Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB FM Modulator za autoradio

[es] :: Multimedijalni uređaji :: USB FM Modulator za autoradio

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33485 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio03.10.2008. u 08:00 - pre 188 meseci
E pa super...
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.internet.krstarica.net.



+1 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio14.10.2008. u 03:41 - pre 188 meseci
Ok, još jedna stvar koja me zanima je da li vadite modulator iz upaljača ikada,je l hoće da se pregreje ako je stalno u upaljaču ili ga nikada ne vadite?Kad je auto izgašen je l hoće da isprazni pa treba da se puni ili je dovoljno samo da je priključen na napajanje preko upaljača dok je auto upaljen ili?
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio14.10.2008. u 04:38 - pre 188 meseci
Uredjaj + memorija = tomcat....
los plejer, koji nudi otprilike taj kvalitet zvuka, a vec sve ima ugradjeno u sebi :)
Mislim, cemu maltretiranje kada vec postoji jedna sprava koja radi ceo posao.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio14.10.2008. u 21:42 - pre 188 meseci
@kdejan
Hvala za ovo sa shuffle opcijom - ja sam taj kog si citirao
Bio sam ubeđen da sam to probao, al' šta ćeš - Srbi ne upotrebljavaju uputstvo

Nego, u vezi one MP3 kasete koju je neko pomenuo kao "bolje" rešenje:
Ta sprava je takvo neopevano s*****, da ne poznajem ni jednog zadovoljnog vlasnika iste.
E sad, možda bi se neki zadovoljan (zvukom) i našao, da im svima nisu pocrkale u proizvoljnom periodu. Jednom prijatelju čak TRI različita primerka.

A i brate - ko još ima kasetofon danas u kolima?


@Munja666
Što se gašenja tiče, tu ne znam šta bih napisao, jer je meni upaljač u kolima aktivan non-stop, pa MORAM da ga izvadim, da mi ne ubije akumulator. Takođe, stajao mi je u kolima i 15 sati i nisam primetio da se pregrejao. Štaviše, nisam primetio da uopšte menja temperaturu.

@zaraza
Nisam baš shvatio - na šta tačno misliš? Neki drugi uređaj?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio14.10.2008. u 23:20 - pre 188 meseci
Storm, koliko sam shvatio radi se o uredjaju koji cita flash disk ili memorijske kartice, a kao alternativu predlazem neki jeftiniji plejer koji u sebi ima transmiter (za one koji vec nemaju razne memorije ili ne mogu da ih koriste iz nekog razloga, pa bi morali da kupe novu)
Normalno, ostaje problem napajanja....
 
Odgovor na temu

lanset
Aleksandar Sevic

Član broj: 46920
Poruke: 8
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio10.01.2009. u 20:10 - pre 185 meseci
Javljam da mi je mnogo pomogla diskusija koju ste vodili ovde u vezi mp3 transmitera. Danas sam uzeo popsonic f7 i kao sto su prethodni sagovornici rekli potpuno se slazem da je uredjaj odlican za ovu klasu transmitera, platio sam ga 1690,00 din i garancija je godinu dana. Upravljanje je lagano, zvuk je kao sa radio stanica, onaj savet za drzanje dugmeta play je odlican, inace ja sam izabrao frekvenciju 87,5 i prosao Beogradom danas jedno 15 km bez smetnji.

Pozdrav Aleksandar

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 10.01.2009. u 22:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kdejan
Dejan Kovacevic
Beograd

Član broj: 14220
Poruke: 6
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio10.01.2009. u 21:34 - pre 185 meseci
Samo jedan savet. Kao i kod svih izvora zvuka ukoliko preterano pojačaš zvuk na samom transmiteru dolazi do izobličenja zvuka u toj meri da zvuči kao da se mešaju stanice. U zavisnosti koji ekvilajzer koristiš izobličenje se javlja pri manjem ili većem pojačanju. "Jazz" podešavanje je najosetljivije i javljaju se najveća izobličenja. Ukoliko držiš volume na oko 12 nećeš imati problema ni sa jednim od ekvilajzera. Ovo ti pričam jer nisam ni ja odmah obratio pažnju na to pa sam mislio da mi se mešaju stanice. Kao što je Storm spomenuo uređaj je sposoban da "pregazi" svaku stanicu osim ukoliko se ne nalazi u neposrednoj blizini samog radio predajnika. :)

Inače sam imao jedan peh tj. prilikom kupovine dobio sam neispravan daljinski koji je gubio kontakt pa je čas radio a čas nije. Tek sam se pre neki dan nakanio da ga reklamiram i mogu reći da su ljudi koji rade u firmi koja uvozi same uređaje i ujedno ga i servisiraju bili vrlo ljubazni. Zamenili su ga bez ikakvih problema i sad sve radi savršeno.

