Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikaz zapisa izabranog u combo boxu

[es] :: Access :: Prikaz zapisa izabranog u combo boxu

[ Pregleda: 3368 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Prikaz zapisa izabranog u combo boxu20.08.2007. u 10:44 - pre 202 meseci


Pozdrav clanovima foruma!
Postavio bih pitanje kao nastavak na temu Obrada ankete pomocu Accessa koja je nedavno bila postavljena.

Na formi POVEZIVANJE DVA COMBO BOXA stavio sam podformu PDFNARUDZBE i dugme OTVORI IZVJESTAJ ZA PRIKAZANU NAREDBU.

Htio sam da napravim da:

1. Kada se izabere jedna narudzba iz cboNarudzbe da se ista prikaze u podformi pdfNarudzbe
2. Kada pritisnem dugme za prikaz, da se otvori izvjestaj rptNarudzbe samo za narudzbu
prikazanu u pdfNarudzbe

Posto nisam uspio da to izvedem, ako neko ima vremena, molim da to uradi na primjeru koji je prilozen.

Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Prikaz zapisa izabranog u combo boxu20.08.2007. u 12:52 - pre 202 meseci
A gde je priloženi primer ?
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Prikaz zapisa izabranog u combo boxu20.08.2007. u 14:42 - pre 202 meseci
Izvini zaboravio sam.
Godine pritisle.
Evo primjer je zakacen
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Prikaz zapisa izabranog u combo boxu21.08.2007. u 06:59 - pre 202 meseci
Primer koji si zakačio se što se tabela tiče, odnosio samo na objašnjenje kako povezati dva combo boxa. Mora da se preradi da bi se dobilo to što želiš.

Prvo treba povezati tabele Klijent i Narudzbe na način kao u Relationships, a prethodno im dodeliti primarne ključeve kao u primeru. Potvrdi Enforce Referential integrity. Glavnu formu treba vezati za tabelu Klijent, a podformu za tabelu Narudzbe (ovo drugo je bilo ispunjeno). Potom obezbediti da forma i podforma budu povezane preko osobina Link Master Fields i Link Child Fields. Pogledaj koja je veza. Na taj način je rešen prvi deo problema.

Drugi deo problema se odnosi na izvor podataka za izveštaj. Dodao sam upit Query1 koji vuče referencu sa forme i uzima vrednost iz cboSifNarudbe. Da bi radio treba da bude otvorena glavna forma. Taj upit je izvor podataka za izveštaj.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Prikaz zapisa izabranog u combo boxu21.08.2007. u 09:24 - pre 202 meseci
Sta da kazem - svaka cast.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Prikaz zapisa izabranog u combo boxu21.08.2007. u 13:40 - pre 202 meseci
Mala dopuna. Pošto sam postavio relaciju i primarnim ključem nad tabelom Narudzbe omogućio da svaki kupac ima narudžbe od 1 do n, naknadno sam doradio upit koji u polju kriterija filtrira narudžbu za izabranog kupca. Promenio sam i jedan od podataka tako da kupac 1 i kupac 2 imaju narudžbe sa brojem 5 i omogućeno je da se u izveštaju vidi samo odabrana narudžba broj 5 a ne sve narudžbe sa istim brojem. Sad je tek korektno.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 21.08.2007. u 15:16 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Prikaz zapisa izabranog u combo boxu

[ Pregleda: 3368 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.