Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 233947 | Odgovora: 1327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!25.09.2007. u 14:51 - pre 202 meseci
Citat:
Sta konkretno RATEL ne radi kako treba- mnogo toga, ali na mene je najveci utisak ostavila cinjenica da ce Crna Gora do kraja godine biti (verovatno) 90% pokrivena WiMAX-om a Srbija bi trebalo da raspise tender za licence do kraja godine dakle kasnjenje za nekim ko je bio iza nas u pogledu telekomunikacija jer je ipak teren mnogo nepovoljniji za izgradnju zicnih telekomunikacionih sistema pa su pametno presli na bezicne tehnologije.


Mnogo toga je isto kao i radi fantasticno. Znaci ocigledno nema razloga da vise pricamo na ovu temu posto su vasi argumenti na nivou deteta od 3 godine. Ja sam te pitao konkretno, a ti mi dajes odgovor koji se tice druge samostalne zemlje koja veze nikakve sa RATEL-om nema.

Citat:
Mozda ovo za tebe nije dovoljno konkretno da konkretizujem crnogorska agencija za telekomunikacije je raspisala tender i maja meseca ove godine mtel je dobio licencu a RATEL nije raspisao tender, dakle nije vazno da li je telekom trazio licencu od RATEL-a ili nije, vec da ovaj nije raspisao tender.


Crna Gora je samostalna zemlja nikakve veze ona sa Ratel-om nema...

Citat:
Ima jos toga npr. odrzavanje monopola u fiksnoj telefoniji "sveza" vest je da SBB trazi licencu za fiksnu telefoniju od RATEL-a ali je ne dobija, razlog- licence ce biti podeljene na tenderu u 2008. znaci odlaganje neizbeznog u cilju zastite telekoma, a telekom zna da je napad najbolja odbrana pa "preti" IPTV-jem sto ne verujem da ce zaziveti ali je direktan odgovor SBB-u jer pre ovoga IPTV je bio verovatno planiran za 2010-u ili kasnije...


Da li znas sta znaci zvanicni dokument? Link? Argument? Izgleda da ne.
Ti svoje argumente temeljis na dnevnoj stampi i TV-emisijama. Tako te niko nikada nece ozbiljno shvatiti.

Citat:
Evo mog odgovora na pitanje sta RATEL konkretno ne radi dobro i postavljam direktno pitanje tebi:" Sta RATEL konkretno radi dobro?"


Nisi bas dao odgovor koji sam ocekivao ali ocigledno sam te precenio kao sagovorinika.

Ja nigde nisam rekao da RATEL radi dobro tako da nema potrebe da se raspravljamo oko toga.
Sve sto sam rekao je da RATEL nije kriv za to sto nema brzog interneta.
 
Odgovor na temu

dusan28
Dušan Mikić
Srbija

Član broj: 138885
Poruke: 58
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!25.09.2007. u 15:10 - pre 202 meseci
A na cemu ti temeljis svoje odgovore? Ja sam od postojecih izvora dao neki svoj zakljucak, da RATEL ne radi dovoljno brzo tj. da radi suvise sporo ali ti sigurno imas argumente da me demantujes, hteo sam da pokazem na primeru Crne Gore kako je moglo kod nas ali nije, `ajde tvojim cvrstim argumentima objasni meni zasto nema WiMAX-a u Srbiji? A sta si ocekivao da ti odgovorim? Uporedjivao sam nas sa Francuskom ali sam dobio demant- veci GDP, standard... zato sada uzimam za uporedjenje zemlje slicnog nivoa razvoja sa Srbijom jel to pogresno ako jeste objasni zasto? Kad smo kod nezavisnosti tvoj argument je bio "Crna Gora je samostalna zemlja nikakve veze ona sa Ratel-om nema..." a Kosovo nije nezavisna drzava a licence za WiMAX ima objasni kako i zasto? Ukoliko ti nisam "dorastao" odgovori na ova moja pitanja a ja cu sa razumevanjem tumaciti odgovore van ove teme...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!25.09.2007. u 15:18 - pre 202 meseci
Citat:
A na cemu ti temeljis svoje odgovore?


Ja nikoga nisam napadao niti branio. Onaj ko napada treba da da argument zasto napada. Ti nisi dao NI JEDAN.