Elem, posle dužeg vremena korišćenja prezadovoljan sam transmiterom. Zvuk mi se izuzetno sviđa i moje mišljenje je da uređaj vredi i više nego što košta i da je idealan za sve one koji ne mogu ili ne žele da zamene fabrički radio. Jedini nedostatak je po meni što nema mogućnost brzog premotavanja pesama, nego samo skip napred i nazad.

[Ovu poruku je menjao kdejan dana 10.01.2009. u 22:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

predljuba

Član broj: 167826
Poruke: 33
77.46.207.*



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio08.02.2009. u 20:57 - pre 184 meseci
Jel zna neko kakve ima razlike izmedju ova cetiri USB FM Modulatora za autoradio, isti su tip FM-19 XWave, na prvi pogled razlika je samo u daljinskom upravljacu, kakav je meni i sl?



 
Odgovor na temu

Milan2307
Milan Petrovic
Mladenovac

Član broj: 71841
Poruke: 54
62.193.153.*



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio25.04.2009. u 19:18 - pre 181 meseci
Ljudi, ja imam prvi odozdole...
Radio je perfektno jedno mesec dana...dok ga nisam dao burazeru da prebaci neku muziku!
Jel moguce da je izbrisao neki fajl bitan za rad? I ako jeste, sta je to, gde da nadjem?
Naime, kada ga ukljucim u kola, kao da ne moze da prebaci u mod "rada", pustanja pesama, vec kao kada se prikljuci na komp, spreman za transfer...
A kada je na kompu, i prebacim muziku i sve to, kako odem na "safely remove hardware", on se normalno ukljuci, u modu za pustanje pesama....
Sta moze biti?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
<<<MILAN>>>
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

deki1964
Novi Beograd

Član broj: 145944
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio27.05.2009. u 14:43 - pre 180 meseci
Imam najjednostavniju no name varijantu koju sam pronasao u vreme kad sam i postavio ovu temu.Ima slot samo za fles memoriju sto mi je sasvim dovoljno da sa 1 GB muzike odem na letovanje.Interesantno je da kad je uljucen u upaljac,centralno zakljucavanje automobila ne radi.To i nije lose,kao potsecanje da se iskljuci ,ne znam sta bi bilo sa akumulatorom da ostane ukljucen.Jos da mi ga Nebojsa vrati...
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio15.09.2009. u 17:20 - pre 176 meseci
Ne znam da li je jos ovo aktuelno , kupio sam na pancevackoj budzi za 600din. ovaj plejer ima ulaz za spoljnu modulaciju , sd karticu i USB . Radi kao i svi ovi opisani sa daljinskim .
Jedan tip ovo prodaje ima ih na tone , ja sam uzeo vec 2 komada , ima domet u zatvorenom u krugu 20m .
Da li neko ima ideju za pojacavac signala od 88-108MHz , bar 50mW ne treba jace .
Moje pitanje , nisam video koji je ovo tip , marka , naziv nema , ni na kutiji i na plejeru nista ne pise osim mp3 :)
Zna neko ciji je ovo proizvod ?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sirmiumsm

Član broj: 222619
Poruke: 43
141.210.70.*



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio16.09.2009. u 18:50 - pre 176 meseci
Citat:
peca26000: Ne znam da li je jos ovo aktuelno , kupio sam na pancevackoj budzi za 600din. ovaj plejer ima ulaz za spoljnu modulaciju , sd karticu i USB . Radi kao i svi ovi opisani sa daljinskim .
Jedan tip ovo prodaje ima ih na tone , ja sam uzeo vec 2 komada , ima domet u zatvorenom u krugu 20m .
Da li neko ima ideju za pojacavac signala od 88-108MHz , bar 50mW ne treba jace .
Moje pitanje , nisam video koji je ovo tip , marka , naziv nema , ni na kutiji i na plejeru nista ne pise osim mp3 :)
Zna neko ciji je ovo proizvod ?


