Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko cesto mikrotik blokira?

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Koliko cesto mikrotik blokira?

[ Pregleda: 3295 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.162.226.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Koliko cesto mikrotik blokira?15.08.2007. u 17:21 - pre 203 meseci
Dali vam se desava, i koliko cesto da mikrotik blokira?

Evo, meni se desilo da sve pppoe konekcije puknu. Bez reseta mikrotika opet sve radi kako sto treba.

Dali moze da nadjem u log zasto je i kad je blokirao (nije blokirao ali je "pukao" sve dolazne pppoe konekcije).
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

wifiadmin
Prigorje Brdovecko

Član broj: 130237
Poruke: 28
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 457219045


Profil

icon Re: Koliko cesto mikrotik blokira?15.08.2007. u 17:57 - pre 203 meseci
Kada pukne bilo koja veza kod MT teško je tvrditi da je baš MT za to kriv. Problem može biti i na drugoj strani.
Meni je jednom samo pukla veza sa ISP preko PPPoE, gdje se MT pokušavao ponovo spojiti cijeli dan bezuspješno.
LOG je bio pun tih pokušaja. Kod pregleda broje spajanja kod ISP imaš što listati da vidiš koliko pokušaja. jedno 6-7 sati, svake tri četiri sekunde.
 
Odgovor na temu

atari
linux, network admin
Neutrino-digital
Paracin

Član broj: 21196
Poruke: 66

ICQ: 87272920
Sajt: neutrino-digital.com


Profil

icon Re: Koliko cesto mikrotik blokira?16.08.2007. u 19:04 - pre 203 meseci
meni masine koje jos nemaju upseve idu ponekad i po 2 meseca bez reseta i gasanja. A moram da dodam i da su to stari laptopovi(vez ekrana) koji rade 24h i to vec vise od godinu dana bez prekida inace su stari namanje 8 godina...
[img]https://neutrino-digital.com/template/plugins/stickers/stickerInteractive.php?type=random&color=white&shadow=1&border=2&bgColor=000&text=Neutrino-digital%20%20%20Para%C4%87in,%20Srbija[/img]
 
Odgovor na temu

Mephistofeluss
Branislav Stojanovic
Bijeljina

Član broj: 148953
Poruke: 5
87.250.126.*



Profil

icon Re: Koliko cesto mikrotik blokira?18.08.2007. u 05:31 - pre 203 meseci
racunari na mikrotiku su manji problem.
Probajte routerboard-ove, nekad se desi i dobra serija, ali neke racimo moramo redovno resetovati, svakih 15-ak dana. mada i medju njima ima zvijeri koje se vec godinu dana ne gase (od kad su postavljeni)

Po mom misljenju, glavni uzrok tome je sto su boardovi radjeni sa pasivnim hladjenjem, a cesto se nalaze u limenim kutijama na nekim stubovima i krovovima i NORMALNO je da se pregriju (sjedi ti 25 dana na limenom krovu pa jos u limenom oklopu...)


 
Odgovor na temu

wifiadmin
Prigorje Brdovecko

Član broj: 130237
Poruke: 28
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 457219045


Profil

icon Re: Koliko cesto mikrotik blokira?18.08.2007. u 06:12 - pre 203 meseci
Bilo bi dobro kada bi naveo o kojim modelima se radi. Oni koje rade dobro i oni koji prave problema.
 
Odgovor na temu

sdurut
Mašinski šloser

Član broj: 76787
Poruke: 673



+66 Profil

icon Re: Koliko cesto mikrotik blokira?18.08.2007. u 11:53 - pre 203 meseci
Mikrotik se jako retko blokira. Mogući uzrok neka jaka smetnja u mreznom naponu. Prosek je kod mene da mora da se intervenise jednom godisnje ako su krš mašine u pitanju. Sa brand name je mnogo ređe blokiranje.
Imam jedno interesantno iskustvo sa router boardima koji imaju Geode procesor. Zauzece procesora kod običnog rutiranja je veoma malo čak i kod velikog broja paketa. Na nekoliko ruter boratda sam instalirao Voyage Linux (Debian distribucija namenjena za ruterboarde a radi i na obicnom PC-ju). Hteo sam da radim Video stremanig sa USB WEB kamere. Pri velikom freme rateu sa kamere procesor se jako brzo zagreva i posle 5 minuta u sobi sa klimom prelazi 38 stepeni. Ruterboardi imaju termalnu zastitu i preko 38 stepeni ukida se clock procesoru i on je neko kratko vreme zamrznut. Čim se temperatura obori nastavlja sa radom. Ali TCP konekcije se pokidaju. Tako da mi je streaming zastajkivao posle 5 minuta. Montazom malog hladnjaka sa chipseta neispravne ploče problem je rešen.
Mislim da ovi grese priproizvodnji ruter boarda i ne ostave dve rupe pored procesora radi lakse montase hladnjaka za žabicama.

Mislim da je ovo i razlog pucanja svih pppoe konekcija. (sojic)
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
85.30.108.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: Koliko cesto mikrotik blokira?18.08.2007. u 23:07 - pre 203 meseci
U medjuvremenu otkrio sam da nije problem u mikrotiku, vec u switch-u ili medija konvertoru posle mikrotika.
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Koliko cesto mikrotik blokira?

[ Pregleda: 3295 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.