Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Azuriranje sajta v3

[es] :: Web razvoj :: Azuriranje sajta v3

[ Pregleda: 2392 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fusion3

Član broj: 109920
Poruke: 40
213.149.123.*



Profil

icon Azuriranje sajta v317.06.2007. u 21:18 - pre 205 meseci
Kada napravim neke promene na stranici na svom racunaru kako da ih najlakse uploadujem na server ako je dodato nekoliko redova teksta i recimo jedna slika. Ovo je jasno za sajtove ciji folder ima oko 5MB ali sta ako je u pitanju 50. Ko bi prebacivao toliku kolicinu samo zbog jednog reda teksta (sad nemojte shvatiti bukvalno). Nasao sam nesto kao CSS ali ja nemam pojma sta je to. Mozda je CSS resenje za ovo sto pitam? Neka mi neko objasni ovaj CSS. Pozz
 
Odgovor na temu

Got
Freelancer
Nis

Član broj: 44064
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 310952469


Profil

icon Re: Azuriranje sajta v317.06.2007. u 23:42 - pre 205 meseci
Nazalost malo si pobrkao kodice. Pazi sad. CSS je vrsta koda. CSS se kombinuje sa HTML-om. Evo kako
Code:

style:
.klasa1 {
font-size: 10px;
font: Arial;
color: #333333;
padding-top: 10px;
}

html:
<table><tr><td>
<div class="klasa1">Cudan je pogled na svet iz prespektive mrava.</div>
</td></tr></table> 


Ovaj kod znaci sledece: style je CSS kod koji kaze (respektivno) font je velicine 10px tipa Arial, boje sive prema crno, i od vrha bezi na dole za 10px.
A to se odnosi sve na ovaj html kod tj konkretno na div koji ima klasu klasa1

Ovo je dobro u sledecem slucaju:
Imas sajt koji generise 100 ili 1000 strana, neka ima i 50. Ceo izgled svih strana mozes prakticno da promenis menjajuci samo Css. Css se nalazi uglavnom u jednom fajlu (styles.css obicno ) i tu je sve zapisano, ali po potrebi se koristi vise fajlova i pogotovo za Internet explorer jer on pravi dosta gresaka sa obicnim CSS i Html kodom pa je potrebno vrsiti posebne dorade. ( mada ispravke za IE se rade u jednom css fajlu ako se doda * html ispred svake klase >> * html .klasa1)

Ono sto tebi ustvari treba je TC ( total commander ). To je za slucaj da ne znas nesto sto zamenjuje windowsov explorer ali TC je genijalan, ja bih rekao da je jedan od najboljih programa koji je napravljen za Win.
TC radi i kao FTP klijent, i sad ti lepo uzmes i vrlo jednostavno napravis acount u TC i ceo sadrzaj tvog servera ti se prikaze kao da gledas nesto sa tvog HDD-a. ako si promenio samo par linija koda, nadjes gde se nalazi taj fajl u TC i na HDD-u i na serveru i samo prekopiras taj fajl. Vrlo jednostavno. Ima tu jos mnogo mogucnosti, ali ne bih da ti sada davim time, nije tema za to.
Ovo ti je jednostavno, ekonomicno i brzo. Preporuka: ako vec nisi presao na TC odmah prelazi, ustedece ti sate i sate. (uzmi odmah TC powerPack )

evo ti link ka TC: http://www.totalcmd.net/

pozdrav
 
Odgovor na temu

fusion3

Član broj: 109920
Poruke: 40
213.149.123.*



Profil

icon Re: Azuriranje sajta v318.06.2007. u 00:55 - pre 205 meseci
Hvala na, rekao bih, malo opsirnijem odgovoru. Sve je sada jasno. Je li ovaj CSS ima sintaksu C-a ili se varam? Znaci njegov se kod pise u obicnom editoru teksta i cuva pod ekstenzijom .css onda poziva u html-u. Kad se malo bolje pogleda to isto radi i php zar ne? Ima li negde nekih tutorijala vezano za CSS. I sto se tice Total Commandera skinuo sam v7.0 ali je ogranicena na koriscenje samo mesec dana. Ima li neko neki crack ili nesto ili mozda neki link pa da skinem.

Pozdrav za sve
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
217.24.24.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Azuriranje sajta v318.06.2007. u 18:21 - pre 205 meseci
Citat:
fusion3: Je li ovaj CSS ima sintaksu C-a ili se varam?


Haha ovo me slatko nasmijalo...

Mozes da ga stavis i izmedju <style> tagova a ne da ga cuvas kao .css!

Ovo za PHP mi nije bas jasno al ajde :)

Tutorijal za css:
http://www.w3schools.com/css/

Ps.
Trazenje cracka i slicno je protiv pravilnika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Azuriranje sajta v3

[ Pregleda: 2392 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.