Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56338 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
79.125.157.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?09.10.2007. u 13:59 - pre 201 meseci
Ibro, pa ovo sto kazes za Novom Pazaru i nije tako lose.
Ovde kod nas (Skoplje) otprilike ovako stoje stvari.
Vecina od restorana daje besplatno snimanje (nazalost), od studija vecina daju besplatno snimanje sa VHS kamerom, i 50 eur. sa digitalnoe kamere. Prosecna cena fotografije je 30 denara ili 0.5 eur. Kvalitet je ..... (treba da vidite) i fotke i video materijal. Mi imamo malo skuplje cene od 80-400 eur. zavisno sta musterija trazi.
Znaci snimanje s jedne kamere je 80 eur sa neku ne nesto narocito posebnu montazu.
150-170 eur s jedne kamere i koriscenje steadycam, i jedna skracena verzija svadbe na DVD i plus cela svadba (DVD-a u zavisnosti od to koliko ima materijala).
Sa dve kamere i steadycam nesto malo jace od ovo. Znaci 200-220 eur.
Nemamo nesto puno posla, ali ili radimo ko sto treba ili uopste ne radimo, ali hvala Bogu od onih na kojima smo sradili nesto ima samo pohvalnih reci i preporuke.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?13.10.2007. u 14:35 - pre 201 meseci
Pozdrav svima...
Ja snimam svadbe i sl u Banja Luci...

Kod nas se cijena krece oko 100KM/1 h (montiranog materijala).
Mada je u zadnje vrijeme ljudma puno pa ja obicno spustim na nekih 250KM 3 h materijala.

Sto se tice kamere imam Panasonic MD1000 i prilicno sam zadovoljan. Najvise iz razloga sto je mogu staviti na rame...
Imam u planu da kupim tzv stedycam (to je kao stativ ali montiran na samog kamermana) ali nigdje ne mogu to da nadjem. Ako neko ima neke informacije o tome molim da mi ih saopsti...
Hvala unaprijed...

Poz iz BL
 
Odgovor na temu

arvin
KG

Član broj: 137719
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?14.10.2007. u 12:44 - pre 201 meseci
Pozdrav...pazi ovako..od tih image stabizizatora..ili ti Steady cam...imas Varizoom-ove koji se ne montiraju..do onih koji se montiraju i imaju ziroskopsku glavu i kostaju kao jedan dobar auto...oko 5000e....ne verujem da si mislio na te (a ti sto se kace mislim da ih nema ispod 1000e) jer s obzirom na cenu ne bi ti se dubo isplatila...evo link pa pogledaj sta te zanima...pozdrav

http://www.varizoom.com/stabilizersindex.html
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?14.10.2007. u 19:00 - pre 201 meseci
E da... Zaboravio sam napomenuti da trazim nesto amatersko.
Cisto da fiksiram kameru i da imam pokrete gore - dole...

Znam da su ovi prof dosta skupi...
Znaci nesto do nekih 150-200evra...
Hvala na odgovoru.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

arvin
KG

Član broj: 137719
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?14.10.2007. u 22:46 - pre 201 meseci
Mislim da za te pare ne mozes da nadjes nesto sto ima kacenje na telo...samo mozes da nadjes nesto sto izgleda kao monopod sa kontrategom,..a veruj mi na netu imas da nadjes uputstvo kako se pravi...dosta zavisi i tezina kamere..a opet da drzis u rukama samo tesku kameru, plus stabilizator...tesko...pogledaj malo po netu,...uglavnom imas za manje kamere a za vecu...moraces da kupis neki prsluk...

za koju namenu ti treba bas steady cam...ne zahteva ti klijentela toliko mirnu liku na svadbi....pitam zato sto imas i one drzace za kameru koje se drze opet na ramenu ali ti kameru drzis napred sa dve ruke...paralelno...

evo ti neka semica za pravljenje obicnog kako ja kazem mono stabilizatora..pozdrav

http://www.bealecorner.com/trv900/steady/steady.html
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?15.10.2007. u 12:30 - pre 201 meseci
Ma da, ne trazi mi klijent to, nego to trazim cisto zbog sebe. Mislim da to ovjde u BL gotovo niko ne posjeduje pa bi u najboljem slucaju privuklo dosta musterija.
A imam u planu da snimim neki film...

Evo za sve koji ne znaju; kod nas u Banja Luci se od ove godine odrzava festival kratkog filma KRATKOFIL.
pa planiram konkurisati sledece godine zajedno sa jednim kolegom...