Citat:
Ja sam od postojecih izvora dao neki svoj zakljucak


Kojih izvora :) izvini ali zakljucci su ti isti ko i izvori. Nikakvi.

Citat:
da RATEL ne radi dovoljno brzo tj. da radi suvise sporo ali ti sigurno imas argumente da me demantujes,


Aha a koji su ti bili kriterijumi da odredis da RATEL radi sporo ili brzo :) koju si formulu koristio?

Citat:
`ajde tvojim cvrstim argumentima objasni meni zasto nema WiMAX-a u Srbiji?


Nema zainteresovanih pravnih lica da ga omoguce svojim ulaganjem.

Citat:
zato sada uzimam za uporedjenje zemlje slicnog nivoa razvoja sa Srbijom jel to pogresno ako jeste objasni zasto?


Kako ih poredis i prema cemu? Da li u Crnoj Godi postoji WiMAx? Ne. Da li u Srbiji ima WiMAX? Ne. Znaci isti smo.

Citat:
a Kosovo nije nezavisna drzava a licence za WiMAX ima objasni kako i zasto?


Zato sto Kosovo ima poseban status odredjen od strane UN-a i organi UN-a daju dozvole za koriscenje ifrastrukture na Kosovu. To nema veze sa Srbijom i RATEL-om.

 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
217.24.24.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!25.09.2007. u 15:38 - pre 202 meseci
Citat:

Da li u Crnoj Godi postoji WiMAx? Ne.


U CG postoji WiMax!
Test korisnici 'uzivaju' vec mjesec-dva dana, a koliko sam ja upucen komercijalno bi trebao da startuje od 15-tog oktobra!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!25.09.2007. u 15:40 - pre 202 meseci
Citat:
U CG postoji WiMax!
Test korisnici 'uzivaju' vec mjesec-dva dana


Tako je postojao i u Srbiji ;)
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
217.24.24.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!25.09.2007. u 15:50 - pre 202 meseci
Moguce, ali koliko vidim u Srbiji nisu dodjeljenje licence za WiMax!?

Citat:

Kompanija m:tel je WiMAX mrežom pokrila veći dio Podgorice a do 01. septembra treba da bude pokriveno i kompletno primorje. Polovinom septembra se planira pokrivanje centralnog i sjevernog dijela Crne Gore.

Instalacija WiMax-a u Crnoj Gori će predstavljati jednu od najvećih u regionu (po broju baznih stanica, planiranom broju korisnika kao i pokrivenosti teritorije Republike Crne Gore). ...


http://www.mtel-cg.com/cn.php?act=s&s=28

Citat:

U kompaniji Broadband Montenegro (BBM), koja je uz M:tel i T-Mobile takođe nosilac WiMAX licence u Crnoj Gori, u toku je odabir proizvođača na čijoj bi opremi trebalo da bude razvijena mreža.


http://www.vijesti.cg.yu/naslo...p?akcija=advview&id=247193
 
Odgovor na temu

fdafsd

Član broj: 134095
Poruke: 183
*.net.



Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!25.09.2007. u 20:29 - pre 202 meseci
Opet se bulazni o nekakvim licencama za WiMAX. Licence se izdaju za korišćenje zaštićene frekvencije a ne za tehnologiju/standard.
Telekom, Verat, Media Works i još neki imaju licencu za 3.5 GHz. Provajderi koji nemaju dozvolu za 3.5 GHz mogu koristiti nelicencne opsege.
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
217.169.219.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!27.09.2007. u 00:30 - pre 201 meseci
Da ali u CG su podeljene dozvole za taj opseg, u Srbiji nisu + jeste se u Srbiji testirao WiMAX, ali pocetak komercijalne upotrebe nije bio objavljen(a i sada je nedefinisan), dok u CG jeste.

Citat:
Nema zainteresovanih pravnih lica da ga omoguce svojim ulaganjem.
Netacno.
Dosta wi-fi provider-a je zainteresovano. Da li si ti uopste upoznat sa tehnickim mogucnostima koje nudi WiMAX???
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!27.09.2007. u 08:17 - pre 201 meseci
Citat:
Netacno.
Dosta wi-fi provider-a je zainteresovano. Da li si ti uopste upoznat sa tehnickim mogucnostima koje nudi WiMAX???


