Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telenor super sound

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor super sound

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16672 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.251.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Telenor super sound03.08.2007. u 21:01 - pre 203 meseci
Bas nesto gledao na TV-u, kad ide reklama i sad ja taman pomislio neku kafu reklamiraju, kad ono na kraju Telenor SuperSound - Naj bolji kvalitet zvuka.

Da li to znaci da su poceli da reklamiraju Enhanced Full Rate (EFR) na mrezi, za razliku od mt:s mreze koja po default-u koristi Half rate na mrezi, ili je nesto drugo u pitanju...

Bas su me zagolicale reklame
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
77.46.201.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor super sound03.08.2007. u 21:08 - pre 203 meseci
Upravo to. Reklama najboljeg zvuka preko mobilne mreze u zemlji.
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.mainstream.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Telenor super sound03.08.2007. u 23:08 - pre 203 meseci
...ali to se na nokia telefonima moze podesiti

Enhanched Full rate codec
*3370# EFR ce biti aktiviran nakon resetovanja mobilnog telefona (veca potrosnja baterije i bolji kvalitet glasa)
#3370# EFR ce biti iskljucen nakon resetovanja mobilnog telefona

Half rate codec
*4720# Half Rate ce biti aktiviran nakon resetovanja mobilnog telefona (manja potrosnja baterije i losiji kvalitet glasa)
#4720# Half Rate ce biti iskljucen nakon resetiranja mobilnog telefona

o najboljoj mrezi nemam komentara
to je isuvise subjektivna ocena bilo ko da je daje
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
91.150.125.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor super sound04.08.2007. u 10:39 - pre 203 meseci
Da, EFR je na svakom telefonu setovan po default-u, ali to je nivo telefona, ne mreze. Odnosno, uporedimo sa EDGEom. Telefon ce koristiti EDGE kada je dostupan u mrezi, jer je po defaultu tako podesen, ali ako ga nema, ne znaci da ti trebas podesavati telefon da bi ga koristio, jer je on u telefonu aktiviran ali ga mreza ne podrzava, i komunikacija ce ici preko GPRSa .

Evo detaljnijih informacija:



http://www.commsdesign.com/sho...HSCJUNN2JVN?articleID=16501605

Primetices da Half Rate (HR) (koji koristi mt:s) koristi 5,6 kbit/s, sto osigurava duplo veci kapacitet mreze (svake bazne stanice), u odnosu Enhanced Full Rate (EFR) (koji koristi Telenor a koristi brzinu od 12,2 kbit/s), ali po cenu kvaliteta, jer je kompresija u HR-u izuzetno velika (18,4) i zbog toga dolazi do izoblicenja u odredjenim situacijama, jer je sklon da pri povecanom obimu saobracaja bude manje efikasan.

The Half-Rate Codec
The air transmission specification for GSM allows the splitting of a voice channel into two sub-channels that can maintain separate calls. A voice coder that uses half the channel capacity would allow the network operators to double the capacity on a cell for very little investment.

The Enhanced Full-Rate Codec
As processing power improved and power consumption decreased in digital signal processors (DSPs), more complex codecs could be used to give a better quality of speech. The EFR codec is capable of conveying more subtle detail in the speech, even though the output bit rate is lower than full rate.
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.mainstream.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Telenor super sound04.08.2007. u 11:30 - pre 203 meseci
sve je to ok i sva teh. objasnjenja su na mestu ali...

gde ste to vidi na netu ili ne daj boze da to operateri telekoma ili telenora znaju
ko koji sistem koristi???

ne mora niko da poveruje da je stanje tako samo zato sto to neko na forumu tako misli odn. postuje
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Telenor super sound04.08.2007. u 12:38 - pre 203 meseci
Citat:
batancev
gde ste to vidi na netu...

Upravo tako. Reklama je besmislena skoro kao i one o dostupnosti mreže svuda (ili o "super mreži") jer je nestinita - posebno za korisnike, koji znaju da na svojoj lokaciji imaju problema sa mrežom... (uz loš mrežni signal ide i loš zvuk)

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.251.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor super sound04.08.2007. u 12:51 - pre 203 meseci
Izvini, ali evo imam svega 3-4 crtice (od 7) telefon Nokia 6680, i pricam bez problema... Bas sam testirao mrezu, zvao sam druga koji ima i mt:s i telenor karticu, i ja sam uradio isto (znaci prvo telenor, pa onda mt:s) obojca smo koristili iste telefone (ja N 6680, a on SE K700), i jedina razlika u oba razgovora je sto na Telenor mrezi nema sustanja u pozadini, dok se na mt:s mrezi to cuje.

