Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45240 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
91.150.116.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi16.07.2007. u 22:05 - pre 203 meseci
Postpaid koji nikada nije bio povoljniji...

Svet komunikacija je svet u pokretu jer različiti ljudi imaju različite potrebe i navike. Razumeti ih i odgovoriti na njih za nas predstavlja izazov.

Tri nova postpaid tarifna paketa čine sveobuhvatnu ponudu koja je napravljena da zadovolji sve korisnike, bez obzira na navike. Bilo da ste postpaid početnik, korisnik koji veoma raznovrsno koristi telefon ili samo ne volite da Vam novac propada, tarifni paketi START, FLEKSI I PRENESI stvoreni su za Vas.

Nešto zaista novo u tarifnim paketima: PRENESI tarifni paket koji vam omogućava da nepotrošene minute prenesete u sledeći mesec.

Uz standardno najširu ponudu mobilnih telefona i mogućnost potpisivanja ugovora na 12 meseci, imate dovoljno razloga da izaberete Telenor.

Detaljnije informacije: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3227
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
91.150.116.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi16.07.2007. u 22:07 - pre 203 meseci
Pitanja i odgovori

Koje su prednosti novog TP-a "Start"?
TP "Start" predstavlja jednostavan tarifni paket sa izuzetno povoljnim cenama. Cene su sledeće: minut u Telenor mreži je 2,9 dinara, za sve ostale mreže 5,9 dinara. Period tarifiranja je 1 sekunda, a fiksna nadoknada za svaki započeti razgovor je 2,5 dinara. Mesečno održavanje je 150 dinara. Sve cene su bez PDV-a. Uz tarifni paket "Start" nije moguće kupiti mobilni telefon iz našeg izbora.

Kakve prednosti donose novi tarifni paketi "Prenesi 50", "Prenesi 125" i "Prenesi 250"?
Novi tarifni paket "Prenesi" predstavljaju potpuno nov koncept paketa na našem tržištu. Svaki paket iz grupe "Prenesi" obuhvata određeni broj besplatnih minuta i SMS poruka u okviru izabrane visine mesečnog održavanja. Na primer, paket "Prenesi 125" obuhvata 125 besplatnih minuta i 125 besplatnih SMS poruka, a mesečno održavanje je 500 dinara, bez PDV-a. Glavna prednost ovih paketa je što se besplatni minuti i SMS poruke iz jednog meseca mogu iskoristiti u naredna 3 meseca. Na primer, korisnik koji u toku januara ne iskoristi sve besplatne minute, ima pravo da preostale minute iskoristi do kraja aprila. Dakle, naši korisnici mogu da potroše ono što plate u periodu od 3 meseca, kada im to najviše odgovara.

Na šta se odnose besplatni minuti i SMS poruke u okviru paketa "Prenesi 50", "Prenesi 125" i "Prenesi 250"?
"Prenesi" tarifni paketi podrazumevaju određeni broj besplatnih minuta i SMS poruka, u zavisnosti od izabranog mesečnog održavanja. Besplatni minuti i SMS poruke se odnose na nacionalne pozive (Telenor mreža, MTS, Vip ili fiksna telefonija), dakle nije bitno koju mrežu korisnik poziva.

Kakve prednosti donose novi tarifni paketi "Fleksi 500", "Fleksi 1000", "Fleksi 2000" i "Fleksi 4000"?
"Fleksi" tarifni paketi podrazumevaju minimalnu mesečnu potošnju. U minimalnu mesečnu potrošnju ulaze nacionalni i internacionalni razgovori i SMS poruke, kao i GPRS saobraćaj. U zavisnosti od visine izabrane mesečne potrošnje cena minuta u okviru Telenor mreže se kreće od 0,9 do 3,9 dinara po minutu, a cena SMS poruke od 1,3 do 1,9 dinara (cene su izražene bez PDV-a). Period tarifiranja je na 30 sekundi.

Šta obuhvata minimalna mesečna potrošnja u okviru "Fleksi" paketa?
Minimalna mesečna potrošnja se odnosi na nacionalne i internacionalne razgovore i SMS poruke kao i na GPRS saobraćaj. Ne obuhvata MMS poruke, roaming, premium SMS poruke (npr. plaćanje parkinga, glasanje, itd.)

Da li naši post paid korisnici mogu da pređu sa starih na nove pakete?
Da, naši post paid korsinici, fizička lica, mogu da pređu na nove pakete. Promena tarifnog paketa je besplatna i moguće ju je izvršiti pozivom Call Centra (063/9863 ili 062/9862) ili putem portala “Moj Telenor” (www.telenor.co.yu/portal). Nakon prelaska na novi tarifni plan korisnik može da se vrati na svoj stari tarifni plan kada god poželi.

