Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 29186 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 08:38 - pre 203 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Nije? A ona epizoda sa Bugarskom krajem XIX veka se ne računa? ;) I sve ono što je napravljeno po Bosni i Hrvatskoj pre desetak godina se takođe ne računa (trogodišnja opsada Sarajeva se pretpostavljam lepo uklapa u definiciju nužne odbrane)? Ili je to što ti pričaš brainwashing sa srs dot com, knjiški primer? ;)

[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 31.07.2007. u 09:00 GMT+1]


Naravno da se ne racuna.
Ako mislis da je ovo knjiski primer brainwashinga sa srs.com pitaj 300 000 izbeglica iz Hrvatske i Bosne sta misle o tome.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 08:43 - pre 203 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovo je na zalost slika i prilika Srbije :(((

Kao sto rekoh, ja samo zelim da se stvari promene na bolje, tako da ljudi mogu i da budu negde i da upoznaju mnoge druge ljude pre nego sto dodju do toga da prave takve sudove o necemu. Tek tada se stvarno moze videti koliko neko nije u pravu.

Ovako je uzaludno sve, mislim tesko ce neko uveriti osobu koja nikad nije bila u Americi, ne ponzaje vise od 1-2 Amerikanca max., kao sto ni nema nikakav posao / kontakt sa njima da to sto prica nije tako tj. ne da nije tako nego je potpuno pogresno.

:(


Kako si ti naivan. A onda treba svi da se uhvatimo za ruke i pevamo pesmu mira?
Dok mi ti isti "prijatelji" cepaju Kosovo iz Srbije i jos mi ispiraju mozak da mi misle dobro.
Koliko ti poznajes Amerikanaca koji su uradili nesto dobro za ovu zemlju? Koliko njih je izaslo da zastupa nase interese?
To se zove prijateljstvo, a ne da me ONI ubedjuju sta je dobro za mene. Ja sam ne znam sta je dobro za mene pa ce oni da mi kazu.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 08:51 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Naravno da se ne racuna.
Ako mislis da je ovo knjiski primer brainwashinga sa srs.com pitaj 300 000 izbeglica iz Hrvatske i Bosne sta misle o tome.


To je tipični radikalski odgovor. Oni su nas ubijali, red je i mi njima da naplatimo. Svaka ti čast. Poenta je da nije bilo nacionalističkih kretena, ne bi bilo rata.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 09:02 - pre 203 meseci
Poenta je da nije bilo zelje da se rusi lepa socijalisticka zemlja sa visokim nacionalnim dohotkom koja daje negativan primer "trulom" zapadu da se i sa socijalizmom moze normalno ziveti.
Ili si zaboravio plate od 2-3 000 maraka pre 1990.?
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 09:05 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa:
Ili si zaboravio plate od 2-3 000 maraka pre 1990.?

Takvih plata je bilo tada koliko ima i danas plata od 2-3000 evra u Srbiji, ista stvar. Nema potrebe naduvavati pricu.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 09:10 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Poenta je da nije bilo zelje da se rusi lepa socijalisticka zemlja sa visokim nacionalnim dohotkom koja daje negativan primer "trulom" zapadu da se i sa socijalizmom moze normalno ziveti.
Ili si zaboravio plate od 2-3 000 maraka pre 1990.?


O bože. Evo, Severna Koreja je još uvek socijalistička, Kuba takođe. Kolike su im plate tamo? Isti ti nacionalisti koji su tvrdili da je srpski narod najstariji i "Svi Srbi u jednoj državi" i slična s**** su odbacili sve predloge "trulog" zapada za mirno rešenje sukoba i cepanje po avnojevskim granicama.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.informatika.com.



+105 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 09:22 - pre 203 meseci
I Kina je socijalisticka
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 09:26 - pre 203 meseci
Teško da se iko može porediti sa Kinom.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 09:30 - pre 203 meseci
Citat:
DaliborP: Takvih plata je bilo tada koliko ima i danas plata od 2-3000 evra u Srbiji, ista stvar. Nema potrebe naduvavati pricu.


TO APSOLUTNO nije tacno!!!

