Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretraživanje sajta iz browsera Firefox

[es] :: Browseri :: Pretraživanje sajta iz browsera Firefox

[ Pregleda: 1919 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
77.46.227.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Pretraživanje sajta iz browsera Firefox08.08.2007. u 16:35 - pre 203 meseci
Usklopu Firefoxa se u gornjem desnom uglu nalazi polje za unošenje reči i izraza za pretrazivanje. U osnovi je namešteno da bude Google, ali se uz njega nalazi još nekoliko pretraživača. E sada ja bih da ubacim da se moj sajt može pretraživati odatle. U osnovi je potrebno napraviti samo skriptu koja će se smestiti u folderu searchplugins u direktorijumu od Firefoxa. Tu skriptu treba nazvati prema svome sajtu. To sam ja i napravio, modifikovanjem postojeće, ali kada zatražim termin koji me interesuje, otvorimi se samo stranica mog sajta za pretraživanje. Jasno mi je da nisam daleko, ali nemogu da ustanovim gde mi je greška.

Ispod ću da okačim orginal od Amazona i ovo što sam ja modifikovao.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
195.252.116.*



+7 Profil

icon Re: Pretraživanje sajta iz browsera Firefox16.08.2007. u 00:33 - pre 203 meseci
Tvoja promenljiva za pretragu je q a ne field-keywords zato umesto
<Param name="field-keywords" value="{searchTerms}"/>
treba da ide
<Param name="q" value="{searchTerms}"/>
i ostali parametri treba da budu promenjeni na one vrednosti koje tvoja strana zahteva / ocekuje
primer
http://www.bajeonline.net/sear...p=&be=&t=all&adv=0
imas parametre q,r,s,in,ex,ep,be,t,adv. Ako nisu svi potrebni ili strana moze i bez njih (moze proverio sam) ostavi prazno sve osim q
Znaci zadrzi samo red <Param name="q" value="{searchTerms}"/> Ostale redove koji pocinju sa <Param name izbrisi iz xml faila,
Pozdrav



 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: Pretraživanje sajta iz browsera Firefox

[ Pregleda: 1919 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.