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3286
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
91.150.116.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi16.07.2007. u 22:11 - pre 203 meseci
A pored svega ovoga, u ponudu telefona ubaceni su i novi modeli telefona: Nokia N76, Sony Ericsson k810i, Sony Ericsson k320i...

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3701
 
Odgovor na temu

zALFex
Beograd

Član broj: 150893
Poruke: 192
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi16.07.2007. u 22:24 - pre 203 meseci
Paketi PRENESi su zanimljivi zbog prenosenja minuta i poruka u naredna 3 meseca,ali su povoljni samo dok se ne potrose besplatni minuti (pod uslovom da se ne naplacuje uspostavljanje veze) i besplatne poruke...Pretpostavljam da aktiviranje tarifnig dodataka nije moguce,tako da je onda dalja potrosnja skupa...

Paketi FLEKSi su povoljniji od paketa Vise price ukoliko neko ne trosi 500,1000 itd. samo na razgovore ili ako trosi > 2000 dinara,pa su minuti jeftiniji,ali su porke i dalje skuplje od onih iz tarifnog dodatka "Dodaj SMS 400".

Patek START je prilicno skup i nepovoljan...Ne znam kako on treba da privuce korisnike...

To je moje subjektivno vidjenje novih paketa. :)

Ne znam zasto se tezi povecanju cena SMS-a i uspostavljanja veze....:(



Ili cemo naci put ili cemo ga sami napraviti.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi16.07.2007. u 23:19 - pre 203 meseci
Neko je pitao zasot se tezi povecanju cene sms i uspostave veze?

Pa zato sto se na ove dve usluge (ako se to za uspostavu veze moze reci) naj
bolje zaradjuje novac.

Koliko traje prosecan razgovor jednog korisnika?

Oko 20-30 sec, sto znaci da u vecini minuta imate po dva poziva za 1 min a
negde i tri, e pa imate i dve tri uspostave veze.

Ne kazem da nema maratonskih razgovora ali su oni slozicete se samnom jako
retki ili bar redji od kracih.

Ovo je samo moje vidjenje zasto se povecava uspostava veze i sms naplata.

Meni fleksi se cini kao paket koji je jako povoljan ali me samo interesuje
da li je telenor uveo mogucnost provere besplatnih minuta.

Ali je fleksi i dalje skuplji od telekom profesionalne tarife i kombinacije
120 sms i 120 min koji je za sto dinara jeftiniji, i za pet min manji nego
fleksi tarifacena posle je 8.00 din i 1.5 za svaku uspostavu veze.

E da sta je sa dodacima na tarifnim paketima koje je telenor uveo i da li je
moguc povratak na stare?

Pozz
zzviktor
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi16.07.2007. u 23:51 - pre 203 meseci
Zasto ljudi mislite da je tarifni paket START "izuzetno nepovoljan", verovatno neko vidi nesto sto sam ja prevideo, meni deluje kao dosta povoljan.
 
Odgovor na temu

lukeguy
Novi Sad

Član broj: 46545
Poruke: 470
*.ikomline.net.



+8 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 00:49 - pre 203 meseci
lepo je da su se setili i svojih postpaid korisnika. ovaj Start paket je zaista ok, jer je daleko jeftiniji od paketa Jedna cena, a za istu pretplatu. SMS je doduše nešto skuplji.

mene samo zanima da li će se i uz ove pakete moći koristiti tarifni dodaci ili su oni rezervisani isključivo za ona tri "stara" tarifna paketa. jer mi se bez tarifnog dodatka ne isplati prelazak.
 
Odgovor na temu

zALFex
Beograd

Član broj: 150893
Poruke: 192
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 01:44 - pre 203 meseci
Mislim da bi START paket pre trebalo porediti sa prepaid paketom PRICA.
START je malo jeftiniji,ali je svakog meseca potrebno platiti pretplatu.
U odnosu na Jednu cenu:
-START ima skuplje uspostavljanje veze 2,5 dinara (1 dinar vise nego u paketu Jedna cena)
-skuplje poruke - 2,2 dinara
A posto (verovatno) nema tarifnih doadataka,moje subjektivno misljenje,kao korisnika koji salje puno poruka,je da je ovo nepovoljan tarifni paket za pocetnike,koji uglavnom salju puno poruka i za koje bi JUNIOR(ex paket sa istom pretplatom) bio mnogo bolji,iako su pozivi skuplji.