Citat:
Miroslav Jeftić: O bože. Evo, Severna Koreja je još uvek socijalistička, Kuba takođe. Kolike su im plate tamo? Isti ti nacionalisti koji su tvrdili da je srpski narod najstariji i "Svi Srbi u jednoj državi" i slična s**** su odbacili sve predloge "trulog" zapada za mirno rešenje sukoba i cepanje po avnojevskim granicama.

Jeste, ali TE socijalsitecke zemlje nisu imali toliko veliki nacionalni dohodak, mi smo sedeli na 2 stolice, dok svi oni sede samo na jednoj.

Citat:
Slobodan Miskovic: I Kina je socijalisticka

Kina je komunisticka zemlja.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 09:41 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa: TO APSOLUTNO nije tacno!!!

Ne tvrdim ja to, nego statisticari. Ne znam odakle tebi te plate od 2-3k maraka, evo mozes da podelis taj izvor sa nama.
Citat:
Kako piše Politika, pozivajuci se na saopštenje Zavoda za statistiku, prosecna neto-zarada u Srbiji u septembru je bila 22.259 dinara, ili 271 evro po kursu na kraju meseca. Tako je prosecna plata premašila isplate iz maja 1991, kada je bila 268 evra i približila se rekordnim vrednostima iz druge polovine 1990. i prva cetiri meseca 1991, kao godina pre sankcija.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 09:57 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa:Jeste, ali TE socijalsitecke zemlje nisu imali toliko veliki nacionalni dohodak, mi smo sedeli na 2 stolice, dok svi oni sede samo na jednoj.


Zbog toga su i ovdašnji umovi odlučili da ne bi bilo loše zaratiti kako bi se mogli lakše napljačkati. Tako su došli u prvi plan Arkan i slične "patriote", koji su išli preko reke da spašavaju televizore, belu tehniku i slične ugrožene žitelje.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:18 - pre 203 meseci
Citat:
Hot_Steppa
Kako si ti naivan. A onda treba svi da se uhvatimo za ruke i pevamo pesmu mira?
Dok mi ti isti "prijatelji" cepaju Kosovo iz Srbije i jos mi ispiraju mozak da mi misle dobro.
Koliko ti poznajes Amerikanaca koji su uradili nesto dobro za ovu zemlju? Koliko njih je izaslo da zastupa nase interese?
To se zove prijateljstvo, a ne da me ONI ubedjuju sta je dobro za mene. Ja sam ne znam sta je dobro za mene pa ce oni da mi kazu.


Hot_Steppo, mesas teme - uopste nije predmet toga da li ti ili bilo ko treba Amerikance smatrati prijateljima ili neprijateljima (sto su, inace, potpuno iracionalni koncepti - prijatelji mogu biti samo licni, drzave nemaju prijatelje vec samo saveznike i zajednicke interese) vec je problem o tome sto mnogi misljenja o celoj zemlji, tj. narodu formiraju na osnovu mitova i licne intuicije.

To je greska mitskih razmera - i, ta greska nikog ne kosta osim onih koji tu gresku prave, biti neobavesten i ziveti u neznanju moze samo da skodi onome ko to praktikuje.

Ne znam uopste sto si skrenuo u tu temu "prijateljstva" - kad niko o tome nije pricao, vec o predstavi same zemlje.

Uzgred, zahvaljujuci tim istim Amerikancima danas mozes da odes u Novi Sad bez pasosa, onda su nam bili "prijatelji" kada je trebalo uzeti Vojvodinu od Madjarske pre 90-tak godina ;-)

Citat:

Kina je komunisticka zemlja.


Sure, skokni tamo pa probaj kao radnik da raspolazes sredstvima proizvodnje - kako bi se samo iznenadio ;-)

Citat:

Ili si zaboravio plate od 2-3 000 maraka pre 1990.?