Pa gde su ti provajderi? Ko im brani da krenu sa WiMAx-om? Jel su podneli zahtev za dobijanje dozvole? Nisu. Na osnovu cega ti onda dajes takve informacije?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!27.09.2007. u 09:36 - pre 201 meseci
I sta kad se neko prijavi za to , Telekomu ce da se navrne da udje i u taj sektor kao sto mu se navrnulo kada je SBB zatrazio licencu. Ovde su trenutno neravnopravni uslovi za bilo koga ko zeli nesto da napravi na ovu temu. Drzava treba da javno raspise konkurs , kao sto su to crnogorci uradili. Da su ostali sa nama jos bi tapkali u mestu , kao sto mi to radimo. Telekom ljudima koji ga pitaju da uvedu ADSL odgovara sa " nema tehnickih mogucnosti " . To je isto kao da je rekao " Znas , nama se nigde ne zuri jer zivimo trista godina , dobro smo se ukmetili , lepo nam je tako. Trudimo se da tako sto duze ostane. A ti sto to trazis , to tebi u stvari i ne treba. Necemo da ti kazemo koliko prikljucak zaista kosta , da bi smo mogli da manipulisemo protokom odlivanja novca . " Status kvo koji je sada na snazi jedino odgovara Telekomu i nikome vise. Pre nedelju dana je na ulazu u moje mesto postavljen putokaz. Trebalo je direkciji za puteve ravno godinu dana da ga postavi , od kada sam im poslao zahtev. U medjuvremenu su mi cak u jednom telefonskom razgovoru predlagali da ga ja finansiram , iako je u njihovoj nadleznosti . Na kraju sam poslao e-mail redakciji emisije SAT sa kopijom mog zahteva u atacmentu i putokaz je iznikao u roku od dve nedelje. Iza njih treba stalno da stoji neko ko ce da ih ganja da nesto urade, sami nece sigurno.



[Ovu poruku je menjao stil dana 27.09.2007. u 14:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fdafsd

Član broj: 134095
Poruke: 183
*.lulz.



Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!27.09.2007. u 10:58 - pre 201 meseci
Citat:
n1tr0
Da ali u CG su podeljene dozvole za taj opseg, u Srbiji nisu
Dozvole za koji opseg?
Imenovao sam firme u Srbiji koje imaju dozvolu za 3.5 GHz. Rekao sam i to da postoji slobodan opseg za one koji nemaju dozvolu za licencirani opseg.
Šta nije jasno?

Citat:
pocetak komercijalne upotrebe nije bio objavljen(a i sada je nedefinisan)
Šta tu ima da se objavljuje i definiše? Eno ti Media Works nudi WiMAX bežični internet već duže vreme.
 
Odgovor na temu

dusan28
Dušan Mikić
Srbija

Član broj: 138885
Poruke: 58
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!27.09.2007. u 15:44 - pre 201 meseci
Citat:
Šta tu ima da se objavljuje i definiše? Eno ti Media Works nudi WiMAX bežični internet već duže vreme.

Da, Media Works nudi papreni WiMAX(priceMAX):
Flat 128 Kb/s 80,00 EUR
Flat 256 Kb/s 135,00 EUR
Flat 1 Mb/s 440,00 EUR(+ PDV)
Pored toga lepo pise "Cenovnik Profesionalnih Flat paketa " i "Fokus poslovanja naše kompanije su poslovni korisnici - mala i srednja preduzeća." Dakle njih bas i ne zanimaju obicni "home" korisnici... Videcemo da li ce i u CG WiMAX biti ovako "jeftin"...
Evo mejla koji sam dobio posle sugstije da je sajt neazuran:
Citat:

Poštovani,

Vaš imejl prosleđen je nadležnoj Službi. U narednih nekoliko dana sajt će biti ažuriran.

Zahvaljujemo na sugestijama i ostajemo Vam na raspolaganju i ubuduće za sva pitanja, sugestije i komentare vezane za usluge koje pruža Telekom Srbija ad.


