Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mirna struja,Tranzistori,Radna tacka-podesavanje ,tranzistorski pojacavaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[es] :: Elektronika :: Mirna struja,Tranzistori,Radna tacka-podesavanje ,tranzistorski pojacavaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Pregleda: 6939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr8io6k
Mirko Ivanic

Član broj: 152991
Poruke: 3
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Mirna struja,Tranzistori,Radna tacka-podesavanje ,tranzistorski pojacavaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!10.08.2007. u 17:16 - pre 202 meseci
Kako se podesava mirna struja,proracun i primer ako mozete da mi to pojasnite?
Tj. da li to oma veze sa radnom tackom?
Ako jos na osnovu iskustva mozete da posaljete neke karakteristike za tranzistor koje su bitne u praksi i na sta se treba obratiti paznja,koje ce mi pojednostaviti tranzistor?

POMOC,pocetnik sam!!
 
Odgovor na temu

Nickix9001
Nikola Djordjevic

Član broj: 82432
Poruke: 287
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.sas-net.net


+13 Profil

icon Re: Mirna struja,Tranzistori,Radna tacka-podesavanje ,tranzistorski pojacavaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!13.08.2007. u 09:32 - pre 202 meseci
Prvo procitaj knjigu elektronika 1 (knjiga je za drugu godinu elektrotehnicke skole)!!! To su ti osnove i tu ti sve pise o tome. Niko nece da ti odgovori jer svakog mrzi da prepisuje knjigu.

Sto je karakteristika tice imas na www.alldatasheet.com. Za bilo koj tranzistor mozes da nadjes data sheet i vidis sve sto te zanima( Uce, Ube, Hfe.)
 
Odgovor na temu

mr8io6k
Mirko Ivanic

Član broj: 152991
Poruke: 3
*.exe042.net.



Profil

icon Re: Mirna struja,Tranzistori,Radna tacka-podesavanje ,tranzistorski pojacavaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!15.08.2007. u 00:58 - pre 202 meseci
OK!! HVALA TI...
Skontao sam. Ako imas nesto korisno sto moze da mi bude od koristi, nabaci na ovu temu!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mirna struja,Tranzistori,Radna tacka-podesavanje ,tranzistorski pojacavaci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Pregleda: 6939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.