Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)

[es] :: ISP :: ADSL :: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)

[ Pregleda: 6119 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NFL_AJKULA
Srdjan Knezevic
Beograd

Član broj: 81590
Poruke: 479
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)05.08.2007. u 23:46 - pre 202 meseci
Ne znam da li sam pogodio forum ali ima neke veze i ovaj moj problem sa tim(verovetno).

Sredstva:

Koristim Mozilla FireFox
Windows XP Pro.
ADSL sezampro paket Basic 256 preko usb-a

Bolest:

Npr. Konektujem se za vezu na internet.Konekcije je obicno iz prve i jako je brza.
Sve je OK.
Medjutim , desava mi se kada recimo odem na neki sajt na koji se duze (vremenski zadrzim – jer nesto citam na njemu) i kada posle tog citanja zelim da odem na neki drugi sajt otvori mi se nova stranica MEDJITIM TU I TADA ZABLOKIRA.Sve kao ucitava tu novu stranicu ALI NIKAKO DA JE OTVORI. Pokusam na stranicu u nazad ali i tu vec ne moze.Onda pogledam status konekcije ali tamo uredno “tece” vreme kao da je sve u najboljem redu.
Onda moram da se diskonektujem sa neta i da se ponovo konektujem da ni npr. sufao netom. Nekako imam osecaj da kada brze menjem stranice neta nemam problema a cim mi konekcija radi “onako za dzabe” tada se samo od sebe prekida ili diskonektuje.

Ne znam kako da resim ovaj problem i zbog cega mi se javlja ?
Ako neko ima ideju ………. ! HVALA

SSSR
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
217.24.27.*



+4 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)06.08.2007. u 01:24 - pre 202 meseci
Zameni modem.
Meni je modem posle 10 minuta se diskonektovo sam. Pa sa zamenio modem i radi.

Vecina modema je izdrndano, pogledaj kad ti budu davali da pogledas sa donje strane modema kad je kupljen stariji modemi zajebavaju
 
Odgovor na temu

NFL_AJKULA
Srdjan Knezevic
Beograd

Član broj: 81590
Poruke: 479
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)06.08.2007. u 04:40 - pre 202 meseci
Dobro jutro - evo idem na posao pa reko da se javim.

@Strale citiram : "Zameni modem".

Mislim da je to najbrze ali mozda i najzeznutije resenje jer valjda u Sezamu menjaju modem tako sto u najboljem slucaju daju isti takav (ako si mislo na onu kuticu sto je dobijes kada ostvarujes adsl vezu sa provajderom).
Da nije mozda pored toga recimo i jos nesto drugo u pitanju ?
SSSR
 
Odgovor na temu

NFL_AJKULA
Srdjan Knezevic
Beograd

Član broj: 81590
Poruke: 479
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)07.08.2007. u 01:01 - pre 202 meseci
Sada vec juce pozovem ja sezampro i kazem im da imam problema sa netom ....itd.
Operaterka mi kaze da je to zbog eMule,torenta i ostalih P2P stvari , medjutim ja niti koristim eMule a ni ostalo.
Nista , sutra tj. danas cu da ili zamenim modem ili cu traziti ruter pa da vidimo sta ce biti.
Btw: Trenutno stanje je speed = 256.0 Kbps
Prilazem i ovu fotku u trenutku dok sam redio download za Internet Explorer_7



[Ovu poruku je menjao NFL_AJKULA dana 07.08.2007. u 02:16 GMT+1]
SSSR
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
217.24.27.*



+4 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)07.08.2007. u 23:52 - pre 202 meseci
Oni bre nemaju veze sa tim modemima i mene su tako vrteli ti samo idi u sezam prodavnicu i kazi da se modem stalno diskonektuje posle odredjenog vremena i da trazis da ti zamene modem
 
Odgovor na temu

marko87
Marko Stojanovic
Smederevo

Član broj: 79965
Poruke: 232
91.150.112.*



+1 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)08.08.2007. u 01:10 - pre 202 meseci
Modemi su im losi. Evo jedna moja drugarica se prijavila za ADSL,i pozove mene da joj povezem sve . I odem,kad ono ne moze da se poveze na net. Odemo do sezama ,zamenimo modem,i posle se konektovao iz prve.
 
