Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Activation

[es] :: Zaštita :: Windows Activation

[ Pregleda: 3709 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

twister

Član broj: 735
Poruke: 147
*.sbb.co.yu



Profil

icon Windows Activation18.08.2003. u 08:47 - pre 251 meseci
Situacija je sledeca:

covek je imao instaliran Windows XP, legalan, i aktivirao ga je. Nakon odredjenog vremena je reinstalirao masinu, i sada trazi da se aktivira, medjutim on nema drajvere za modem za dial-up, i trenutno nema vezu ka internetu (kompjuter na poslu).

U medjuvremenu su mu rekli da je trebao da snimi WPA.DBL fajl iz SYSTEM32 direktorijuma, sada bi ga iskopirao nazad i to je to. Da li je ovo tacno? (ovo pitanje nije toliko bitno)

Da li ima nekog nacina da on to preskoci, osim da zove Microsoft u Sloveniji, pa da oni jedni drugima diktiraju one ogromne cifre itd., ili moze nekako da se Windows zavrne da misli da je aktiviran? usput, kaze da wpa.dbl sa drugih masina ne vrse posao.

Hvala!
P.S.: posto ja nisam siguran, ukoliko neko misli da ova poruka nije za ovaj forum, samo nek napise, pa ce' da brisemo! :)
 
Odgovor na temu

rdragan79
Dragan R
Novi Sad

Član broj: 12785
Poruke: 592
*.neobee.net



+7 Profil

icon Re: Windows Activation18.08.2003. u 09:57 - pre 251 meseci
Imao sam i ja slican problem, naime izgleda da to sa wpa.dbl ne funkcionise na OEM verzijama, mozes jednostavno nazvati ljubazne microsoftove radnike u BGD, i kazes samo: Zelim da aktiviram windows, izdiktiras im onaj InstallationID,
i oni ti daju confirmation-id (zanima me kako ga generisu-dobijaju) rekli su mi da im diktiram po 3 cifre, i uvek se culo piiip posle treceg broja. odmah se generise.

btw, kod sledece instalacije windowsa zapisi prvo label hd-a, ako ga formatiras
uzmi program volumeID i vratis taj label (serijski broj), i mozes ponovo isti confirmation id koristiti kod sledece aktivacije istog windowsa na istoj masini.

Telefonski broj za informacije i besplatnu tehničku podršku - Microsoft centar, (011) 311 30 24
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Windows Activation

[ Pregleda: 3709 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.