Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

edimax neće u client mod

[es] :: Wireless :: edimax neće u client mod

[ Pregleda: 2395 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon edimax neće u client mod19.07.2007. u 11:13 - pre 204 meseci
imam edimax AP (7206) i ne želi radit u client modu. prema uputstvima on ima tu mogućnost, i jednom sam ga već uspio iskonfigurirati da tako radi. naime, kod odabira načina rada , imam : AP, station ad-hoc, station infrastructure, universal repeater, wds, i još nešto (nije mi pri ruci pa ne mogu pogledat). ja odaberem station infrastructure (jer se spajam na jedan AP), i on mi napiše "connected", ali od veze nema ništa (ne radi ping ip adrese AP-a, ne radi google, ništa). nakon toga kliknem na "clone wlan mac", i restartam ga. i tada umre do kraja. ne mogu uopće pristupit niti mojem ap-u, niti ap-u na kojega je on teoretski spojen. jedino mi reset pomogne. a signala ima, jer je na edimaxa spojena 9dbi panel antena. inače mreža na koju se spajam je nezaštićena.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.adsl.net.t-com.hr.



+32 Profil

icon Re: edimax neće u client mod20.07.2007. u 18:47 - pre 204 meseci
onda? ne mogu vjerovat da ga nitko ne koristi, pa čitajući po raznim wireless udrugama, svi preporučuju edimax za klijenta.
 
Odgovor na temu

nino1987
nino1987
Optima Telekom, Hrvatska

Član broj: 24638
Poruke: 381
*.adsl.net.t-com.hr.



+14 Profil

icon Re: edimax neće u client mod28.12.2007. u 17:51 - pre 198 meseci
ja koristim bas taj model edimaxa i dobro mi radi. moj radi u modu univerzalnog ripitera. mozda te zeza to sto nisi dobro podesio gateway na koji se spajaš i broj kanala (imas kanale od 1 do 13) ti moras stavit isti kanal kao na koji se spajas. kad uđeš u ruter to ti je pod opcijom basic setting. probaj pa javi jesi sta uspio. mislim da je u tom problem. mac adresu kasnije naredi
ROCK"n"Roll
 
Odgovor na temu

nino1987
nino1987
Optima Telekom, Hrvatska

Član broj: 24638
Poruke: 381
*.adsl.net.t-com.hr.



+14 Profil

icon Re: edimax neće u client mod28.12.2007. u 17:57 - pre 198 meseci
e da podesi i mrežnu karticu na iste parametre znaci u control panel-network conecctions-desni klik na mrežnu pa properties ona tcp/ip i properties- zatim tu upises manualno ip adresu koja se ne koristi, subnet mask ostavis 255.255.255.0 i za gateway stavis isti onaj ko i na ruter sto si upiso (npr 192.168.1.1) i tako isto stavis i primari dns server (isto kao i gateway) i stisnes ok .... i to je to mora da radi....pozdrav
ROCK"n"Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: edimax neće u client mod

[ Pregleda: 2395 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.