto relativno i boje antifriza. Nije bilo crno ili kao smola. Ta smola mi lici na "sludge" tj. kad se ulje pretvori bas u smolu (prepece se).

Mozda ti negde nesto pusta ulje pa se zgusne tako od toplote motora, moze da pusta dihtung poklopca ventila ili tu neki od semeringa (bregaste). A mozda malo curka i pumpa i jos negde ulje pa se to izmiksuje fino:)

Kazem, prati potrosnju tecnosti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 12:32 - pre 162 meseci
To ulje na maramici mi govori nesto

Prvo, da je to staro ulje, mada "cisto" i ne (previse) katranizovano, u sustini razbijeno kiselinom, i vodnjikavo, sto se vidi po razlici fleke novog i starog. Svaka presovana tackica na maramici je povukla "vodicu" od ulja na sebe.
TBN mu je jako los.

To sto ima mrvica, to je jos losije, nema rastvarackog svojstva, vec samo zarobljava trunje, izgleda da filter nije "micro"(ne brend nego princip) generacije, pa propusta trunje. Ili su trunke pokupljene usput, pri manipulaciji sa meracem...

Dobro ulje mora da razbije prljavstinu, a onu koju ne razbije, filter mora da sahrani u svojim "katakombama".

Crno ulje je ulje bas zapustenog motora, odnosno motora koji ima problem sa pregrevanjem ili ostrom voznjom.

Ulje se menja zavisno od eksploatacije, na neki broj predjenih km, ili sezonski. Ako se pregreje motor, treba zameniti ulje odmah, makar dotle "preslo" i 143km...

Poz
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 12:41 - pre 162 meseci
Citat:
zarkoj
E sad ja sam to obrisao i lepo ocistio pa cak i unutra koliko sam mogao.(toalet papir je cudo "lakse se brise") )))))))
Upalio kola i provozao sam se nekih mozda 3-5 km.
I ponovo legao ispod medjutim sve je suvo cak je i rupica suva.
Temperatura tecnosti je na pokazivacu bila 2-3 mm iznad prve crte.


Uzmi malo benzina, pri dnu plasticne case, i cetkicom natopi to mestto, i dobro operi da metal bude sjajan. Nemoj da se zaigras, i ne koristi previse benzina, nije ekoloski, a i moze da bude opasno.

Tek tada ces moci da konstatujes mesto curenja antifriza, i stanje dihtunga pumpe. Prljavstina akumulira antifriz u menja mu boju.

Vazduh u sistemu moras hitno da izbacis, moze da dovede do smanjenja hladjenja, pravljenja nedozvoljenog pritiska u sistemu, i pocece da curi na svim osetljivim mestima..

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 12:57 - pre 162 meseci
@vladd

Trunje koje vidis ima i na svezem ulju:) To je od maramice a ne sa ulja. Da imam trunje u ulju mislim da ne bih vise vozio ovaj auto:) I nemoj da gledas desnu mrlju, tu sam brisao posle merac ulja, gledaj samo tamo gde je nakapano ulje.

Mogu da ponovim test, ali ovo je klasican blotter 123 koji kaze da je ulje pri kraju svog veka, znaci jos jedno 30% do kraja svog veka, da je dovoljno viskozno, da je odradilo posao odlicno i da je motor apsolutno cist.

Ja bih rekao da se izgled mog ulja slaze sa onom slicicom iz Toyotinog testa, osim mozda balansa belog u aparatu i svetlosnih uslova:)
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema25.12.2010. u 12:57 - pre 162 meseci
Tecnost sam menjao prosle zime.
I tad sam izbacio svu tecnost iz sistema (bila zelena)
Zatim napunio antifrizom g12 pun hladnjak i upalio auto.
Odma je povukao tecnost i ja sam dolivao.
Upalio ventilator 3 ili 4 puta i zatim sam ugasio auto i doliko koliko je trebalo.I napunio prelivnu bocu.
Ovog leta mi je palio ventilator jedno svaki dan po 2 puta minimum u gradu na vrucinama.
Ako za to vreme ni je izbacio vazduh onda stvarno ne znam......................

Skoro sam radio gumice ventila.Ne pusta na poklopcu suv je.
Svaki semering suv.Nema odakle da pusta ulje.
Zato me zanima odakle to tu.
Jel to treba da se ocisti da se skine pumpa ili nesto tako?
Da li je moguce da se nesto skupilo u pumpi ili???

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla XL 1.3 - stara tema

Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 588121 | Odgovora: 1761 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.