S poštovanjem,

DIREKCIJA ZA USLUGE
Sektor za brigu o korisnicima
11000 BEOGRAD, Dubrovačka 35
Telefon
9813
Mail
[email protected]


www.telekom.yu



----- Original Message -----
From: Dušan
To: [email protected]
Sent: Monday, September 24, 2007 17:54 PM
Subject: Pitanje u vezi sajta telekom.nadlanu.com


Pregledavanjem vaseg sajta naisao sam na neke nelogicne stvari pa bih molio za objasnjenje zasto je to tako i da li ce biti ispravljeno? Naime sekcija Press Clipping se azurira skoro dnevno sto je sasvim logicno kao i odsek

Aktuelnosti i na to nemam primedbi sto se azurnosti tice. Medjutim ono sto je za mene cudno je odeljak Razvoj citat:" Planirani stepen digitalizacije do kraja 2006. godine je 88,2%. " sto jasno svedoci da ovaj odeljak sajta datira iz 2006. godine dakle nije azuriran oko godinu dana postavlja se logicno pitanje zasto i da li ce biti azuriran? Ima i "starijih" odeljaka npr. Digitalizacija "Planirani stepen digitalizacije do kraja 2005. godine je 88,2%." dakle sadrzaj je vazio od 2005. godine 2 godine nije azuriran. Mislim da ozbiljna telekomunikaciona firma kao sto je Telekom ne bi trebao sebi da dozvoli ovakve propuste.

S poštovanjem Dušan.

Videcemo da li ce zaista nesto uraditi ili su samo mene "utisali" ovim odgovorom.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.34.114.*



+105 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!27.09.2007. u 15:47 - pre 201 meseci
Cek nista mi nije jasno, prvo ne valja sto nema WiMax, kad se ispostavi da ima onda ne valja cena :) smesno.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!27.09.2007. u 15:58 - pre 201 meseci
Ko se zadnji smeje , poslednji se smeje. :)
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.cri.co.yu.

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!30.09.2007. u 23:45 - pre 201 meseci
Svojevremeno mi je jedan covek ponudio 100k da ulozi u nas ISP biznis, očekujući da ja valjda se preturim od sreće naopačke, a ja sam mu rekao da je neozbiljan. Rekao sam mu da bez 5 miliona eura ne može ništa ozbiljno da napravi na tržištu.
Najveći problem je nepostojanje infrastrukure i velika fragmentacija tržišta. Imate ogroman broj internet provajdera, kablovskih operatera i wireless provajdera koji generalno ne saradjuju izmedju sebe.
U svetu, u biznis planovima kad se prave recimo imate predvidjeno 1 coveka za tehničku podršku na 20.000 ADSL korisnika. Kod nas samo Telekom i Sezampro imaju preko 20000 i možda Neobee. Hoću reći da se internet kod nas uglavnom razvija na više ideološki nego na biznis osnovama. Skidam kapu svakom malom wireless provaderu koji se sa mikrotikovima muči ne bi li korisnici u nekoj oblasti došli do malo bržeg neta i da im daje neku mogućnost da se ne zlopate sa dialupom.

RATEL polako ali nezaustavljivo objavljuje podzakonska akta i uređuje tržište telekomunikacija. Samim time doći će do ukrupnjavanja tržišta, do dolaska jačih telekomunikacionih kompanija i do investiranja kapitala u infrastruktura.

Ostalo će sve tržište da reguliše.

Što se tiče cena brzog pristupa, nerealno je očekivati da će da ide ispod 10 eura, samo će dolaziti da povećanja brzina.
Sam Internet će da pojeftini, samo će nivo tehničke podrške da se dodatno plaća.

Prema tome ukoliko želite da ubrzate proces, posećujte češće stranicu www.ratel.org.yu i uključite se na javne rasprave koje se tamo vode.
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

dusan28
Dušan Mikić
Srbija

Član broj: 138885
Poruke: 58
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!01.10.2007. u 14:22 - pre 201 meseci
Citat:
RATEL polako ali nezaustavljivo objavljuje podzakonska akta i uređuje tržište telekomunikacija.