Moracu da potrazim na netu neke semice. Hvala ti!!!
poz
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
79.125.145.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?16.10.2007. u 08:22 - pre 201 meseci
Sinisa, nemoj biti siguran da ces sa steadycam-om pivuci nesto posebno musterije. Kazem od mog licnog iskustva. Ja imam steadycam i nesto se ne ubijam od posla a ipak Skoplje nije mali grad. Mozda bi postigao nesto ako radis s njim ali da ti cena ostane ista.
Ovde kod nas (vecina fotostudia) daje snimanje za 50 eur. Ne nude nista narocito. NISTA! Mi kao tim radimo u proseku za 100 eur (snimanje), a kad nudim plus steeadycam, do sada mi je uspelo da povecam cenu za samo 20 eur. A koja je muka i razlika kad snimas sa steadycam-om i da ne pricam. Ali ipak probaj.

Nesto sam malo razocaran. :o((((((((((((((((((

Pre nekoliko nedelja smo ponudili uslugu i to po vrlo nizenu cenu kao za prijatelje.
Paket snimanje i fotografije za cenu od 200 eur, i to za tu cenu da dobili bi:
Snimanje na celu svadbu, + koristenje steadycam, kompletna montaza, i 100 fotografije kao osnovni paket i plus po izboru: jos plus 50 fotografija ili jos jedna kamera.
I nisa od ovo, a spustio sam cenu i to previse :o(


[Ovu poruku je menjao Aleksandar_A dana 17.10.2007. u 09:33 GMT+1]
Aleksandar
 
Odgovor na temu

arvin
KG

Član broj: 137719
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?16.10.2007. u 22:59 - pre 201 meseci
Ja sam na jedan topik pre odgovorio da su samo kamermani i niko vise jedini krivcisto je cena njihovog rada mala...i sto sami sebi kopaju rupu spustajuci cenu iz koje posle ne mogu da izadju pa je i sama nabavka skuplje opreme njima velika muka jer ne mogu da podignu cenu...jer su vec toliko jeftino dali da je dizanje cene ili premalo za onog ko snima ili previsoka za onog ko treba da plati...e zato pamet u glavu pa lepo podignite cene i ne radite dzabe..jer od vasih cena..ima korist samo musterija a vi se sami zakopavate.....

bolje dzabe za lezis nego dzabe da radite..

Pozdrav
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?18.10.2007. u 21:05 - pre 201 meseci
Naravno, slazem se s tobom...

Ja sam nekoliko poslova izgubio zbog toga...
Ne volim kada neko podcjenjuje moj rad!
Kaze, ma sta ti kupis CD za 1 marku, narezes i gotovo...
Ali gdje je oprema, gdje je znanje...
Evo tebi kamera pa ti uradi!!!

Moramo se boriti protiv toga!!!
DIZIMO CIJENE:)
 
Odgovor na temu

arvin
KG

Član broj: 137719
Poruke: 16
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?19.10.2007. u 12:13 - pre 201 meseci
Upravo tako sruze...ja ne snimam svadbe..ali mi cesto dodju kamermani da im uradim uvod i naravno kad im ja kazem 20e za uvod moj..oni kazu..pa nasa kaseta kosta ceka 40tak eura...e ja kazem..tvoj problem..mozes i dzabe da im poklonis..tako da to uopste ne radim stvarno niti me zanima da kameru od par hiljada eura nosim na svadbu...

niti se trudim da im objasnim da je to znanje ,,kamera..vreme itd..

ma samo ustanem i kazem evo ti dzabe oprema odoh ja za 1 sat se vracam pa ti uradi sam...e on stane pa zacuti...vise zarade oni trubaci Cigani nego kamerman..a kamerman belezi vencanje vecno..i to se snima jednom u zivotu(nadam se da se neko nece razvesti zato kazem jednom)

