Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL i Firewall u lokalnoj mrezi

[es] :: Zaštita :: ADSL i Firewall u lokalnoj mrezi

[ Pregleda: 2016 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmilica81
milica milic
beograd

Član broj: 149163
Poruke: 21
91.150.122.*



Profil

icon ADSL i Firewall u lokalnoj mrezi18.07.2007. u 14:27 - pre 203 meseci
Sedim za racunarom koji na net ide kroz lan i ics na drugom racunaru. Stavila bih Comodo firewall, ali mi nije bas jasno kako se podesava kad mi i lokalni i saobracaj ka netu idu na istu stranu. Jasno mi je kad su na racunaru 2 kartice, pa je jedna lan, a druga net i onda se ceo jedan opseg adresa (ili mrezna veza) stavi u (un)secure zonu ili tsl.

Savet?

[Ovu poruku je menjao mmilica81 dana 18.07.2007. u 18:21 GMT+1]
it plavusa!?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: ADSL i Firewall u lokalnoj mrezi19.07.2007. u 18:11 - pre 203 meseci
Tvoja situacija je sasvim tipicna, a nedoumica razumljiva.

Posto se sav saobracaj inace odvija preko tamo nekih portova, zastitnom zidu na neki nacin treba reci koja vrsta saobracaja je bezbedna a koja ne. Srecom, svi softverski zastitni zidovi ce ti u tome i pomoci. To ti sada ne mogu reci na pamet, jer se to razlikuje od softvera do softvera, ali princip bi bio sledeci. Svoju lokalnu mrezu (LAN), tj. njen adresni prostor treba proglasiti za mrezu od poverenja. Na taj nacin je zastitnom zidu receno da tvoj racunar prihvata NetBIOS saobracaj sa tvog LAN-a, a to je ono sto nas na mrezi uglavnom i interesuje (deljenje foldera i stampaca). Ostalo ce odbiti, sem ako mu to eksplicitno ne dozvolis. To je sto se tice smera ka tebi. Sto se tice smera od tebe, zastitni zid upozorava na svaku odlazecu konekciju ako se ne nalazi medju zadatim pravilima. U tom trenutku ti odlucujes o tome da li ce se ta konekcija i ostvariti. I na kraju, treba reci da bas u tvojoj situaciji zastitnom zidu treba reci da na Internet izlazis preko ICS-a. U nekim (besplatnim) zastitnim zidovima to i neces moci uraditi jer tu opciju uopste i nemaju pa nece ni biti Interneta.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mmilica81
milica milic
beograd

Član broj: 149163
Poruke: 21
91.150.110.*



Profil

icon Re: ADSL i Firewall u lokalnoj mrezi03.08.2007. u 08:43 - pre 203 meseci
Hvala, Igore!

Stavila sam Comodo i, kao što si rekao, nisam našla opciju za ICS. U svakom slučaju, pita me za svaku odlaznu konekciju. Čak i po više puta...
it plavusa!?
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: ADSL i Firewall u lokalnoj mrezi

[ Pregleda: 2016 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.