Kada ja kazem da RATEL radi sporo(polako) odmah od Miskovica dobijem pitanje
Citat:
Aha a koji su ti bili kriterijumi da odredis da RATEL radi sporo ili brzo :) koju si formulu koristio?
Nisam jedini koji misli da RATEL radi polako...
Sto se tice javnih rasprava koliko vidim na sajtu pise da nema javnih rasprava u toku i interesuje me kako mi "obicni" korisnici putem javnih rasprava mozemo da ubrzamo proces? Konkretno kako mi mozemo da ubrzamo proces dodeljivanja nacionalnih i regionalnih licenci za WiMAX mislis li da ce i o tome biti javne rasprave?
Sada cu se osvrnuti na ovu nasu "Akciju" i temu , verovatno, kada neko po prvi put cita ovu temu stice utisak da ovde nije bilo nikakve akcije, ni rezultata vec samo pljuckanja i mlacenje prazne slame. Valjda neko treba da proceni kakva je bila situacija na pocetku ove inicijative i sada, na pocetku je stanje bilo sledece: ADSL je imao brzine 256/64 512/128 i 768/192Kbps a danas je downstream duplo brzi a paket 256/64 kosta 999+PDV naravno kod Telekoma Srbije a.d. i ukinuta je pristupna taksa odmah da napomenem, ne tvrdim da je direktno ova inicijativa "kriva" za to, ali je cinjenica da su stvari drugacije. Ministarstvo za telekomunikacije i informaticko drustvo nije imalo svoj sajt, samim tim nam nije bila poznata strategija tog ministarstva niti ciljevi koji su sada na naslovnoj strani njihovog sajta http://www.mtid.sr.gov.yu/ medju kojima je i liberalizacija trzista(fiksne mreze) sto je jedan od ciljeva ove akcije... Ministarka je pocela da daje izjave u medijima i dobili smo neka obecanja najvaznija,bar za mene, su da ce krajem godine biti raspisan tender za dodelu WiMAX licenci i da ce u 2008.-oj biti podeljene licence fiksnim operaterima dakle bice i prakticno ukinut monopol Telekoma u ovoj oblasti. U medjuvremenu SBB je u ponudu kablovskog interneta uvrstio nove pakete sa brzinama do 5Mbps sa ogranicenim protokom i nove Flat pakete, takodje je zatrazio licencu za fiksnu telefoniju http://www.elitemadzone.org/t283947-2#1710730 . To je po mom misljenju rezurtiralo odgovorom Telekoma tj. najavom uvodjenja IP televizije. Najskorija vest za koju ja znam je najava g. Igora Jecla http://www.danas.co.yu/20070922/ekonomija1.html#0 da ce Telekom ponuditi tarifne pakete u fiksnoj telefoniji, sa sajta Telekoma se moglo procitati da ce do kraja 2008. Srbija biti bez dvojnika i da ce do kraja godine stepen digitalizacije biti 95%. Dakle ima konkretnih poboljsanja stanja i dosta obecanja i najava videcemo da li ce biti lazna ili istinita vreme ce pokazati. Kada kazem "Mi" mislim na grupu ljudi koja je od pocetka podrzavala ovu inicijativu.
Voleo bih da cujem da li neko ima predlog kako da ubrzamo sledece procese: dodelu nacionalne WiMAX licence i dodeljivanje licence za fiksnu telefoniju? Moj predlog je da se osnuje "Udruzenje korisnika interneta" sto nije nova ideja ali bi njeno sprovodjenje, po meni, moglo da ubrza neke procese vezane za internet. Sta mislite o tome?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!01.10.2007. u 14:27 - pre 201 meseci
Citat:

RATEL polako ali nezaustavljivo objavljuje podzakonska akta i uređuje tržište telekomunikacija. Samim time doći će do ukrupnjavanja tržišta, do dolaska jačih telekomunikacionih kompanija i do investiranja kapitala u infrastruktura.


Nadam se da netje 7 godina da drze rasprave kao sto se desavalo za registar nacionalnih domena, ako tako bude napredovalo, Srbija ce krenuti da izdaje licence za nove telco-e neke 2013-ce godine :-)

Mada... kad malo bolje razmislim, u referentnom sistemu Srbije, 2013 je tu odmah iza coska.

Jeza :)

Citat:

dodelu nacionalne WiMAX licence i dodeljivanje licence za fiksnu telefoniju? Moj predlog je da se osnuje "Udruzenje korisnika interneta" sto nije nova ideja ali bi njeno sprovodjenje, po meni, moglo da ubrza neke procese vezane za internet. Sta mislite o tome?