Dignite ljudi cene samo sebi kopate rupu...svi isto..tako onaj sto recimo nudi za 100e snimanje digitalnom kamerom...i onaj sa S-VHS mamutom...nece biti istog kvaliteta pa neka se klijent odluci...
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?19.10.2007. u 21:11 - pre 201 meseci
^Popuno se slažem sa tobom. Ali ovde ljudi ne prave razliku mnogo između VHS i digitalne, a i ako prave - ne zanima ih, žele jeftino... :(
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.10.2007. u 12:55 - pre 201 meseci
Meni je jednom covjek donio kasetu svadbe (VHS) koju mu je neko snimio za 150 maraka...
I hoce od mene da mu narezem da DVD...
I poludio jer nije zadovoljan kvalitetom slike, kaze ja hocu da bude kao kada gledam neku televiziju.
Polako prijatelju, za 150 maraka si dobio i previse ( a sto je najgore znam da ima prilicno para, skrtica )
i glupan (kada moram tako da se izrazim) misli da kada mu ja narezem na DVD, da ce to biti puno bolje...
E takvima treba uzimati najvise para...
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
79.125.131.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?20.10.2007. u 14:36 - pre 201 meseci
Sinisa, to prebacivanje obavezno da mu naplatis. ;O)
Ljudi obicno dobivaju oniko koliko zasluze i plate. To mogu sa sigunoscu da potvrdim.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?09.11.2007. u 11:58 - pre 200 meseci
Zelio bih da cujem od vas kako dolazite do posla...
Tj. ako nemate firmu i ne smijete se bas reklamirati po novinama i sl.
U tom slucaju, koji je oblik reklame najbolji!?!?
POzz
 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.info-net.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?09.11.2007. u 15:24 - pre 200 meseci
Znas kako, po mom misljenju, treba da uradis jedno veselje, sto znaci da neko treba da te angazuje, i da to uradis ODLICNO. Znaci montazu, DVD sa menijem, galerijom i izborom scena, znam da to ljudi vole isl. Znaci treba sto lepse uraditi da bi te ljudi preporucili...... I kad posle postanes malo dobar i poznat... :) znas sta treba.....

pozZ
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?10.11.2007. u 00:25 - pre 200 meseci
Da se pokusas da se povezes sa nekom foto radnjom pa za njih da snimas. A onda ce ti dolaziti i sa strane po koji posao...
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

bytefx192
Freelancer, ByteFX,

Član broj: 130651
Poruke: 1117
*.info-net.co.yu.



+8 Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?11.11.2007. u 03:09 - pre 200 meseci
Pa znas kako...... Vecina foto radnji ima svoje kamermane. Evo jedan moj slucaj. Moj otac drzi foto radnju. Slucajno sam upoznao jednog decka preko interneta, pozvao ga, dosao kod mene i sada saradjujemo. Nikad ne znas svoju sudbinu :). Ali ipak vredi pokusati, i nikad ne odustajati....
pozZ
 
Odgovor na temu

sinabl
Siniša Stjepanović
Akademija Umjetnosti
Banja Luka

Član broj: 153678
Poruke: 338
80.242.121.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?11.11.2007. u 22:09 - pre 200 meseci
Ma probao sam ja sa jednom foto radnjom, jos je vlasnik kolega od mog oca...
Ali on bi da ja sve radim a da on uzima vecinu para. Tako reci da radim za dzabe, naravno i sa mojom opremom...
Ali ja sam poprilicno mlad. Imam jos godinu dana u skolu pa cu nesto otvarati. Radio sam ja 4 svadbe i ljudi su stvarno zadovoljni. Ne bih da s hvalim :) ali mislim da bi moglo biti posla...

Citam neki dan na forumu temu:
http://www.elitesecurity.org/t...li-fotografija-kakvu-poznajemo

Pa sam se zapitao, kako su ove digitalne kamere svma dostupne i prilicno jeftine a i svaki klinac zna presnimiti kasetu na racunar i ubaciti u neki programcic za montazu, staviti neki title, usporeni snimak, muziku....
Hoce li izumrijeti i nas zanat...?
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
79.125.141.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?12.11.2007. u 08:13 - pre 200 meseci
Sinisa nece izumreti ni nas zanat ni fotografija. kvalitet je kvalitet. Kvalitet nikad ne izumire. Profi oprema je stalno skuplja i mnogo se razlikuje, i t.d. i t.d. Isto kao sto se u muzici umnozio sund, to se isto desava na svakom polju, ali pravi zanat i pravi umetnici uvek ostaju. Ja mislim da ne trebmo imati brige za to.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
79.125.141.*



Profil

icon Re: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?12.11.2007. u 08:21 - pre 200 meseci
Da ispricam i jedan nastan. Pre neko vreme kad smo snimali spot (muzicki) gledali su i prijatelji i drugovi onih decki za kojih smo snimali taj spot. Videli su i pretpostavljam, ha, pa mozemo mi i sami da to uradimo (oni su bili druga muzicka grupa). Kao da ne trose pare. Sreli smo ih pre izvesno vreme (sto znam sigurno vise od 6 meseca) kao, nasli smo kameru i sad cemo da snimamo, i znate sta nista od toga, nit su nesto snimili, a kamo li da ide na TV. Ipak za da ide nesto na TV treba da ispuni neke norme i t.d. i t.d. Tako da nije sve tako lako ko sto spolja izgleda, kvalitet i potencijal se svaki put oseca.
Pozdrav!
Aleksandar
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Kamermani, razmena mišljenja, saveti, koje kamere koristite?
(TOP topic, by Cileinteractiv)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 56338 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.