Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban odgovor na jednostavno pitanje

[es] :: Access :: Potreban odgovor na jednostavno pitanje

[ Pregleda: 1575 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ibrkic

Član broj: 87153
Poruke: 55
*.nst.co.yu.



Profil

icon Potreban odgovor na jednostavno pitanje27.07.2007. u 11:52 - pre 203 meseci
Kako napisati izraz u kveriju gde ce se sabirati iznos prenetog duga koji se unosi jedanput sa iznosima dospelih anuiteta koji se sukcesivno unose mesecno.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Potreban odgovor na jednostavno pitanje27.07.2007. u 12:04 - pre 203 meseci
Ako mislis na slucaj da je izraz podatak iz jednog reda (Prenos) + suma podataka iz n redova (Anuiteti) onda to vec samom konstrukcijom asocira na uniju. Posto ne znam strukturu tabela, ajde onda onako otprilike:
Code:

SELECT SUM(Iznos) AS ToStoHoces, KupacID 
FROM 
    (SELECT Prenos AS Iznos, KupacID FROM Kupac 
     UNION ALL 
     SELECT Anuitet AS Iznos, KupacID FROM Zaduzenje)
AS Unija 
GROUP BY KupacID


Ovde je primer gde u tabeli Kupac za svakog kupca postoji polje koje predstavlja vrednost prenosa, a u tabeli Zaduzenje su anuiteti po kupcima. Ne znam da li si na ovo mislio, ali eto, mozda ti nesto pomogne, za kvalitetniju pomoc ces morati da detaljnije predstavis problem.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ibrkic

Član broj: 87153
Poruke: 55
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: Potreban odgovor na jednostavno pitanje27.07.2007. u 12:52 - pre 203 meseci
Ako mozete pogledajte bazu.
zahvaljujem
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Potreban odgovor na jednostavno pitanje27.07.2007. u 14:16 - pre 203 meseci
Jooooj, sad sam ti pogledao bazu - izvini, ali moram ti reci da si je katastrofalno projektovao. Ja ti stvarno ne mogu pomoci, tu se ne zna ko sa kim sta gde ... Imas samo 3 tabele sa malo podataka, a kao rezultat jednu veliku zbrku.

Mozda bi bilo bolje da prvo ispricas o cemu se tu radi, da ti onda napravimo redizajn baze. Kad dizajn baze bude bio korektan, lako ces napisati bilo koji SQL.
 
Odgovor na temu

ibrkic

Član broj: 87153
Poruke: 55
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: Potreban odgovor na jednostavno pitanje30.07.2007. u 16:27 - pre 203 meseci
Hteo sam nesto na brzinu pa nije uspelo.Uradio sam sve to drugacije i mislim da je u redu.Ako mozete pogledajte.Vi ste verovatno pravi profesionalac u ovom poslu,a ja to radim iz licne zelje,potpuno amaterski.U svakom slucaju ja vam se zahvaljujem na izrazenoj spremnosti da pomognete.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ibrkic

Član broj: 87153
Poruke: 55
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: Potreban odgovor na jednostavno pitanje30.07.2007. u 16:33 - pre 203 meseci
Ulaz u reporte sa recimo 2001,a u formu uplate 01.08.07.Sve je uradjeno sa nasumice unetim podacima ali mislim da je u redu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Potreban odgovor na jednostavno pitanje

[ Pregleda: 1575 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.