Isti ljudi koji su tada imali 2-3000 maraka danas imaju 2-3000 EUR u Srbiji. Prosecan svet je imao "malo" manju platu, raspitaj se kod starijih poznanika - osim ako ti i oni nisu ostrasceni i sa pamcenjem od prosle slave, pa se uvek pre 20 godina zivelo bogovski, bez obzira na generaciju :)

Sa platama od 2-3000 DEM se ne pocinje rat, Stepo - znas onu o revolucijama i praznim stomacima ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.102.*



+294 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:21 - pre 203 meseci
Citat:
Poenta je da nije bilo zelje da se rusi lepa socijalisticka zemlja sa visokim nacionalnim dohotkom koja daje negativan primer "trulom" zapadu da se i sa socijalizmom moze normalno ziveti.

Hehe.... a ko je finansirao tu lepotu? Jel si čuo onu "radio, ne radio, svira ti radio"? Pa sve je to bilo lažno. Imao si uspešne firme koje su imale ok plate. Imao si očajne firme koje su opet imale ok plate. Imao si umnogostručenu administraciju u celoj državi i svim preduzećima kako bi svako mogao da bude zapošljen.
A te priče kako je "Amerika kriva", dajte molim vas. Krivi su oni bilmezi što su bili na vlasti, i pre svega, narod kojim je bilo lako manipulisati i koji je prihvatio njihove ideje. Pa mogli smo da se razdružimo bez kapi prolivene krvi, ali ne! Ajde da se malo pokoljemo!

Citat:
Kina je komunisticka zemlja.

Pogledaj u wikipediji šta je komunizam. Kina nije komunistička zemlja. Niti je bilo koja zemlja ikada bila ili jeste komunistička zemlja.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:23 - pre 203 meseci
Citat:
Ne tvrdim ja to, nego statisticari. Ne znam odakle tebi te plate od 2-3k maraka, evo mozes da podelis taj izvor sa nama.

Ovde ima ljudi koji su i stariji od 17 godina pa se secaju kolike su bile plate, tim statistikama iz Politike nista ne verujem, pisane u sluzbi dnevno-politickih dogadjaja. Ja valjda znam kolike su plate imali moji prijatelji, rodjaci, roditelji, znam da smo isli svake godine na more i svake zime na zimovanje, vozili relativno nova kola, kupovali vikendice. Ili hoces i mene da optuzis da sam i ja deo te elite? Niti sam imao veze ni sa onom niti imao veze sa bilo kojom novijom vlascu, roditelji zaposleni kao i svi u prosecnim drzavnim firmama, nista gore, nista dole. Crveni pasos je svuda bio dobrodosao, cak i u Americi, nije bilo viza. Ili sam ja to sanjao, a sta mislis?
Citat:
Miroslav Jeftić: Zbog toga su i ovdašnji umovi odlučili da ne bi bilo loše zaratiti kako bi se mogli lakše napljačkati. Tako su došli u prvi plan Arkan i slične "patriote", koji su išli preko reke da spašavaju televizore, belu tehniku i slične ugrožene žitelje.

Da li ti razlikujes uzrok od posledice?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:26 - pre 203 meseci
Citat:
Hot_Steppa
Ovde ima ljudi koji su i stariji od 17 godina pa se secaju kolike su bile plate, tim statistikama iz Politike nista ne verujem, pisane u sluzbi dnevno-politickih dogadjaja. Ja valjda znam kolike su plate imali moji prijatelji, rodjaci, roditelji,


Evo moj pokojni otac, koji je bio na poziciji ekvivalentnoj danasnjem zameniku Ministra u Vladi Srbije, je u vrhu svoje karijere krajem 80-tih imao oko 1500 DEM - mora da su onda radnici, nastavnici, lekari, majstori, inzenjeri imali bar 3000 - jer kao sto svi znamo u SFRJ birokratija nikad nije bila dobro placena, jel da? :)

Dakle, potpuno gresis oko tih plata u SFRJ, ali ja te ne krivim uopste - pola zemlje ima vrlo selektivno pamcenje, pa me ne bi cudilo i da za 10 godina ljudi kao ti pocnu pricati kako su 1996-te plate u Srbiji bile 1000 EUR i kako se zivelo bolje nego ikad. To je isti onaj mindset koji danas moze da se usudi da kaze da se 1993 zivelo isto kao i danas.

