Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )

[es] :: Enterprise Networking :: CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )

[ Pregleda: 3059 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )16.07.2007. u 13:22 - pre 204 meseci
Hi,
Pripremam se za SKILLS CCNA 3. Radi se o konfiguraciji OSPF na Routeru i konfiguraciji Switch-eva ( module 7, 8 i 9 )

Već sam "puko" od silnh dvojakih naredbi za više vrsta switch-a.

Imam LAB-ove ali tu je kuršlus što se tiče naredbi za određenu seriju switch-eva. ( uglavnom serija 1900 i 2950 u kombinaciji ) a da ne govorim o greškama koje se nalaze u naredbama ( za nevjerovati kako to Cisco ne ispravi )

S obzirom da nemam druge mogućnosti nego vježbati na simulatorima ( koji su okljaštreni ) i ne podržavaju sve naredbe u potrazi sam za nekim linkom koji DETALJNO objašnjava sa primjerima samo konfiguraciju switcha serije 1900 a posebno serije 2950.

Zna li netko link koji to detaljno objašnjava ?

Ne trebaju mi linkovi koji to površno objašnjavaju, već me zanima detaljno objašnjenje koje će ići od početka pa nadalje u konfiguraciji navedene serije switcha. ? Da nekažem za totalnog početnika.
Pokušavam si složiti nekakav redoslijed konfiguracije switcha od A - Ž ( vidi attach )

Recimo jedan od problema mi je sa naredbom "show mac-address-table", "postavljanje statičke adrese ", "poništavanje MAC adrese " pa ponovnom naredbom nebulozni prikaz itd.... samo mi uduplava adrese nakon svake naredbe.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
89.216.214.*



+101 Profil

icon Re: CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )16.07.2007. u 23:51 - pre 204 meseci
Npr:
Catalyst 1900 Series Installation and Configuration Guide
Catalyst 2950 Desktop Switch Software Configuration Guide, 12.1(9)EA1

Razlike dolaze i od verzije IOS-a instalirane, tj. u tvom slucaju simulirane. E sad sta je podrzano i implementirano u simulatoru je vec sasvim deseta stvar.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )17.07.2007. u 00:11 - pre 204 meseci
Citat:
optix: E sad sta je podrzano i implementirano u simulatoru je vec sasvim deseta stvar.

u tom i jeste problem
hvala na linkovima pogledat ću ih
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )17.07.2007. u 19:06 - pre 204 meseci
U simulatorima je cisco catalyst switch 2950, kao u lab pdf-u koji skidas sa ciscovog sajta. pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )18.07.2007. u 11:46 - pre 204 meseci
Citat:
jorganwd: U simulatorima je cisco catalyst switch 2950,

ma ja mogu izabrati switch ili 1912 ili 2950

Citat:
kao u lab pdf-u koji skidas sa ciscovog sajta. pozdrav

u labu imam vježbe u kojima se miješaju naredbe za 1900 i 2900, a da ne govorim o greškama koji ima u lab-u
polaganje skills za ccna3 imat ću na 1900 a druga je stvar što je certificiranje na 2950
Dakle moram učiti i jedno i drugo :-(

kao što sam u prvom postu prikačio attach, želim takav tutor napraviti za 1900 i 2950 ( mislio sam da netko ima tako detaljno ) no i linkovi koej je dao @optix mi pomažu

no sada što vjerojatno ovisi o IOS-u koji je importiran dolazi do problema npr sa komandama mac-addres-table i slično a do drugih još nisam došao.

jednom rečenicom, htio bih napraviti tutor koji kronoliški prikazuje konfiguraciju switcha 1900 a posebno 2950. Naravno tu je hrpa komandi pa mi se to sve izmješalo.
Iz tog tutora na jednom mjestu pregledno bi se moglo učiti a da si ne kompliciraš život.

Ovakav tutor se može dobiti vrlo jednostavno snimanjem iz Hyperterminala tokom konfiguracije switcha, ali ja to ne mogu izvesti jer nemam stvarni uređaj već simulator switch-a koji čak ne podržava sev komande.

pozdrav i hvala na javljanju
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )19.07.2007. u 10:56 - pre 204 meseci
Sto se tice gresaka, imas ih u samoj simulaciji. Recimo, prisjecam se, da je bio zadatak da moram napraviti tako da jedan od rutera bude DR. Sve sam uradio sto treba, i na kraju opet nije postao DR, i sta se desava: dobijem 100%. Desilo mi se i da sam ukucao slucajno
#vlan database
(vlan)# vlan 5 nameengineering
i dolje mi izbacio vlan engineering added ili tako nesto, tj. nije mi izbacio gresku vec "prihvatio". Na kraju mi se odbilo od poena. Pazi se ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: CCNA 3 - priprema za skills ( config switch-eva )

[ Pregleda: 3059 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.