Odgovor na temu

milosh76
Beograd

Član broj: 24952
Poruke: 163
*.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)15.08.2007. u 07:45 - pre 202 meseci
Citat:
NFL_AJKULA: Sada vec juce pozovem ja sezampro i kazem im da imam problema sa netom ....itd.
Operaterka mi kaze da je to zbog eMule,torenta i ostalih P2P stvari , medjutim ja niti koristim eMule a ni ostalo.
Nista , sutra tj. danas cu da ili zamenim modem ili cu traziti ruter pa da vidimo sta ce biti.
Btw: Trenutno stanje je speed = 256.0 Kbps
Prilazem i ovu fotku u trenutku dok sam redio download za Internet Explorer_7



[Ovu poruku je menjao NFL_AJKULA dana 07.08.2007. u 02:16 GMT+1]


Kazi ti nama sto se zalis na bilo sta kad ti je dwn 27 kb/s? ... Proveri na viruse, da li imas duple telefone, zameni modem... sto se protoka tice ti si super... Zasto prvo ne proverite sve kod sebe, pa onda kukate na provajdera, to mi nikad nece biti jasno.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+8 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)15.08.2007. u 11:37 - pre 202 meseci
Citat:
milosh76: Kazi ti nama sto se zalis na bilo sta kad ti je dwn 27 kb/s? ... Proveri na viruse, da li imas duple telefone, zameni modem... sto se protoka tice ti si super... Zasto prvo ne proverite sve kod sebe, pa onda kukate na provajdera, to mi nikad nece biti jasno.


pa sto ti prvo ne procitas post koji je otvorio temu?
covek se nije zalio na brzinu kada internet radi, vec je njegov problem sto mu svaki cas internet ne radi.


@ NFL_AJKULA

postoji nekoliko resenja:

- jedno glupavo resenje je da u startup folder ubacis neki programcic koji ce stalno da pinguje npr. google.com i da tako pokusa da odrzi vezu zivom.

- drugo resenje je da vidis dal' u setinzima tog modema postoje neke opcije u vezi toga.
i ovo resenje je glupo jer i ako postoje takve opcije, a pod pretpostavkom da je modem uopste ispravan, taj krsh sto ovde provajderi dele za dzaba opet sigurno nece raditi kako treba.

- trece resenje je da ga zamenis, ali obavezno za router koji ces da povezes utp kablom sa mreznom kartom na tvom PC-u.
i ovo resenje je glupo ako provajder trazi neku doplatu za to.

- cetvrto i pravo resenje je da se otvoris za 20-25 ojra i kupis neki pravi ADSL router.
recimo neki osnovni model D-Linka-a.


jedan post sa drugog foruma

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=137058

Citat:

znam da su pojmovi "jeftino" i "skupo" relativni, ali generalno gledano pravi routeri su u poslednjih godinu-dve dana toliko pojeftinili, da je skoro besmisleno uopste razmisljati zasto neki krs pod imenom "Huawei", koji lokalni provajderi ovde dele za dzaba, nece da radi.

ako resis da se izujes, za na primer 2.000 dingera, siguran sam da u kikindi mozes pronaci neki d-link recimo.

za duplo vise novca na ebay-u se mogu dobiti takve ludnice od routera za koje ne mozes ni da zamislis sta su sve u stanju da rade, a ne da razmisljas dal' ce huawei-a da zbunjuje ICQ ili nece.
hardware-ski vec dostizu P3 PC-e.
meni se cini da ce uskoro, za prosecnog home user-a, u kuci biti dovoljno da ukljuci televizor i tastaturu u router. PC mu nece ni trebati.