To je u ljudskoj prirodi ljudi koji nemaju puno vere u buducnost - pre je uvek bilo bolje.

Alal vera kad to cujes od mladih ljudi, a ne samo od staraca od 90 godina :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:28 - pre 203 meseci
Citat:
Hot_Steppo, mesas teme - uopste nije predmet toga da li ti ili bilo ko treba Amerikance smatrati prijateljima ili neprijateljima (sto su, inace, potpuno iracionalni koncepti - prijatelji mogu biti samo licni, drzave nemaju prijatelje vec samo saveznike i zajednicke interese) vec je problem o tome sto mnogi misljenja o celoj zemlji, tj. narodu formiraju na osnovu mitova i licne intuicije.

To je greska - i, ta greska nikog ne kosta osim onih koji tu gresku prave...

Ne znam uopste sto si skrenuo u tu temu "prijateljstva" - kad niko o tome nije pricao, vec o predstavi same zemlje.

Uzgred, zahvaljujuci tim istim Amerikancima danas mozes da odes u Novi Sad bez pasosa, onda su nam bili "prijatelji" ;-)

Ja sam te pitao jedno jednostavno pitanje, ali da ga podjednostavim, koliko znas UOPSTE stranaca bilo odakle koji su i prstom makli da zastite srpske interese? Znaci, ne pricaj mi opstepoznate ljude nego male ljude sa kojima dolazis u dodir?

Citat:
Hehe.... a ko je finansirao tu lepotu? Jel si čuo onu "radio, ne radio, svira ti radio"? Pa sve je to bilo lažno. Imao si uspešne firme koje su imale ok plate. Imao si očajne firme koje su opet imale ok plate. Imao si umnogostručenu administraciju u celoj državi i svim preduzećima kako bi svako mogao da bude zapošljen.
A te priče kako je "Amerika kriva", dajte molim vas. Krivi su oni bilmezi što su bili na vlasti, i pre svega, narod kojim je bilo lako manipulisati i koji je prihvatio njihove ideje. Pa mogli smo da se razdružimo bez kapi prolivene krvi, ali ne! Ajde da se malo pokoljemo!

koliko se ja secam nisu SVE firme propale posle 1990. da je tako, danas bi bili gori od Etiopije.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:30 - pre 203 meseci
Ja ti garantujem da je vecina imala platu preko 1000 maraka, a nije mali broj imao i preko 2000. A to je danasnji ekvivalent od 1000 tj. 2000 evra. Secam se i cistacica po bolnicama koje su imale preko 1000 DEM.

Citat:
To je u ljudskoj prirodi ljudi koji nemaju puno vere u buducnost - pre je uvek bilo bolje.

Alal vera kad to cujes od mladih ljudi, a ne samo od staraca od 90 godina :(


koja crna vera u buducnost, ovde svi mladi sanjaju da rade za strance ili da pobegnu odavde, izem ti san...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:34 - pre 203 meseci
Citat:
Hot_Steppa
Ja sam te pitao jedno jednostavno pitanje, ali da ga podjednostavim, koliko znas UOPSTE stranaca bilo odakle koji su i prstom makli da zastite srpske interese? Znaci, ne pricaj mi opstepoznate ljude nego male ljude sa kojima dolazis u dodir?


Sto bi neki stranac "makao prste za srpske interese", ili za bilo cije interese osim svojih?

Za interese od kog stranca si ti makao prste ili, jos ludje, "zastitio interese njegove zemlje"? Zasto bi to bilo ko radio, i kako bi to radio?

Dobar ti je koncept sveta - ljudi moraju da "maknu prste za interese tvoje zemlje" kako bi ih ti ne bi smatrao losim... Ja takav koncept poznajem samo mozda u mafiji i slicnim drustvenim hijerarhijama.

Citat:

Ja ti garantujem da je vecina imala platu preko 1000 maraka, a nije mali broj imao i preko 2000. A to je danasnji ekvivalent od 1000 tj. 2000 evra. Secam se i cistacica po bolnicama koje su imale preko 1000 DEM.


