Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 20576 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate07.08.2008. u 03:10 - pre 191 meseci
Svako ko ne placa rizikuje da mozda dozivi neprijatnosti da mu drzava prisilno naplati dug. Jos nisam cuo da se to desilo (?) ali teoriski je moguce.

Ovo "ja ne gledam TV i necu da placam" ne vazi, jer zakon kaze drugacije. Drzava je to proglasila institiucijom opste vaznosti i moras da placas (teoriski, naravno). Primer - nemas decu a moras da placas tamo nesto za skolstvo, jer je skolstvo institucija opste vaznosti. Gde da se iskoluje lekar za stare ljude nego u skoli? Nemas decu, ali ces mozda da ostaris, pa zato placas. Ti ne gledas TV ali komsijina deca gledaju, pa se time zabave pa zaborave da ti razbiju prozor kamenom

Ona nasa diskusija oko TV pretplate (na nekoliko tema) mi lici na trzanje kokoske nakon sto joj se odsece glava, ako je ko video. Cak pokusava i da bezi i / ili leti a nema glavu. Tako i mi. Da imamo neku "glavu" pa da krene sistematski da menja lose stvari u drzavi, ali takvih glava nedostaje po mnogim drzavama, cak i sredjenijim od nas. Ako se po Nemackoj, Francuskoj, Italiji, Spaniji, SAD dogadjaju saobracajne nesrece, ruse mostovi sami od sebe, zgrade kolapsiraju same od sebe i jos bezbroj slicnih stvari, onda ni mi nismo toliko losi
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate14.10.2008. u 18:10 - pre 189 meseci
Ha lep pokusaj da se narod obmajnuje po ko zna koji put . Ja placam predplatu za rts ali od 2-5 dinara samo da se vidi da sam platio,al zakon je zakon pa makar bila obmana.
 
Odgovor na temu

ucitelj80
Nis

Član broj: 267914
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate19.09.2010. u 00:21 - pre 165 meseci
Najpre bih pojasnio jednu veliku zabludu, a to je da rts tuzi po slucajnom izboru. Naravno da nije tacno. Tuze postupno manje grupe ljudi koje se nikako nece udruziti . A zasto je bitno da se gradjani ne udruze? Jer ako se udruze pasce pretplata ,Tijanic ,RTS, a i Vlada koja je omogucila sve ovo.
I ja sam razmisljao kao i mnogi drugi "Nikad im necu platiti". Danas 8.9.2010. Na racunu za struju u delu RTV pretplate pise:

01.8.2010. tuzba -15.559din
17.9.2010. zaduzenje 500din
I sad je DUG PO RACUNU ZA RTV PRETPLATU 5170din

Ovo znaci da su me za 15000 tuzili.

I sada razmisljam (pritisak .secer, adrenalin i ko zna sta jos) , JRDINI NACIN JE DA SE UDRUZIMO, KAD CUJETE DA NEKO TAMO NEGDE CUCI NA ULICI I STRAJKUJE GLADJU ,ZNAJTE DA SAM TO JA , I SETITE SE DA CE KAD TAD I VAMA STICI TUZBA, PA OKUPITE STO VECI BROJ LJUDI, PRIJATELJA ,POZNANIKA I PRIDRUZITE SE. A KADA KRENE TALAS SHVATICE DA SE 5. OKTOBAR NIKAD NIJE NI DESIO. HVALA !
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Plenidba imovine zbog neplaćanja TV pretplate

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 20576 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.