Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

modelovanje terena iz geodetske podloge

[es] :: 3D modelovanje :: modelovanje terena iz geodetske podloge

[ Pregleda: 5307 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grossman
podgorica

Član broj: 154340
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon modelovanje terena iz geodetske podloge16.08.2007. u 23:51 - pre 203 meseci
imam dwg geodetsku podlogu sa kompletnim informacijama (mislim prvenstveno na z koordinate izohipsi i tacaka). zadatak mi je da napravim model terena (u pitanju su dva spojena brdasceta) koji ce mi kasnije trebat za editovanje u smislu da cu na tom terenu projektovat kuce i njihovo uredjenje. dwg file je inace ociscen od nebitnih (za model terena) layera i blockova i tezak je oko 23mb. probao sam u autocadu nesto, ali mi nije islo za rukom. pokusao u archicadu 11 preko architerra 3 toola, ali mu zakoci import dxf-a (file sacuvan kao dxf tezi 166mb :-( ). u maxu nijesam radio modelovanje, samo render.

koji alati, koji nacini, bilo sta cime bih mogao to relativno brzo izvesti?

hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

jovpek
Predrag Jovanovic
3D modeler
Beograd

Član broj: 60874
Poruke: 74
*.ikomline.net.



Profil

icon Re: modelovanje terena iz geodetske podloge17.08.2007. u 00:09 - pre 203 meseci
Imam par pitanja i zelim ti pomoci. Prvo, kada treba da zavrsis teren, kolika je ekvidistanca ? Da li su ti izohipse polilinije ili sastavljene iz vise linija? Napisi odgovore, pa cu ti ja ili vec neko drugi dati najbolji savet.
Jovanovic
 
Odgovor na temu

grossman
podgorica

Član broj: 154340
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: modelovanje terena iz geodetske podloge17.08.2007. u 00:23 - pre 203 meseci
isohipse su polilinije prekinute tamo đe je upisan broj njihove realne visine. mogu ih sastavit i uklonit brojeve. date su za rast od po 2.5m (znaci 4 isohipse za 10m rasta terena). brda su inace okruzena vodom (jezero). nijesu mnogo velika.

moze i neki alati za max. ionako trebam malo vise da radim u njemu, a teren bih ionako mogao da exportujem za druge programe.
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.26.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: modelovanje terena iz geodetske podloge13.09.2007. u 08:45 - pre 202 meseci
Mozda se javljam malo kasno. Kontaktiraj me na [email protected] i zavrsicemo za dan
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: modelovanje terena iz geodetske podloge

[ Pregleda: 5307 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.