Prica da su cistacice imale "iljadu maraka" moze samo da se isprica ispred nekog penzionerskog podruma pica posle dosta lose rakije sa puno metil alkohola u njoj.

Da ti plasticno objasnim, u zemlji u kojoj cistacice primaju 1000 maraka se ne cekaju redovi za benzin, ne voze kola na par/nepar i svakako se ne pocinju gradjanski ratovi. SFRJ nije bila takva zemlja, na nasu veliku zalost.

A ti sad, ako hoces da farbas neku ruzicastu sliku SFRJ u kojoj su cistacice radile za 1000 DEM, i u kojoj je bilo sve super dok je nisu udesili zli stranci, samo izvoli - ali od toga mozes imati samo ti stetu, jer od neznanja jos niko nije profitirao niti mu je neznanje pomoglo u zivotu.

Raspitaj se kod ljudi koji su jos sacuvali mozdane celije kolike su plate bile u SFRJ.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:37 - pre 203 meseci
Citat:
HoT_Steppa: Ovde ima ljudi koji su i stariji od 17 godina pa se secaju kolike su bile plate, tim statistikama iz Politike nista ne verujem, pisane u sluzbi dnevno-politickih dogadjaja. Ja valjda znam kolike su plate imali moji prijatelji, rodjaci, roditelji, znam da smo isli svake godine na more i svake zime na zimovanje, vozili relativno nova kola, kupovali vikendice.

Slazem se, ovde ima starijih od 17, evo ja sam jedan od njih, i ja se secam zivota pre devedesetih i plata mojih prijatelja, rodjaka itd itd.

Prosecna plata je bila poprilicno ispod 1000 maraka, moji roditelji sa visom skolom i fakultetom su imali oko 1000 maraka.

Osim toga taj prosek u celoj drzavi je podizan platama Slovenije i Hrvatske koji su imali dosta vece plate u odnosu na ostale republike.

Dakle, plate od 2-3k maraka su postojale ali sigurno nisu bile prosek.
 
0

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje31.07.2007. u 10:45 - pre 203 meseci
Citat:
Sto bi neki stranac "makao prste za srpske interese", ili za bilo cije interese osim svojih?

Za interese od kog stranca si ti makao prste ili, jos ludje, "zastitio interese njegove zemlje"? Zasto bi to bilo ko radio, i kako bi to radio?

Dobar ti je koncept sveta - ljudi moraju da "maknu prste za interese tvoje zemlje" kako bi ih ti ne bi smatrao losim... Ja takav koncept poznajem samo mozda u mafiji i slicnim drustvenim hijerarhijama.


Ako gledas ubistvo i ne sprecavas ga, onda si saucensnik u ubistvu? Ako gledas kako se sistematski unistava jedna drzava i prstom ne maknes u vezi toga, nego svesno ili nesvesno jos glasas za te ljude, onda si sta?
Citat:
Prica da su cistacice imale "iljadu maraka" moze samo da se isprica ispred nekog penzionerskog podruma pica posle dosta lose rakije sa puno metil alkohola u njoj.

Da ti plasticno objasnim, u zemlji u kojoj cistacice primaju 1000 maraka se ne cekaju redovi za benzin, ne voze kola na par/nepar i svakako se ne pocinju gradjanski ratovi. SFRJ nije bila takva zemlja, na nasu veliku zalost.

A ti sad, ako hoces da farbas neku ruzicastu sliku SFRJ u kojoj su cistacice radile za 1000 DEM, i u kojoj je bilo sve super dok je nisu udesili zli stranci, samo izvoli - ali od toga mozes imati samo ti stetu, jer od neznanja jos niko nije profitirao niti mu je neznanje pomoglo u zivotu.

Raspitaj se kod ljudi koji su jos sacuvali mozdane celije kolike su plate bile u SFRJ.


Nemas sta ti meni da objasnjavas, meni je sve jasno, a i par drugih stvari su mi upravo postale jasne. Ne pada iver daleko od klade.
Pozdrav

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je Amerika najgora i najnemoralnija država u svetu??? Molim vaše iskreno mišljenje
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 29186 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.