sve u svemu, zahebi te krseve u gay bojama. nisu vredni zivaca.
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)15.08.2007. u 13:21 - pre 202 meseci
Mislim da bi ti mozda pomoglo ovo sto kaze mrle sa pingovanjem google-a. Mada, ima mnogo elegantnijih resenja za to. Procitao sam negde (mozda i na ESu) da u slucaju kada samo surfujes, tj. protok ti ide isprekidano tj. povremeno, dolazi do "umrtljivanja veze". U sustini, kao da te gledaju tamo kao "neaktivnog" i stoga, kada ponovo zatrazis download necega, server reaguje tromo ili ni ne reaguje. Navodno, to je problem sa telekomom i njihovim delom tehnike u centrali, koja se tako ponasa.

Inace, ja koristim isti taj USB modem i nisam imao skoro nikakvih problema sto se tice pucanja veze i protoka, sve radi savrseno.

Jedini problem imam (i jos pokusavam da provalim zasto) je sto dolazi do pucanja veze kada se nakacim preko DC++a (nezavisno od klijenta) na veci broj hubova i downloadujem veci broj (5+) fajlova istovremeno. Jedan kolega mi je objasnio da je to do providera koji koristi nekakav proxy za p2p kako bi bio (kao) limitiran i stoga, kada povucem veci broj fajlova odjednom, on pocne da salje junk pakete i dolazi do pucanja veze, posto se moj modem zaglupi.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.adsl.beotel.net.



+8 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)15.08.2007. u 14:28 - pre 202 meseci
Citat:
White: ........ Navodno, to je problem sa telekomom i njihovim delom tehnike u centrali, koja se tako ponasa.

........

....... i dolazi do pucanja veze, posto se moj modem zaglupi.


sa iste one teme/foruma od malopre

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=137058

Citat:

pa sta to treb da znaci?
da je to dobro ili da je neko dobio najvece huawei-dacic-koferce?
ako je dobra, sto onda nece da radi, nego je naslov svakog drugog thread-a na bench forumu "zasto mi se zaglupljuje modem od 3 evra"?

promenio sam 10 ili 11 adsl routera za 2,5 godine.
prvih 5 ili 6, za prvih 8 meseci, su sve bili ti krsevi od provajdera i svi su se ponasali kao sto tiristor opisuje - prvo su radili, a posle su prestajali da rade.
posle toga sam promenio 5 normalnih routera (zyxel, netgear, d-link, nemacki avm) i ni jednom mi se konekcija nije "zabola" za 2 godine.
i sad treba biti genija, pa izvuci zakljucak.

off topic:
mozda nisam treb'o da spominjem gljivicu, nesto cesto isparavaju postovi ovde?


svasta je moguce,ali posle 2,5 godine koriscenja i promenjenih 10-ak routera, moja interna statistika je 100% hebitacna.

- pravi adsl routeri se ne zaglupljuju.

- krshevi i kad navodno rade, ne rade kako treba, a stalno teze ka tome da prestanu da rade skroz.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)16.08.2007. u 09:18 - pre 202 meseci

> Inace, ja koristim isti taj USB modem

Ljudi, nije bre USB namenjen za takve stvari. Manite se USB
modema, pogotovo noname i kupite ili normalan modem sa priključkom za
mrežnu kartu ili ADSL ruter.

To vam je moj savet. :D

[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.08.2007. u 20:31 GMT+1]
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

White
Dušan Krivošija
Novi Sad

Član broj: 44499
Poruke: 47
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: white@elitesecurity.org
Sajt: www.bajt.rs


+1 Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)16.08.2007. u 11:42 - pre 202 meseci
Citat:
bachi: ... May the force be with you White Skywalker, that is your destiny!
> Inace, ja koristim isti taj USB modem

Ljudi, nije bre USB namenjen za takve stvari. Manite se USB
modema, pogotovo noname i kupite ili normalan modem sa priključkom za
mrežnu kartu ili ADSL ruter.