Znaci da ipak nije zanemarljivo, ali ljudi se jednostavno koncentrisu na pricu, pa i ne obracaju paznju na takve stvari.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.251.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor super sound04.08.2007. u 12:58 - pre 203 meseci
Mada bi Telenoru bilo najbolje da, ako vec reklamira Super Sound, prosiri svoju 3G mrezu, i pokrije sto vise mesta u Srbiji, jer kvalitet zvuka na GSM mrezi i na UMTS mrezi ne moze da se poredi nikako.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
91.150.109.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Telenor super sound04.08.2007. u 13:24 - pre 203 meseci
Citat:
Catch 22: Upravo tako. Reklama je besmislena skoro kao i one o dostupnosti mreže svuda (ili o "super mreži") jer je nestinita - posebno za korisnike, koji znaju da na svojoj lokaciji imaju problema sa mrežom... (uz loš mrežni signal ide i loš zvuk)


Upravo to, kod mtsa los signal donosi manje efikasan HR sto se ogleda u izoblicenjima prilikom razgovora, dok EFR i u slucajevima slabijeg signala primenjuje efikasniji EFR.

@batancev: Ne znaci da podatak koji se ne moze naci na internetu generalno i ne postoji.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.mainstream.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Telenor super sound04.08.2007. u 14:17 - pre 203 meseci
nisam ja rekao da takav podatak ne postoji odn. da to nije tako samo zato sto se ne moze naci na netu
vec sam naglasio da ako ga vec nema nigde u zvanicnoj formi
odakle vama, ili ftm. bilo kome da telenor koristi samo bolji a mts samo losiji zvuk???

@slobodan
vec samo naglasio da svaka subjektivna ocena nema puno tezine pogotovu ne povodom ove teme
jer je i sam ljudski sluh kao i sva druga cula drugaciji kod svakog coveka

p.s. ako kojim slucajem, naglasavam kojim slucajem i jeste tako
ne cudi me, jer je lako reci da mts gura 2 korisnika na 1 kanal
pogotovu ako uzmemo u obzir koliko korisnika mts ima vise cca 1.5mil
a da pritom oba operatera ima priblizno isti broj baznih stanica

Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Telenor super sound05.08.2007. u 02:09 - pre 203 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: ... Bas sam testirao mrezu, zvao sam druga koji ima i mt:s i telenor karticu, i ja sam uradio isto (znaci prvo telenor, pa onda mt:s) obojca smo koristili iste telefone (ja N 6680, a on SE K700), i jedina razlika u oba razgovora je sto na Telenor mrezi nema sustanja u pozadini, dok se na mt:s mrezi to cuje.
...

Čarobna reč u mom komentaru je bila lokacija (na kojoj se korisnik nalazi). Sa mojim ne-Nokia telefonom u 80% slučajeva imam kristalno čist zvuk u slušalici, ali ponekad se dešavaju i razne "ružne zvučne pojave", bez obzira na operatera...
U svakom slučaju, svako ulaganje operatera u novu opremu i nove tehnologije treba pohvaliti.
MTS proširuje mrežu

BTW
Mislim da ogroman procenat TV gledališta uopšte ne kapira pomenutu reklamu...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
91.150.119.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor super sound05.08.2007. u 12:40 - pre 203 meseci
Ne znam da li je bitno to sto ja zavisno od polozaja telefona u svojoj sobi na Telenor mrezi imam izmedju 1 i 7 crtica signala, sto ce reci da varira signal poprilicno. I nikad nemam problema da mi razdovor secka, prekida, da susti ili bilo sta. Na mt:s mrezi, zbog boljihlokacija baznih stanica imam uvek full signal, a ponovo postoji to sustanje u pozadini...