Ili cemo naci put ili cemo ga sami napraviti.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 01:57 - pre 203 meseci
Evo iz mog ugla.
Prvo jedno veće bravo za telenor, jer su korisnici kukali za taj postpaid
nonstop.
Start paket, ogleda se u velikoj nepovoljnosti jer:
1. Minut ka telenorovoj mreži od 2,90 din, postoji u tarifi Priča prepaid. U
toj istoj tarifi, minut ka ostalim mrežama, nije skuplji za ceo dinar, od
start tarife.
2. Dakle, prepaid paket priča, samo malo skuplji, a plus nema nikakvo
mesečno održavanje.
3. Dakle, čemu davati mesečno 177 dinara? Ljudi, tolika je bila pretplata za
moj neprežaljeni junior, gde sam imao:
Minut ka mreži 6 dinara u jakom, i 3 dinara u slabom saobraćaju.
10 dinara ka ostalim mrežama u jakom, i 5 u slabom saobraćaju.
60 sms poruka mesečno.
Posle toga, SMS za 0,85 din.
Plus happy hour. Svakog dana osim subote, od 00 do 1 sat, besplatni
razgovori u okviru mreže, a to je moglo da bude i dva sata, i konferencijski
pozivi show!

Dakle, ko je ovde lud a ko zbunjen?

Fleksi paketi, neću mnogo da komentarišem, sve u svemu, ispravka loših
paketa više priče. Možete i SMS i GPRS, i inostranstvo što je zaista pun
pogodak. Ne bacate novce, nema mesečnog takozvanog održavanja.
Prenesi paketi, takođe napokon mogu biti konkurencija MTS bel paketima.
Pošto ja ne znam cene svih bel paketa, uporedio sam samo sa bel 50. Tamo je
pretplata 354 din sa pdv, a ovde 295.
Dakle pretplata je jeftinija za čitavih 59 dinara.
U bel paketima, je samo 10 minuta van mreže. Ovde je 50 minuta 50 minuta.
Mislim da će ovaj paket preoteti mnoggo korisnika, pod uslovom da je telenor
omogućio proveru minuta
Prenesi 250 može takođe da bude jako primamljiva ponuda. Da se neko sit
napriča za 1080 dinara, plus mu se prenosi. Sve Pohvale, izvinite na
greškama, umoran sam dosta.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 03:21 - pre 203 meseci
Samo još da su nam bilo gde napisali kolika je cena za GPRS po 1(100)KB!?!
Kao da ta usluga uopšte ne postoji!
Jedino su date cene u novom SURF 10, 50, 100, 250 paketu (zavisno od paketa: od 0.030 din do 0.040 din po 1 KB)
Citat:
Telenor mreža podržava dva standarda za prenos podataka (GPRS i EDGE) brzine do 384 kbit/sec

Šta je sa 3G?

Ovi "Prenesi" paketi sa besplatnim minutima, stvarno deluju povoljnije od mt:s BEL paketa na prvi pogled...

"Fleksi" je možda interesantan zbog: "Fleksi tarifni paketi podrazumevaju minimalnu mesečnu potošnju. U minimalnu mesečnu potrošnju ulaze nacionalni i internacionalni razgovori i SMS poruke, kao i GPRS saobraćaj" - onima koji zovu inostranstvo, fiksnu telefoniju...
Ali treba se dobro preračunati šta sve može da stane u "minimalnu mesečnu potrošnju od 500, 1000, 2000, 4000" zbog:
uspostavljanje veze = 2.24 sa PDV-om
+
obračunski interval = 30 sekundi
+
cena minuta u mreži: od 1.06 sa PDV-om do 4.60 sa PDV-om (u zavisnosti od paketa)
cena minuta van mreže: od 5.78 sa PDV-om do 9.32 sa PDV-om (u zavisnosti od paketa)
+
SMS je od 1.53 do 2.24 sa PDV-om (u zavisnosti od paketa)

Veoma je pohvalno ovo:
Citat:
Da li naši post paid korisnici mogu da pređu sa starih na nove pakete?
Da, naši post paid korsinici, fizička lica, mogu da pređu na nove pakete. Promena tarifnog paketa je besplatna i moguće ju je izvršiti pozivom Call Centra (063/9863 ili 062/9862) ili putem portala “Moj Telenor” (www.telenor.co.yu/portal). Nakon prelaska na novi tarifni plan korisnik može da se vrati na svoj stari tarifni plan kada god poželi.


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 17.07.2007. u 04:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Geo M

Član broj: 123111
Poruke: 38
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 12:22 - pre 203 meseci
Pohvala za Prenesi profile kao i za ugovornu obavezu od samo 12 meseci :)
Konkurencija cini svoje, jos kada bi dosao cetvrti operater npr. Orange bilo bi veoma zanimljivo za nas.
 