Kineski ciji ce biti. :) No salu na stranu.
Kupio sam i ja potpuno isti u Kanadi, radi bolje nego bilo koji brand name proizvod, a mislim da sam ukapirao i zasto. Svi brand name proizvodi imaju jako slab signal i mesa se sa radio stanicama, dok ovaj koji nema ni ime ni proizvodjaca ima mnogo jaci signal. Razlog tome je sto svaki brand name proizvod mora da prodje testiranje i mora da bude ispod odredjenih limita snage regulisanih od strane FCC(federal communication commision), IC(industry canada) ili CISPR(evropski) , dok ovi kineski se svercuju i ne prolaze nikakve standarde i prave mnogo veci EMI (electromagnetic interferace, ne znam na srskom) koji u u nekim slucajevima steti ostalim aparatima okolo

Poz.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio17.09.2009. u 13:41 - pre 176 meseci
Ja sam mislio nesto drugo ali svi putevi ovakvih ''no name'' podsecaju na Kinu ?
Koliko sam ja primetio ovaj proizvod odlicno radi , delim to misljenje ali ne vazi bas uvek ?
Sam kvalitet izrade bude uglavnom los , kod ovoga kao da je radjen da bude kvalitetan pa se izgleda firme posvadjale medjusobno , neki biznis nije uspeo , kad se otvori ovaj plejer , njegov izgled unutra je tehnicki lepo sastavljen , samo je falilo ime ali ko zna iz kog razloga nema , verovatno konkurencija na trzistu i piraterija mozda ?
Moja kupovina je dokaz toga jer je sa buvljaka !
Gde si kupio u Kanadi @sirmiumsm , da li je prodavnica ili neka varijanta pijace ?

Za neke tehnicke detalje napravio sam jos jednu temu , za povecanje dometa , pogledajte ovde http://www.elitesecurity.org/p2389186
Vase misljenje , ako neko ovo proba nek napise kako radi po ovoj mojoj prepravci na upaljacu auta .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio17.09.2009. u 21:37 - pre 176 meseci
Uskoro pravim nesto za pokuci od ovoga .
Eo i slike .



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bdjoka

Član broj: 124691
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio19.09.2009. u 00:18 - pre 176 meseci
Imam ovaj modulator vec neko vreme i uglavnom radi dobro, ali me uzasno nervira sto je mono (barem kod mene). Na sajtu proizvodjaca fm transmitera (AS6001) Accel-a, pise da je ovo kolo stereo odasiljac. Interesuje me da li je i kod vas mono signal?
 
Odgovor na temu

sirmiumsm

Član broj: 222619
Poruke: 43
*.hsd1.mi.comcast.net.



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio25.09.2009. u 04:48 - pre 176 meseci
Citat:
peca26000
Gde si kupio u Kanadi @sirmiumsm , da li je prodavnica ili neka varijanta pijace ?


Kupio sam ga u prodavnici. Uglavnom prodaju, refurbished robu, kinesku, no name po mnogo jeftinijim cenama, mozes da pogledas na www.factorydirect.ca . Nesto u smislu maloprodaja po veleprodajnim cenama.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio28.09.2009. u 23:06 - pre 176 meseci
Ja sam moj platio 4,5evra bez memorijske kartice .
Moj je stereo predajnik , pokusaj na drugom radiju da proveris da li se emituje stereo signal , ako i na tom drugom prijemniku imas mono , pokusaj da zamenis predajnik ako je nov ?
I jedan detalj , ako slusate na radiju u stanu , stereo zna da susti usled loseg prijema , to je normalna pojava , u tom slucaju je bolji mono ako radio nema iskljucivanje stereo prenosa .
 
Odgovor na temu

Bdjoka

Član broj: 124691
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio05.10.2009. u 12:32 - pre 176 meseci
Ipak je mono predajnik (kupio sam ga kod kineza za 700 din), probao drugi iz prodavnice (kvalitetnije izrade, oko 1300din) bio je stereo, i na kraju iz ovog mog izvukao zice za aux ulaz na radiu i sada je stereo, siri propusni opseg, i extra se cuje, mada izgleda da moram da ga oklopim jer mi prodiru smetnje kad motor radi.
 
Odgovor na temu

orpheus01

Član broj: 152625
Poruke: 6
*.w802.net.



Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio09.07.2010. u 23:26 - pre 167 meseci
Ja juce kupio gore vec pomenuti uredjaj i stvarno sam zadovoljan. Zvuk je dobar radi super ali...ima dva nedostatka pa me zanima da li je to uobicajeno ili da ga vracam i menjam posto imam par dana garancija . Prvo sto mi se ne dopada je to da se dosta greje tako da je na dodir posle izvesnog vremena bas vruc ceo uredjaj, sto licno smatram da nije normalno ali ajd. Drugo, sasvim slucajno sam u radu u voznji pritisnuo sirenu a uredjaj se zablokirao, pocelo sustanje i nikako da proradi normalno dok ga nisam izvukao iz upaljaca i kad sam ga odmah vratio, on radi normalno. To se desava samo kad stisnem sirenu. da li su ta dva nedostatka "normalna" da tako kazem za te pare ili ne?
Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: USB FM Modulator za autoradio27.08.2010. u 14:14 - pre 165 meseci
Evo da se i ja javim... Bio sam već razgovarao sa @peca o ovom uređaju. Naručio sam sa eBaya 3 komada ovog čuda. Kad sam došao u poštu sam se iznenadio. Očekivao sam toliko velik paket da mi neće stati na motor s obzirom na tri komada, a ono što sam dobio je praktički pismo. Već sam mislio da je riječ o grešci al kad sam otvorio, sva 3 bila su nutra sa input kabelom i daljinskima.