Ovo je cisto moje iskustvo sa GSM mrezama Telenor-a i mt:s-a. Sad ako telefon postavim da koristi 3G mrezu mt:s-a, prica je sasvim drugacija.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Telenor super - šta?!05.08.2007. u 14:19 - pre 203 meseci
Poboljšani ful rejt nije prisutan kod telenora. Evo ga skrinšot u toku razgovora. Uokvireni znak prikazuje da je kodovanje govora u FR (F1=full rate).
Dok na VIP mreži stoji oznaka F2 što znači kodovanje u EFR. Dakle VIP koristi EFR a za Telenor ne znam šta to reklamiraju.
Proverite kod vas ko ima tu opciju.
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.mainstream.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Telenor super sound05.08.2007. u 17:01 - pre 203 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Mada bi Telenoru bilo najbolje da, ako vec reklamira Super Sound, prosiri svoju 3G mrezu, i pokrije sto vise mesta u Srbiji, jer kvalitet zvuka na GSM mrezi i na UMTS mrezi ne moze da se poredi nikako.


samo jedno pitanje
koju 3G mrezu Telenora????
to je samo urabana legenda da ta mreza uopste i postoji a kamoli funkcionice kao takva
i to jedna od mnogih urbanih legendi vezanih za telenor
kao npr da imaju MNOOOGO bolji zvuk
jedna odn. dve ilustracije
da li je iko ikada video ikakvu reklamu za telenorovu 3g mrezu?
da li je iko ikada video promovisanje neke usluge telenora koja je vezana za 3g mrezu?
a zasto zato sto oni 3g ni nemaju
to je pravi dokaz kako funkcionise poslovanje telenora u srbiji
muzi dok jos mozes

telenor je za razliku od mts-a
"navodno" uveo 3g samo zato sto je to bila zakonska obaveza po dobijanju licence
a kako se to izvodi pa pustis jednu 3g BS u citavoj srbiji i boli te ....

a najsmesnije od svega je prica koju je od starta telenora u srbiji pokusao da progura njihov menadzment
kao sta ce vama 3g kada je on u svetu prevazidjen!!!????
mi cemo vama da obezbedimo 4g!!!!
hahahahaha
e tu ga stvarno preterase
da li stvarno ima jos nekog ko se zanosi da je telenor operater koji misli na potrebe svojih korisnika u srbiji
na nacin na koji to radi, let us say, u norveskoj
ponovicu se
tolika firma, toliko obrt, toliki profit
a da li se ista vratilo u srbiju putem nekakvih akcija sa jeftinim telefonima ili ne daj boze necim drugim
jedno veliko NISTA
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Telenor super sound05.08.2007. u 17:13 - pre 203 meseci
@batancev: Pa ima na njihovom sajtu Telenor: Ponuda i usluge: Mobilni brodbend
Citat:
Telenor je od 1. marta omogućio komercijalno korišćenje usluga koje pruža Mobilna brodbend tehnologija. Osim zanimljivosti poput video poziva, najveća prednost koju našim korisnicima donosi Mobilni brodbend je znatno lakši i brži pristup sadržajima koji se nalaze na internetu, kao što su filmovi, televizijski program ili muzički spotovi.

Svim Telenor postpaid i prepaid korisnicima su na raspolaganju usluge Mobilnog brodbenda, ukoliko imaju odgovarajući tip mobilnog telefona i nalaze se na teritoriji Beograda ili u užem gradskom jezgru Niša i Novog Sada. Bez dodatnog prijavljivanja, zamene sim kartice ili dodatne pretplate, svi korisnici koji imaju aktiviran GPRS mogu da uživaju u kvalitetnijem prenosu podataka, plaćajući samo ostvaren prenos sadržaja po kilobajtima. Neometano automatsko prebacivanje sa 3G na 2G mrežu je omogućeno.

Mobilni brodband (Mobilni brodbend) je tehnologija prenosa podataka kroz UMTS mrežu koja predstavlja treću generaciju mobilnih komunikacija

E sad, šta je u stvarnom životu sa "brodbendom" ne znam?!?

@Slobodan Milojevic: Pod lokacijom sam vise mislio na: Beograd - Subotica, ili: Banovo Brdo - Borča a ne dnevna soba - kupatilo...

Off topic:
Vrlo često se ima utisak da se razne TV reklame obraćaju prvenstveno (ili isključivo) stanovnicima Beograda, što se baš ne bi moglo pohvaliti kao dobar marketing.
 