Odgovor na temu

supporters
Milos Petrovic
Srbija/Beograd

Član broj: 11276
Poruke: 74
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 17:04 - pre 203 meseci
Da li se ta nadoknada za uspostavljanje veze placa kad se potrose besptlatni minuti za razgovor ili se naplacuje svaki zapoceti bez obzira na to dal je saobracaj besplatan ?
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
77.46.199.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 17:28 - pre 203 meseci
'1. Tarifne dodatke (za sada) nije moguce koristiti na novim paketima

2. Povratak sa novih paketa na stare je moguc iskljucivo na paket koji ste koristili do momenta prelaska na nove pakete (primer VP 1000 na Flexi 1000, posle toga je moguc povratak samo na VP 1000)

3. Uspostava veze (fixna nadoknada) se NE naplacuje na besplatne minute (kao sto se nije naplacivala ni na PRO paketima).'
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
77.46.232.*

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 20:47 - pre 203 meseci
Jedan od razloga zbog kojih svojevremeno nisam prestao da budem Mobtel-ov korisnik je bilo to sto su presli na obracun vremenskog intervala u sekundama. Sada Telenor novim paketima to menja i obracunski interval zaokruzuje na 30sec...

Thanks, but I'm not interested.

Umalo da zaboravim: cini mi se da ni uz pakete Vise price vise nije moguce kupiti mobilni telefon po "povlascenoj" ceni (ukoliko je ikada bila takva). Sad, ako je to ono cime Telenor docekuje buducu postpaid ponudu VIP-a, onda su se prevarili. Na ovaj nacin VIP-u samo cine extra uslugu.

Neki jednostavno nikako da shvate i saslusaju zelje i potrebe potrosaca...



[Ovu poruku je menjao crews_adder dana 17.07.2007. u 22:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 23:01 - pre 203 meseci
koliko sam ja obavesten mislim da se prenesi tarifira po sekundi i smatram
da je jedina prednost ovog paketa sto se mogu prenositi minuti u sledeci
mesec.

Drugo pitanje na koje mi cini mi se niko nije dao odgovor a ni na site
telenor nema isti.
DA LI SE MOZE PROVERITI BROJ PREOSTALIH BESPLATNIH MINUTA?

Ovo je jako vazno pitanje a adekvatan odgovor ima samo mts na svojim bell
paketima.
zzviktor
 
Odgovor na temu

supporters
Milos Petrovic
Srbija/Beograd

Član broj: 11276
Poruke: 74
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi17.07.2007. u 23:43 - pre 203 meseci
Ne razumem zasto za paket prenisi navodi te to da je jedina prednost sto mozes da preneses minute i poruke,prvi put te jedan
operater ne uslovljava da toliko i toliko minutra potrosis u njihovoj a ostale u drugim mrezama,i ako jos uvek nemaju opciju da proveris besplatne minute
to sad sa paketom prenesi nije problem resetujes brojac na pocetku meseca kad doguras do 250(npr.) min. potrosio si i to je to!
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi18.07.2007. u 00:29 - pre 203 meseci
Evo malo statistike VP1000 vs Flex1000


Moja prosečna potrošnja u zadnjih 6 meseci:
poziva 120,2
min telenor 38,4
min ostali 85,6
gprs 2140 k
SMS 20

Prosečan račun (bez PDV):

VP1000 - 1119
Flex1000 - 1049

Odnosno bilo bi u proseku 70 dinara jeftinije kada bi se tarifiralo na sekunde. Zaokruživanjem na 30 sekundi bih verovatno došao na isto.

Jedino bih imao sadisfakciju da mi nije propalo nekih 50 - 100 dinara koje ponekad ne utrošim, odnosno u proseku 25 din/mes.

NARAVOUČENIJE: Meni dođe na isto!!!
 
Odgovor na temu

Stevs
Erdoglija, Kragujevac

Član broj: 37696
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.infokop.net


Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi18.07.2007. u 09:53 - pre 203 meseci
@Guda

Ne razumem zasto onda ne uzmes Prenesi 125?

On je 500 din i imas 125min taman koliko i potrosis plus besplatne poruke kojih je 250.

Znaci platio bi 500din plus 2mb gprsa...
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi18.07.2007. u 10:47 - pre 203 meseci
@stevs

To ću verovatno i uraditi, međutim osnovna ideja mi je bila da uporedim ova dva veoma slična tarifna profila pogotovo jer je Flex1000 najavljen kao paket koji "ispravlja sve nedostatke" VP1000
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.248.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi19.07.2007. u 13:26 - pre 203 meseci
Moji racuni, Junior:

~1200 dinara
90 - 160 minuta u zadnjih 4 meseci
80 - 115 SMS poruka
gprs je isti, pa ga i ne racunam, ali je od 1500-3000kb mesecno.

I usteda prelaskom sa Junior-a na Prenesi 125 na nivou od zadnja 4 meseca bi bila ~1845 dinara.

S prosecnim racunom od ~800 dinara.


Tako da se bas razmisljam da Junior posaljem u penziju i da predjem na Prenesi 125 TP. Ali sacekacu ja kraj meseca, pa cu videti.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Novi post paid paketi Telenora - Start, Fleksi i Prenesi

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45240 | Odgovora: 151 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.