Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik sa duplim biranjem na ADSL

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik sa duplim biranjem na ADSL

[ Pregleda: 2024 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alimen
Sarajevo

Član broj: 12813
Poruke: 134
*.PPPoE-1441.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Mikrotik sa duplim biranjem na ADSL15.07.2007. u 11:43 - pre 204 meseci
Ovako znaci, imam internet klub i koristim mikrotik kao ruter. Super radi, na njemu je konekcia i svaka masina ima svoju brzinu i shering. Ali sad me zanima kako na istom mikrotiku podesiti dvije konekcije.

Imam ADSL i posto BiHnet nudi i free zonu na kojoj se nalaze serveri od cantera i ostalih igrica, pa da mi u klubu na te servere idu preko free zone a ne preko interneta, tako bi se ubrzao net i manje bi potrosili.

Znaci ukljuciti duplu kon. obe sherovati i na ovoj sto ide na net zabraniti te IP adrese a na drugoj ne.

Hvala.

 
Odgovor na temu

sharkey
Rijeka

Član broj: 150019
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Mikrotik sa duplim biranjem na ADSL16.07.2007. u 17:17 - pre 204 meseci
pozdrav


ako ti je gateway isti onda nema problema ,mozes staviti staticke rute i napraviti route mark
ali ako nije onda nemozes staviti staticke ,nego moras ostaviti dinamicke , e onda moras koristiti route filter .
vjerojatno su dinamicke , onda je malo teze ovako objasniti ,ali moze se napraviti
 
Odgovor na temu

Alimen
Sarajevo

Član broj: 12813
Poruke: 134
89.146.184.*



Profil

icon Re: Mikrotik sa duplim biranjem na ADSL17.07.2007. u 22:18 - pre 204 meseci
Ako ti nije problem, molim te da napises kratko uputstvo... puno bi olaksao. Vjerovatno ima jos neko kome bi odgovaralo.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik sa duplim biranjem na ADSL

[ Pregleda: 2024 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.