To vam je moj savet. :D

A sto?
Ja sam na vise foruma se raspitivao o razlikama izmedju nacina povezivanja i prica se svela na to da je ethernet kacenje bolje jer "napajanje takvog modema/rutera je nezavisno, pa ne opterecuje napajenje u kucistu".
Koristio sam razne programe i na racunaru koji ide preko usb-a i koji ide preko etherneta i NIKAKVE razlike nema...

Ja ne sporim da ovi modemi i ruteri koji oni nama daju (svi provideri!) kako god se kacili su krsevi. Ali, ako meni radi posao, ovo sto sam dobio, ma kako izgledalo i na sta god se kacilo, zasto bih ga menjao? Modem mi se nikada nije zaglupio, protok mi je uvek max, i svi programi rade kako treba. Kao da je dial-up modem koji sam pre ovoga koristio bio bolji... i njega sam kupio za 5e, pa je opet mogla biti prica... "bolje da si uzeo US Robotics za 15e!".

Jednog dana, ako budem napravio neku mrezu racunara koja preko adsl-a ide na net... sigurno da necu staviti neki ruter koji se dobija za dzabe. Takodje, ako mi se ikada jave neki problemi sa ovim modemom, naravno da necu cupati kosu i da cu ga odmah probmeniti. Do tada...
 
Odgovor na temu

eri biljana

Član broj: 154280
Poruke: 1
77.46.226.*



Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)16.08.2007. u 13:19 - pre 202 meseci
E sad sve je to u redu ovamo onamo modemi ovakvi onakvi! Primetih ovih dana da veze pucaju ono bez veze bas!
Konekcija je jako spora ,Inace huawei mt882 za koji procitah sve cega ima na netu na svim meni poznatim jezicima!Nazvah
0800 100 100 i cisto da pitam ono zasto pa dobih odgovor da kao prvo dali iskljucujem modem,ako da zasto i slicno.
Sve mi je jasno ali mi nije jasno da ako je centrala sposobna da snabde sve trenutacne korisnike ip adresama, ja koja nemam fixni ip niti imam potrbe da platim taj luksuz,koji je naravno skupli . Sada dobijam info da modem moram drzati ukljucen non stop da bi se konekcija odrzala.............. i da predjem na pjur bridz i slicna s..... ! Pa ljudi dal je moguce da mi nemamo strucnjake da to rese ,ili je pa u pitanju daj bilo kakav *STRUCNI* savet pa da stranka sa sluzbom servisne podrske bude zadovoljna.Nemam pojma ali sam sve savete poslusala sve modifikacije uradila kako mi je receno .Modem je blokirao i nikako da se ponovo konektuje .Dva puta je sestra pritisnula vruc reset! pa ugasila i ukljucila ponovo citavo cudo.
sada modem opet radi u Adsl2+ kao kad je dosao prvi dan .Osim sto sam uradila ponovo portforvardnig rucno.

192.168.1.1 admin admin ,Basic nat redirekt new i 192.168.1.3 posto je to lan conect i jedina sam na racunaru ,ukucala
za emule 2 porta utorent 1 i vuze 1 sacuvala i eto kinez nije vise prekidao od juce ni jednom . Nema vise bar od juce da pucaju veze .Ne tvrdim da je reset pomogao niti da je veza stabilnija .A ruter naravno kad nisam na racunaru kad se ne koristi biva OFF kao i svaka druga elektronika!



 
Odgovor na temu

starr_bart
Bojan Glisic
Nis

Član broj: 60224
Poruke: 1
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)19.09.2007. u 10:53 - pre 201 meseci
Citat:
- jedno glupavo resenje je da u startup folder ubacis neki programcic koji ce stalno da pinguje npr. google.com i da tako pokusa da odrzi vezu zivom.


Ja sam moj problem resio tako sto ne gasim utorrent. Non-stop nesto seedujem i samo to pauziram kada mi zatreba net.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Pucanje ili zagusenje konekcije za ADSL inernet (Sezampro)

[ Pregleda: 6119 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.