Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pozicioniranje u CSS-u - sve sto vam mozda nije jasno o tome...

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pozicioniranje u CSS-u - sve sto vam mozda nije jasno o tome...

[ Pregleda: 4714 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
..super.turbo.adsl.beotel.net.



Profil

icon Pozicioniranje u CSS-u - sve sto vam mozda nije jasno o tome...01.08.2007. u 12:35 - pre 203 meseci
Posto vidim da ovde ima puno ljudi zainteresovanih za CSS, a mnoge muce za razumevanje poneke stvari, pogotovo pozicioniranje: apsolutno, relativno itd... evo napisao sam jedan veoma jasan tutorial. Sta god vam nije jasno pitajte na blogu, odgovaramo na sve komentare i pitanja:

http://numbersandshapes-design.blogspot.com/

Poz

Nikola
numbers&shapes design team
nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.91.113.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Pozicioniranje u CSS-u - sve sto vam mozda nije jasno o tome...02.08.2007. u 02:13 - pre 203 meseci
Odlican tutorijal! Bravo!

Bas ono sto sam trazio. Nakupio sam dosta e-knjiga o CSS-u ali nigde nije bilo zadovoljavajuce dobro objasnjenje za pozicioniranje elemenata. Ili su osnove preskocene ili nisu objasnjene sa dovoljno paznje.
Najbolje i najslikovitija objasnjenja sam pronasao u knjizi CSS: The Missing Manual
http://www.oreilly.com/catalog/csstmm/ ali ovaj tutorijal mi je jos bolje legao.

usput, mislim da nedostaje objasnjenje za "static" (ako je uopste bitno)

 
Odgovor na temu

Error404
freelancer
Zemun

Član broj: 37243
Poruke: 104
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Pozicioniranje u CSS-u - sve sto vam mozda nije jasno o tome...02.08.2007. u 05:03 - pre 203 meseci
static - je default polozaj elementa na stranici, ovakav element ima polozaj koji mu je dat normalnim tokom dokumenta i to je to. Nema nikakvih deklaracija itd. Nisam naveo kako bi sto manje zbunio citaoca, a ova vrsta pozicioniranja je po meni sasvim nebitna...
nvdizajn.freezoka.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pozicioniranje u CSS-u - sve sto vam mozda nije jasno o tome...

[ Pregleda: 4714 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.