Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DOS aplikacija pod WinXP sa ĆČŠ ????

[es] :: Windows aplikacije :: DOS aplikacija pod WinXP sa ĆČŠ ????

[ Pregleda: 3286 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BoToX
God Like 01001
Mostar

Član broj: 152757
Poruke: 2
*.PPPoE-1000.sa.bih.net.ba.



Profil

icon DOS aplikacija pod WinXP sa ĆČŠ ????30.07.2007. u 12:15 - pre 203 meseci
Pozzdravljam

Imam jedan veliki problem naime imam program koji je radjen pod DOS suceljem i dok je bio instaliran na win 98 SE sve je funkcionisalo ok medjutim nedavno kada sam isti program instalirao na Win XP SP 2 program mi ne prikaziva i ne prepoznaje niti jedno slovo sa kvakom. Postoji li mogucnost da se instalira neki dodatak da bi DOS program prepoznavao ČĆŠĐi tako to ili se mora ici sa formatom diska i instaliranjem balkanske kodne stranice posto ne znam koja je trenutno kodna stranica.

Unaprijed ZAHVALJUJEM
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: DOS aplikacija pod WinXP sa ĆČŠ ????30.07.2007. u 12:36 - pre 203 meseci
Kod mene je default tastatura serbian latin i u command promptu dobijam čšćđ. Proveri koja je tebi default tastatura.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

BoToX
God Like 01001
Mostar

Član broj: 152757
Poruke: 2
*.PPPoE-1000.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: DOS aplikacija pod WinXP sa ĆČŠ ????30.07.2007. u 12:44 - pre 203 meseci
Nije meni problem sa command-om dobivam i ja tamo šđčći to al kada trebam u aplikaciji da mi prikaze slova sa kvakom dobivam lude znakove kao @% i tako to neki je problem sa kodnom stranicom koliko sam ja skontao samo koju trebam da stavim :S:S trenutno je u postavkama jezika sve postavljeno na hrvatski
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DOS aplikacija pod WinXP sa ĆČŠ ????30.07.2007. u 12:59 - pre 203 meseci
To je verovatno problem aplikacije tj rasporeda koji je korišćen i načina na koji je to rešeno u Windows 98. Taj OS je ipak bio samo grafički shell za DOS dok su ovi noviji pravi operativni sistemi pa mora da se malo više poradi na rešavanju koje je najčešće moguće. Pod W98 je sve rešavano u config.sys i autoexec.bat koji se u novim OS posebno prave i podešavaju.
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
..LAN-Lafarge.BCN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: DOS aplikacija pod WinXP sa ĆČŠ ????10.08.2007. u 12:31 - pre 203 meseci
Pa pre svega moras znati koju je kodnu stranu DOS program koristio u WIN98. Najcesce je to YUSCII.

Ako je to tako nema problema da tako podesis taj program i u XP. Prvo u XP u Regional and Language Option, Advanced stavi English (United States) za Non-Unicode Programs.

Za prikaz po YUSCII standardu mozes iskoristiti FOGDDLIT.COM za sredjivanje i prikazivanje YU slova na ekranu. Samo ga startujes u BAT fajlu pre DOS programa i nasa slova ce biti tamo gde i treba da budu (pored Enter tipke).

To radi ako zelis na punom ekranu da vidis YU slova. Za prikaz u prozoru ti trebaju neki sistemski fontovi za YUSCII. Na primer VTERMYU.FON i ETERMYU.FON. Samo ih instaliras i dobijes YU slova u DOS prozoru (9x16 podesavanje).



Baluban S.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: DOS aplikacija pod WinXP sa ĆČŠ ????

[ Pregleda: 3286 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.