Isprobao sam jedan u autu i ostao ugodno iznenađen. Kvaliteta zvuka je stvarno vrhunska za taj novac. Nisam ni tražio postaje već sam probao na 87.5 koja se pojavila kad sam uređaj uštekao. Na toj frekvenciji tuner je čak hvatao nekakvu postaju (nekakva glazba) al ćim sam uređaj uštekao u 12V utičnicu, nastala je smrtna tišina :) Uštekao sam svoj USB od 1 GB sa 100-njak pjesama gore. Čim sam USB uštekao, pjesma je započela. Toliko brzo ne reagira ni autoradio kod druga u kolima koje ima ugrađen USB player (mada je riječ o također nekom jeftinom autoradiju, marke Lobox). A da ne govorim da dotično radio uopće nije htjelo prošli puta da pročita moj USB disk i da pjesme MORAJU biti u root folderu da bi ih našao.

Reprodukcija je odlične kvalitete s obzirom na cijenu i najbolje radi sa EQ 1 equilaizerom na uređaju. Jako brzo očitava pjesme kod preskakanja. Ima stvarno svaku frekvenciju moguću za probat i sve. Ugodno sam se iznenadio i nadam se da će me lijepo služiti u kolima.

Kad sam probao u kući na autoradiju koji koristim u sobi, već se osjeti lagani šum. Al naravno, niti je to za kućnu upotrebu a još manje za Hi-Fi slušanje.

Jedino što mi se baš ne sviđa, al za tu cijenu nemože bolje, je izrada. Cijeli uređaj izgleda nekako krhak, kao da će se polomiti kad ga uzmem u ruku i ono čudo za okretanje uređaja na svakom od tri komada drugačije radi. Jedan mi je čak došao kao 'rastavljen' tj sve se u njemu pomiće, USB utičnica pleše lijevo desno gore dolje i utikač za u upaljač u kolima pleše gore dolje. Al toga ću iovako ionako rastaviti. Bitno je da radi.

A daljinski, tipke su nekako čudne... Skoro sam si nokte polomio na stiskanje, tj. jako teško reagira i treba baš noktom nagaziti na tipku. Al mislim da se samo treba razraditi. Sad slušam u sobi i dok testiram kako sve više pritišćem tipku za promjenu pjesme, tako se sve lakše i lakše pritišće. Mislim da će se razraditi.

Za 3.5 eura koje sam dao po uređaju (za oko 11 € sam dobio tri komada, ravno iz tvornice preko eBaya, sa besplatnom poštarinom u roku 2 tjedna) uređaj je savršen. Za 24 € sam odavno kupio sam FM transmiter sa Line In ulazom (bez USB-a, kartica i sličnog) i imao je tek 10-ak frekvencija za birati. A signal je poprilično slab tako da puno više šumi i nemože se slušati u stereo režimu dok ovaj može. Koliko je puta jeftiniji ovaj, toliko puta je bolji. Jedino onaj za 24 € je puno čvršći. Stoput mi je pao i jedva se ogrebao.

I moram primjetiti razliku između mog i @peca-inog... Drugačiji je LCD. Vidim po slici da @peca-in prikazuje i ime pjesme. Moj ima LCD sa osmicama na kojem prikazuje samo frekvenciju na koju šalje, a pri promjeni pjesme pokaže broj pjesme te pri promjeni volumena prikaže razinu glasnoće i pri promjeni equilaizera prikaže koji je postavljen (EQ 1, EQ 2 itd.). Na desnom rubu displaya su 4 ikonice; jedna prikazuje USB, druga SD karticu (da se zna što svira) a ispod još piše VOL i MHz da se zna što trenutno LCD prikazuje. A za ostalo, dizajn uređaja je ISTI kao @peca-in.

Koga zanima odakle sam naručio: http://cgi.ebay.co.uk/NEW-EXTE...3Access_RL?hash=item27ae1956bd

PS: uskoro možda snimim video pa postam ovdje.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: USB FM Modulator za autoradio

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 33485 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.