Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMS web placanje

[es] :: E-Poslovanje :: SMS web placanje

[ Pregleda: 7112 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiki_ns

Član broj: 151660
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon SMS web placanje17.07.2007. u 22:34 - pre 203 meseci
Potrosio sam sat vremena trazeci teme koje se bave ovom tematikom ali najsveziji postovi na ovu temu su jos od prosle godine. Tako da nisam siguran dokle se stiglo kod nas na ovom polju a verujem da bi sveze informacije o ovoj temi svima dobro dosle. Molio bih sve koji imaju neka iskustva ili dobre predloge da ih podele ovde sa nama.

U nasem slucaju potrebna nam je usluga web sms-a za nasu web aplikaciju.

Bitno nam je:
-da se pokrije sto veci broj operatera na prostoru bivse SFRJ sa akcentom na Srbiju (064 i 063 mreze)
-da se pruzaju usluge fizickim licima
-podrizava dvosmerna informaciju.

Ideja je da nasim clanovima saljemo odredjene informacije na njihov zahtev gde nam korisnici salju kroz SMS poruku njihovo korisnicko ime, password i sifru zahtevane informacije nakon cega mi vrsimo slanje trazene informacije na broj korisnika.

Pozdrav

P.S.


Izvinjavam se stalnim clanovima sto ovako odmah pokrecem temu ali nekada davno sam bio redovan forumas ali sam zaboravio pass.


Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

tiki_ns

Član broj: 151660
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: SMS web placanje19.07.2007. u 22:33 - pre 203 meseci
Zar je moguce da niko jos nije imao dodira sa navedenom tematikom.
 
Odgovor na temu

milton

Član broj: 121508
Poruke: 43
*.fastres.net.

Sajt: www.complus.it


Profil

icon Re: SMS web placanje20.07.2007. u 15:11 - pre 203 meseci
Ako vas interesuje saradnja u toj oblasti u smislu da vam mi omogucimo slanje preko naseg sms gateway-a
molim te javi mi se na sasa [at] complus [dot] it
Kako bi preciznije dogovorili sta vam tacno treba i sta mi mozemo da vam ponudimo...
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
91.150.116.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: SMS web placanje22.07.2007. u 10:38 - pre 203 meseci
tiki_ns,
pogledaj svoje privatne poruke
http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
89.216.192.*

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: SMS web placanje22.07.2007. u 19:38 - pre 203 meseci
I mene bi zanimalo da dobijem dodatne informacije, moze i na private. Znam vise firmi u Srbiji koje se bave pruzanjem SMS usluga a svake novosti na ovom polju (nova firma) je dobrodosla.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: SMS web placanje22.07.2007. u 19:40 - pre 203 meseci
I mene također :)
 
Odgovor na temu

pierre
Aleksic Goran
Beograd

Član broj: 3189
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.inter.rs


Profil

icon Info - SMS naplata web usluga22.07.2007. u 21:20 - pre 203 meseci
Pridruzujem se, zeleo bih vise informacija o ovome.

Bilo u temi, bilo privatnom porukom ili mailom.
www.specihost.net - Linux hosting solucije
 
Odgovor na temu

tiki_ns

Član broj: 151660
Poruke: 5
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: SMS web placanje22.07.2007. u 21:29 - pre 203 meseci
Vidim da nisam usamljen u potrazi za ovom vrstom informacija i nadam se da cemo konacno dobiti malo vise korisnih informacija na ovom mestu ili iskustava drugih ljudi koji se bave slicnim poslovima.
 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
91.150.117.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: SMS web placanje23.07.2007. u 15:10 - pre 203 meseci
Pozdrav svima,
na temu sms placanja i pomenutom sms diverting-a
mozete vise procitati na mom blogu
http://sandrajakovljevic.com/blog/?cat=4

Ono sto je po meni bitno reci, jeste da je servis
kvalitetan, jednostavan i fleksibilan (to jest moze
biti personalizovan po zelji klijenta).

http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

mmsns
Aleksandar Vrbaski
Novi Sad

Član broj: 152638
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.svest.rs


Profil

icon Re: SMS web placanje28.07.2007. u 19:28 - pre 202 meseci
Pozdrav svima,
Stvar je sledeca. Servis o kojem se raspitujete se inace u mt:s-u zove SMS Priznanica i bio je odlicno resenje za web administratore jer su mogli da naplacuju kako ulaz na sajt tako i dl raznih sadrzaja. Servis je funkcionisao tako da user posalje sms zahtev a server mu odgovori pristupnom sifrom... Medjutim u poslednje vreme je bilo veoma puno zloupotreba (kakvih, ne znamo) te je mt:s zabranio ovaj servis kako fizickim tako i pravnim licima. Trenutno se SMS Priznanicom (ciji je opseg cena do pah hiljada dinara ?!?!) moze kupovati samo internet vreme te je dozvoljen iskljucivo internet provajderima... Samim tim sto je mt:s zabranio ovaj servis stvar nije vise interesantna buduci da je mt:s uzimao 5% za sebe od SMS Priznanice... Naravno tu je Telenor koji bi vam mozda izasao u susret ali njih ne interesuje sta vi zelite da prodajete... morali bi da zakupite SMS Premium broj i da odredite cenu na njemu koja inace ide do maksimum 120 din i od toga Telenor uzima 55%... Uzevsi u obzir da je u Srbiji mnogo vise 064-065 korisnika... To bi bilo to... nazalost...
Informišite se... http://www.svest.rs
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: SMS web placanje31.07.2007. u 20:32 - pre 202 meseci
Telekom posla - pogasili su sve nas zbog nekih "zloupotreba".
Ako su vec ustanovili da se zloupotrebljava - sto nisu pogasili bas te koji ovaj servis zloupotrebljavaju.