Odgovor na temu

batancev

Član broj: 114637
Poruke: 604
*.mainstream.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Telenor super sound05.08.2007. u 17:53 - pre 203 meseci
znam ja vrlo dobro sta pise na njihovom sajtu ali to nema veze s vezom
npr
"na teritoriji Beograda ili u užem gradskom jezgru Niša i Novog Sada"
ako je beograd knez i terazije
ako je novi sad zmaj jovina i trg
i u nisu ako je to centar (ne poznajem nis toliko dobro ali siguran sam da je tc kaca tu negde)

ona daleko ce oni stici
sve sto trazim je da ne zaglupljuju i zaludjuju narod
zamisli da gledas tv preko telenora
pa svaki kilobajt brojis kao da ti je poslednji
nije nego

izvinjavam se na offtopiku
ali neke stvari cesto ostaju nedorecene
Remember, remember
The 5th of November
The gunpowder treason and plot
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
91.150.119.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Telenor super sound05.08.2007. u 17:57 - pre 203 meseci
Ljudi, ja kazem da Telenor mreza ima losu pokrivenost, to svakog dana osecam na svojoj kozi, jer ovde gde ja zivim (periferija Pirota) signal im nije bas sjajan, dok mt:s bez problema ima i 3G signal koji je skroz upotrebljiv.

Ono sto kazem je da telenor mreza ima bolji kvalitet zvuka, da mreza 10x svezije radi (mozda zbog manjeg broja korisnika) ali to se mene ne tice. Sto se 3G-a tice, mt:s ima 3G signal, ali mi je ne shvatljivo da je mreza tolko lose podesena, da kad ubacim mt:s prepaid karticu u svoj telefon (na kartici nemam aktiviran 3G - preskupo je za prepaid) telefon selektuje 3G, i ja imam signal, ali cim probam nesto da uradim (pozovem nekog, ili posaljem SMS, nedaj boze da se kacim na Internet) dobijam poruku da je mreza zauzeta, ili nesto slicno. Telefon mi jednostavno ne radi! Sve dok ga ne prebacim u GSM only mod.

Ne kazem da je Telenor savrsena mreza, daleko od toga... Ali barem po mom misljenju je bolja od mt:s mreze.

Da, Telenor 3G radi savrseno u Nisu recimo, i zato sam i napisao predlog da prosire mrezu na sto vise gradova Srbije, kao sto je to uradio mt:s.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Telenor super sound05.08.2007. u 23:36 - pre 203 meseci
Ima li neko informaciju da li je Telenor postavio UMTS mrežu kao "preffered"?

Naime Nokia N70 (podešena na dual mode) mi je poslednja 3 dana veoma često na 3g mreži. Od tada stalno držim uključen CellTrack koji mi nalazi u Novom Sadu samo 3 UMTS bazne stanice (tj verovatno 3 segmenta iste BS). Da ironija bude veća jedino mesto na kojem uvek i sigurno imam 3g signal je moj stan, gde mi to pored računara i ADSL + ISDN backup konekcije najmanje treba.

izvinjavam se zbog off topic-a
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Telenor super sound06.08.2007. u 00:11 - pre 203 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Ne kazem da je Telenor savrsena mreza, daleko od toga... Ali barem po mom misljenju je bolja od mt:s mreze.

Elem da ponovim: lokacija!
Ne znam kako je u Pirotu, ali znam da su u Sremu uoči koncerta RHCP u Inđiji "nešto uradili", pa od onda mt:s, kod mene, vidno bolje radi (još uvek!?!).
Koristim kartice i mt:s-a i Telenor-a, a moje lično iskustvo je obrnuto od tvog, očigledno pomenuta reč sa početka komentara ima neke veze.
Idealno bi bilo da je pokrivenost kvalitetnim signalom svih operatera 100% za celu teritoriju zemlje, pa da onda ovde pričamo o nečem drugom...

 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Telenor super sound06.08.2007. u 00:46 - pre 203 meseci
Citat:
da li je iko ikada video ikakvu reklamu za telenorovu 3g mrezu?
da li je iko ikada video promovisanje neke usluge telenora koja je vezana za 3g mrezu?
a zasto zato sto oni 3g ni nemaju

Ja sam video reklamu za UMTS :)
Citat:
telenor je za razliku od mts-a
"navodno" uveo 3g samo zato sto je to bila zakonska obaveza po dobijanju licence

Ja mislim da je umts bio u test fazi jos za vreme mobtela.
Citat:
to je samo urabana legenda da ta mreza uopste i postoji a kamoli funkcionice kao takva


Park suma zvezdara. Daleko od terazija i knez mihajlove.

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 06.08.2007. u 01:57 GMT+1]
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Telenor super sound

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16672 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.