Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunar mi piiistiii ! ! !

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Racunar mi piiistiii ! ! !

[ Pregleda: 2696 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Iosis
Vedran S
Doboj, B&H

Član broj: 151737
Poruke: 22
81.93.74.*



Profil

icon Racunar mi piiistiii ! ! !24.07.2007. u 09:08 - pre 204 meseci
Imam problem s racunarom vec duze vremena pisti i to onaj zvuk kao kad stisnem vise tipki u isto vrjeme samo sto ja ne stisnem nijednu, odmaknem se 2 metra i pisti. Ispocetka se moglo izdrzat jer je bilo povremeno i tiho ali s vremenom sve jace i cesce sad vec dovodi do ludila (izgleda kao tetris a ne racunar). Najvise pisti kad igram neku igru pogotovo Need for Speed ali ponek pisne i ako racunar samo stoji upaljen, znaci nijedan program nije pokrenut. I primjetio sam da sad kad je toplo vise pisti. Neznam sta da radim pitao sam neke drugove neznaju, pitao u nekoliko servisa i od njih niko nezna samo me cudno pogledaju. Mislio sam da je to tastature pa sam je bio zamjenio i opet isto.
Iosis 2.0TDCi
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Racunar mi piiistiii ! ! !24.07.2007. u 09:38 - pre 204 meseci
Downloaduj speedfan:
http://www.almico.com/speedfan.php
pa proveravaj kolika ti je temperatura procesora.

Dalje, proveri da li ti svi ventilatori u kompjuteru rade - deluje mi da pisti zbog temperature....

Ako nastavis tako (da ti nastavi sa pistanjem), postoji mogucnost da ti nesto crkne od toplote...

Drugo, otkaci zvucnike, mozda ti oni piste zbog necega, pa proveri.

Moze biti stotine stvari...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.121.*



+3 Profil

icon Re: Racunar mi piiistiii ! ! !24.07.2007. u 11:46 - pre 204 meseci
Prvo me cudi sto serviseri nemogu cak ni da pretpostave sta bi moglo biti u pitnanju. Meni je bila RAM memorija sumnjiva ali kad si reko da reaguje na promenu temperature onda sam promenio misljenje. Lepo ti je reko Jbyn4e pogledaj sve ventilatore. Ja bi najpre obratio paznju dal je kuler nahvatao prasinu pa da zbog toga imas takav kvar, ali opet kao sto rece doticni "moze biti stotine stvari."
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Racunar mi piiistiii ! ! !24.07.2007. u 12:09 - pre 204 meseci
Nisu te shvatili da beepove proizvodi interni speaker tokom rada, još kad se zbroji sve navedeno što si napiosao, ja bi prvo posumnjao na pregrijavanje CPU-a ili da nešto sa cpu ventilatorom ne štima (npr. opada brzina zbog prašine). Lijepo skini bočnu stranu i napravi vizualnu inspekciju ventilatora i hladnjaka pa eventualno čišćenje.

 
Odgovor na temu

Iosis
Vedran S
Doboj, B&H

Član broj: 151737
Poruke: 22
81.93.74.*



Profil

icon Re: Racunar mi piiistiii ! ! !24.07.2007. u 12:23 - pre 204 meseci
OK hvala pokusacu sve to pa ako bude opet pistalo eto mene sa novim pitanjem.
Iosis 2.0TDCi
 
Odgovor na temu

N175
Novi Sad

Član broj: 151148
Poruke: 64
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Racunar mi piiistiii ! ! !24.07.2007. u 15:01 - pre 204 meseci
Meni krči i ustanovio sam u cemu je problem, ventilator od procesora udara u zicu koja mu dovodi struju, a posto je ta zica iza njega ja nemogu da zaustavim to krčanje i to obicno pocne da krci kada se ugreje kada ventilator na procesoru dostigne od 5200 RPM do 5900 RPM. Mozda se i tebi desava nesto slicno.
 
Odgovor na temu

Iosis
Vedran S
Doboj, B&H

Član broj: 151737
Poruke: 22
81.93.74.*



Profil

icon Re: Racunar mi piiistiii ! ! !24.07.2007. u 15:38 - pre 204 meseci
E znate sta, sad vise ne pisti. Nasao sam u cemu je bio problem. Problem nije bio u pregrijavanju iako sam i ja to mislio negu u RAM-u. Kad sam ga otvorio da ocistim prasinu koje je bilo na kile, skinuo sam graficku i obe RAM memorije (256 i 512) ali kad sam sve ocistio od prasine i vratio na mjesto; da upalim racunar nece ni da mrdne, probam da mrdnem 512 nista i onda 256 i kad sam mrdno 256 proradi ali cim sam sklonio ruku sa plocice opet stade. Onda izvadim plocicu od 256 i upalim i radi (ne pisti vise)ali sad nemam vise 768 MB nego samo 512 MB. I iz nekih misterioznih razloga kad stavljam plocicu od 256 MB veoma tesko uklopi na mjesto, a ona od 512 MB na isto mjesto uklopi bez problema.
Mozda bi i prije pomislio na RAM ali u radu nije bilo nikakvih problema ali izgleda da se te dve memorije nisu nesto slagale.
Sutra idem da kupim jos jednu od 512 MB ali me interesuje ako bude razlicit proizvodac imali mogucnosti da opet pisti.
I jos nesto sto mi nije jasno kako to da je pistalo kad igram igru stalno (ali ne svaku), a kad nesto drugo radim ponekad samo kratko pisne i to veoma rjetko.
Iosis 2.0TDCi
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Racunar mi piiistiii ! ! !24.07.2007. u 16:46 - pre 204 meseci
pa zato sto se najvise greje dok si u igrici ili zahtevnom programu.
kada samo radis u winu, poneki proces povremeno optereti cpu i to je to.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Racunar mi piiistiii ! ! !

[ Pregleda: 2696 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.