Ovako su samo iskoristili priliku da nam svima rebnu 11 puta (1100% !!!) veci procenat, a provajdere nisu smeli da diraju jer im trebaju da preprodaju njihov ADSL i ostalo.

Nicija nije do zore gorela pa nece ni njihova. Jedva cekam da taj dan dodje, bice veliko slavlje bar kod mene kada budu poceli da lete na ulicu.
 
Odgovor na temu

coyote_kv
Kraljevo

Član broj: 14837
Poruke: 213
89.216.240.*



Profil

icon Re: SMS web placanje09.09.2007. u 12:37 - pre 201 meseci
Tema je jako interesantna da bi spavala.

To sto kazes da je telekom prekinuo sam radom mi bas nije jasno jer firme poput BC-a,fonlidera i ostalih i dalje omogucavaju te usluge kako pravnim tako i fizickim licima.

Sandra Jakovljevic posto vidim da se razumes u tematiku,budi malo konkretnija i izadji na u susret.

Ja vec skoro vec 2 mesec dana pokusavam da nadjem nacin da sto bezbolnije i sigurnije po mene resim taj problem.Firme koje rade sa fizickim licima ne potpisuju nikakav ugovor tako da su njihove obaveze prema tim licima bazirana na recima poverenja :)

 
Odgovor na temu

Sandra Jakovljevic
Sandra Jakovljevic
Kragujevac

Član broj: 20374
Poruke: 30
77.46.232.*

Sajt: www.sandrajakovljevic.com


Profil

icon Re: SMS web placanje11.09.2007. u 09:58 - pre 201 meseci
Pozdrav svima, izvinjenje na kasnjenu mog odgovora ali nisam bila raniji u prilici da vam odgovorim.
Elem, kratki odgovori bili bi:
1. Mi radimo=normalo, nasi klijenti rade=normalno,
2. Nismo dobili zvanicni dopis da je Telekom ukinuo takvu vrstu naplate,
3. Nasa aplikacija se zove Pitanja i odgovori (moze se poistovetiti u nekim slucajevima sa SMS Divertingom, najvise ga koriste sportske kladionice itd.),
4. Cenu vi odredjujete, tacno je da je trenutna najvisa cena 120 dinara,
5. Potpisuje se ugovor i sve je naravno legalno, a u ugovoru se dobijaju procenti o kojima ovde sada necu govoriti.

Toliko od mene.
Sandra

http://blog.sandrajakovljevic.com - malo blogovanja o E-poslovanju, E-marketingu, SMS Marketingu, Berzanskom poslovanju

http://www.sandrajakovljevic.com/eblog - E-business, E-marketing and SMS Marketing
 
Odgovor na temu

XTeam
Novi Sad

Član broj: 10525
Poruke: 249
*.co.yu.



+1 Profil

icon Re: SMS web placanje08.11.2007. u 14:34 - pre 199 meseci
Zdravo svima!

Moje ime je Nenad Bulatovic, iz Novog Sada sam i vlasnik sam (i direktor i sekretarica i komercijalista i kafe kuvarica) jednočlane firme LIMIT LINE DOO iz Novog Sada.

Zajedno sa mojim prijateljem Slobodanom Milićevićem vlasnikom (i trenerom i knjigovođom i ...) Karate Kluba "Novi Sad" i nosiocem titule karate velemajstora 7 dan želimo da napravimo Internet portal za borilačke veštine sa naglaskom na karate.

Slobodan ima izuetno puno materijala na tu temu jer se bavi karateom preko 20 godina, a ja opet imam neka znanja iz oblasti CMS-a (Joomla, CPGNuke, TYPO3 itd) pa se nadamo da će projekat biti uspešan.

Međutim ni on a ni ja nismo i pored velike želje u mogućnosti da u potpunosti finansiramo održavanje takvog internet portala (naročito zato što se za ordeđeni deo materijala koji bismo da publikujemo mora platiti licenca), pa smo došli na ideju da bi možda mogli da naplaćujemo skromnu članarinu, isto onako kako to radi Slobodan u njegovom karate klubu.

Članarinu bismo naplaćivali mesečno ili tromesečno putem SMS poruka i zato se obraćam vama jer mi se čini da neki od vas imaju značajna iskustva i znanja po tom pitanju.

Molio bih svakoga ko može da mi da adekvatan savet ili eventualno i da pomogne oko pisanja odgovarajuće PHP skripte da mi se obrati na PM ili na limit.line AT gmail.com , ili na 021-402-404 ili na 063-533-629

Srdačan pozdrav svima,
Nenad

P.S. nadam se da iznošenjem imena ili brojeva telefona i email-a nisam prekršio ni jedno od pravila uslova i korišćenja vašeg foruma.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
212.62.39.*



+45 Profil

icon Re: SMS web placanje08.11.2007. u 15:55 - pre 199 meseci
Nisi prekrsio pravila jer "dajes pare" a "ne uzimas pare". Moj ti je savet ta posetis stranice ComTrade-a ili pozovi na njihov broj ne znam napamet uglavnom vlasnik je Veselin Jevrosimovic.Ne znam koji procenat uzimaju od sms clanarine ali oni su jedini koji to rade profesionalano a ti sa mobilnim provajderima nemas nista jer ti daju univerzalni broj za sve mreze. Oni posle vade oci sa provajderima.Toliko ja znam.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: SMS web placanje

[ Pregleda: 7112 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.