Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Umrezavanje dva kompa preko interneta?

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje dva kompa preko interneta?

[ Pregleda: 3093 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

breeeder

Član broj: 152744
Poruke: 17
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Umrezavanje dva kompa preko interneta?30.07.2007. u 07:54 - pre 203 meseci
pozdrav

Znam da je o ovome bilo puno price i td i trazio sam u search ali nisam naso i nisam dobro razumeo pa ako bi neko mogo da odgovori bilo bi lepo.
Hteo bih preko jednog kompa koji ima dial-up da se umrezim na drugi komp koji ima adsl,tj hteo bih da na tom kompu koristim adsl(nesto da downloadujem i td).
Imam neka pitanja mozda su glupa al sta da radim kad nemam pojma :).
Prvo procio sam da je dobro resenja realvnc i to sam skinuo.
Dakle sta je tu potrebno da se taj kompjuter koji je server prikaci na net preko adsl i da se pristupi sa drugog kompa i da li je tad moguce da se koristi adsl internet na server kompjuteru?
drugo da li moguce normalno raditi kad se pristupa preko dial up?
trece sta je sa dinamickom ip adresom kad je u pitanju adsl?Tj da li moze da se pristupa tom kompu ako ima dimanicku ip adresu.Na primer kad se upali kompjuter-server i startuje taj vnc server i on pokaze ip adresu da li je dovoljno samo da se ta adresa ukuca na kompjuteru koji se konektuje,ili kako drukcije to da se odradi?

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Umrezavanje dva kompa preko interneta?30.07.2007. u 08:38 - pre 203 meseci
Dial-up je prilicno slab za to. Ne secam se kako funkcionise vnc, ali mislim da ti prikazuje ceo graficki ekran od drugog kompjutera, sto ce ti na dial-up-u biti vrlo vrlo sporo. Resenje koje mozes da primenis bi bio ssh server za windows (recimo freesshd http://www.freesshd.com/) i wget za windows (recimo http://www.gnu.org/software/wget/) na tom drugom racunaru pa da se kacis ssh klijentom na masinu (npr. putty http://www.putty.nl/) i wget-om skidas, npr komandom:
Code:

wget http://www.domen.com/adresa-za-download/fajl-za-download.zip

Sto se tice dinamicke ip adrese, imas dosta no-ip servisa o kojima je vec pisano na forumu. Ja recimo koristim http://www.no-ip.com/ servis za povezivanje imena (ime.domen.com) sa trenutnom IP adresom mog racunara na internetu.
Naravno, potrebno je jos da podesis i firewall-ove da ti pustaju odredjene portove kroz adsl ruter (u mom slucaju) ili nesto slicno kod adsl modema.

Toliko, pa pitaj ako zapnes.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Umrezavanje dva kompa preko interneta?30.07.2007. u 09:18 - pre 203 meseci
Da li planiraš da download i slično radiš na ADSL kompu a da time samo upravljaš preko dialup veze ili bi da to direkt prebacuješ sebi? Da li je taj dialup poseban ili misliš da tako pristupiš remote kompu?
 
Odgovor na temu

breeeder

Član broj: 152744
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Umrezavanje dva kompa preko interneta?30.07.2007. u 12:10 - pre 203 meseci
Mislio sam samo da pristupim tom kompu i download ostaje na njemu.
Nisam valjda tolko glup :)

A ovo za dial up pristupanje ,sta znaci vrlo slab tj koliko je to mnogo sporo ,ne mislim da radim na njemu nista posebno samo stavim nesto na download i slicno?
Za ovo resenje koje si pomenuo ne znam kolko je komplikovano videcu.
a da li je moguce onako kako sam naveo da se upali kom vidi ip i onda se pristupi racunaru??
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Umrezavanje dva kompa preko interneta?30.07.2007. u 13:41 - pre 203 meseci
Bice ti dovoljan onda i dialup ako ces koristiti samo komandnu liniju za pristup udaljenom racunaru.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Umrezavanje dva kompa preko interneta?30.07.2007. u 14:52 - pre 203 meseci
Citat:

A ovo za dial up pristupanje ,sta znaci vrlo slab tj koliko je to mnogo sporo ,ne mislim da radim na njemu nista posebno samo stavim nesto na download i slicno?

Pa sam vidi koliko ti dialup dovlaci sliku velicine recimo 800x600 piksela, pa to ako ti dovuce za 1 sekundu, mozda bi ti i bilo prihvatljivo graficki preko dialup-a...
Citat:

Za ovo resenje koje si pomenuo ne znam kolko je komplikovano videcu.
a da li je moguce onako kako sam naveo da se upali kom vidi ip i onda se pristupi racunaru??

Pa nije jednostavno, ali dialup nije ni namenjen tome.
Gde se tebi uopste nalazi taj drugi racunar sa adsl? Kako to mislis upali komp vidi ip ? Ko upali ko vidi sta ko kome... :))

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Umrezavanje dva kompa preko interneta?

[ Pregleda: 3093 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.