Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Je su li ova dva tipa memorije ista....?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Je su li ova dva tipa memorije ista....?

[ Pregleda: 2598 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blue_one
Rijeka

Član broj: 37705
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Je su li ova dva tipa memorije ista....?21.07.2007. u 08:26 - pre 203 meseci
Je su li ova dva tipa memorije ista....?

1. DDR SDRAM
2. DIMM DDR

... odnosno mogu li zamjeniti dosadašnju DDR SDRAM memoriju s DIMM DDR memorijom. Da li su slotovi isti?

Znam da je pitanje DEBILSKO ali, što da radim...

Molim pomoć

Tnx
--
WE ARE THE BORG RESISTANCE IS FUTILE!
GET READY TO BE ASSIMILATED!
 
Odgovor na temu

blue_one
Rijeka

Član broj: 37705
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Je su li ova dva tipa memorije ista....?22.07.2007. u 21:17 - pre 203 meseci
Pa zar je moje pitanje toliko debilsko da mi nitko neće odgovoriti ?!?!
--
WE ARE THE BORG RESISTANCE IS FUTILE!
GET READY TO BE ASSIMILATED!
 
Odgovor na temu

Biobojan
Beograd

Član broj: 149581
Poruke: 88
*.zavod.co.yu.



Profil

icon Re: Je su li ova dva tipa memorije ista....?22.07.2007. u 21:57 - pre 203 meseci
Citat:
blue_one: Je su li ova dva tipa memorije ista....?

1. DDR SDRAM
2. DIMM DDR

... odnosno mogu li zamjeniti dosadašnju DDR SDRAM memoriju s DIMM DDR memorijom. Da li su slotovi isti?

Znam da je pitanje DEBILSKO ali, što da radim...

Molim pomoć

Tnx


Nisu, DiMM DDR je za laptop, a DDR SDRAM ne postoji, postoji ili DDR ili DDR2 ili SDRAM i mogu biti obicne za desktop PS (bez dodatnog obelezavanja) ili mogu biti za laptop (sa oznakom SO-DiMM).

Ovde mozes videti slikovito... http://www.itsvet.com/proizvod...ijum/comp_comp_ram/criteria/65
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Je su li ova dva tipa memorije ista....?22.07.2007. u 22:56 - pre 203 meseci
Biobojan nemoj da zamjeriš ali malo si se zabunio ipak jer je SODIMM pakiranje memorije za notebook.
@blue_one
Na pitanje kako je postavljeno se nemože dati odgovor, jer DIMM predstavlja fizički tip memorije(veličinu i pinkod) a SDRAM je oznaka vezana za to da je memorija sinkrona dinamička i sa slobodnim pristupom, a takve mogu biti i u DIMM pakiranju i SODIMM. Dakle, nije nam jasno dali je memorija pod brojem 1 SODIMM ili DIMM
Za što kupuješ memoriju točno, koja ploča i koji su "kandidati"?




 
Odgovor na temu

Biobojan
Beograd

Član broj: 149581
Poruke: 88
*.zavod.co.yu.



Profil

icon Re: Je su li ova dva tipa memorije ista....?22.07.2007. u 23:15 - pre 203 meseci
Naravno da ne zameram! Svaki dan naucim nesto novo... (zar laptop i notebook nije isto - istih dimenzija? ja sam se sad malo pogubio totalno, ne znam gde je levo...)

Povucen svojim potrebama za memorijom (za desktop), cim sam video da je podelio memoriju na DDR SDRAM (sta god to bilo) i na DIMM DDR, bio sam ubedjen da je rec od desktop racunaru. Sad kad pogledam... Moze biti, a i ne mora...
 
Odgovor na temu

blue_one
Rijeka

Član broj: 37705
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Je su li ova dva tipa memorije ista....?23.07.2007. u 07:37 - pre 203 meseci
hm...
Situacija je sjedeća:
ovaj prvi tip memorije (DDR SDRAM) mi je prepoznala Aida 32. Za ploču mislim da je neka ASRock jer ju Aida ne može prepoznati pa napiše unknown. Pošto komp. (desktop) ima samo 256 MB RAM-a ja bi ubacio još 1 GB, ali sada više nisam siguran da li će mi DDR pasati u slot, a da imam 300-400 kn viška i nemam

I ono pravo pitanje je sada da li u moj slot ide DDR RAM?

Je li objašnjenj pomoglo?
--
WE ARE THE BORG RESISTANCE IS FUTILE!
GET READY TO BE ASSIMILATED!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.opera-mini.net.



+3 Profil

icon Re: Je su li ova dva tipa memorije ista....?23.07.2007. u 08:33 - pre 203 meseci
za biobojana:
ddr i ddr2 je takodje sdram, samo sto ima duplo brzi protok (Dual Data Rate). znaci puna oznaka ddr-a je ddr sdram.

blue: aida je prilicno star program. skini cpu-z. kako stoje stvari najverovatnije imas ddr.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

blue_one
Rijeka

Član broj: 37705
Poruke: 14
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Je su li ova dva tipa memorije ista....?23.07.2007. u 10:19 - pre 203 meseci
@ Nenad Vranjanac

Tnx.

budem skinuo program čim dođem doma ...



--
WE ARE THE BORG RESISTANCE IS FUTILE!
GET READY TO BE ASSIMILATED!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Je su li ova dva tipa memorije ista....?23.07.2007. u 12:08 - pre 203 meseci
koristi cpu-z ili everest, očitaj koja je ploča i napiši ovdje pa ćemo ti prema tome znati kazati koju memoriju da kupiš a na pp će ti možda netko javiti i gdje.
Također, prilikom uključenja računala pišu isti podaci. Iskreno mislim da je riječ o "običnoj" DDR 266/333/400 memoriji ali to ćemo sa sigurnošću znati tek nakon Tvoje informacije o ploči.

 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Je su li ova dva tipa memorije ista....?

[ Pregleda: 2598 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.