1. Wtf je "wimax licenca" !? Sta tebe sprecava da ako od RATEL-a dobijes licencu za 3.7 GHz spektar da nudis realizaciju veze preko WiMax standarda?! Ili, sta te sprecava da rabis WiMax na nelicenciranom spektru za pocetak, sto je isto podrzano standardom!?

2. Joj, jos jedno "udruzenje korisnika interneta" - vidi, u Srbiji do sad imas sigurno:

- Udruzenje Korisnika Interneta
- Udruzenje Potrosaca Interneta
- Udruzenje Internet Korisnika
- Udruzenje Internet Potrosaca
- Internet Udruzenje Korisnika
- Internet Udruzenje Potrosaca
- Udruzenje Korisnika Telekomunikacija
- Udruzenje Telekomunikacionih Korisnika

:-) Totalno ali totalno podseca na "Zitije Brajanovo" od montipajtonovaca - mozda bi bilo pametnije da ujedinite ta udruzenja - naci ce se dovoljno titula za svakog od osnivaca :-)

Citat:

Valjda neko treba da proceni kakva je bila situacija na pocetku ove inicijative i sada, na pocetku je stanje bilo sledece: ADSL je imao brzine 256/64 512/128 i 768/192Kbps a danas je downstream duplo brzi a paket 256/64 kosta 999+PDV naravno kod Telekoma Srbije a.d. i ukinuta je pristupna taksa odmah da napomenem, ne tvrdim da je direktno ova inicijativa "kriva" za to, ali je cinjenica da su stvari drugacije


I kineska berza je skocila bar 10% za vreme ove vase "inicijative" - da niste i za to odgovorni? :) Btw, povecanje brzine je bilo najavljeno pre vase inicijative, tako da propade banka ;-) Pretpostavljam da ce i "internet udruzenje" da deluje isto tako zasluzno, sorry...

Za povecanje brzine je zasluzan mrski Telekom koliko ja vidim :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mischo
ICT specialist
Beograd

Član broj: 12455
Poruke: 878
*.telekom.yu.

Sajt: www.eSrbija.net


Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!01.10.2007. u 14:36 - pre 201 meseci
Stanite polako....
Ima RATEL i preča posla. Evo bave se izdavanjem naučno-stručnog časopisa:
http://www.ratel.org.yu/index....mp;get_treerot=54&lang=srp

A u međuvremenu se bave i davanjem atesta za mobilne telefone!!!!!!!

http://www.ratel.org.yu/index....mp;get_treerot=54&lang=srp

Pitam se samo šta ćemo mi sa nesertifikovanim aparatima.

Neko je ovde izgubio kompas ili drugim rečima: Selo gori, a baba se češlja!


Ignorance is bliss!!!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!01.10.2007. u 15:21 - pre 201 meseci
Ono sto je bitno je da tema bude stalno aktuelna . Sto se kaze i komarac je mali u odnosu na coveka , ali ako imas roj komaraca onda oni coveka mogu naterati da potrci : )
 
Odgovor na temu

dusan28
Dušan Mikić
Srbija

Član broj: 138885
Poruke: 58
*.kalik.info.



Profil

icon Re: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!01.10.2007. u 15:37 - pre 201 meseci
Citat:
1. Wtf je "wimax licenca" !? Sta tebe sprecava da ako od RATEL-a dobijes licencu za 3.7 GHz spektar da nudis realizaciju veze preko WiMax standarda?! Ili, sta te sprecava da rabis WiMax na nelicenciranom spektru za pocetak, sto je isto podrzano standardom!?

2. Joj, jos jedno "udruzenje korisnika interneta" - vidi, u Srbiji do sad imas sigurno:

- Udruzenje Korisnika Interneta
- Udruzenje Potrosaca Interneta
- Udruzenje Internet Korisnika
- Udruzenje Internet Potrosaca
- Internet Udruzenje Korisnika
- Internet Udruzenje Potrosaca
- Udruzenje Korisnika Telekomunikacija
- Udruzenje Telekomunikacionih Korisnika
"Licenca za WiMAX"(kakogod) ti si sigurno razumeo na sta sam mislio. Sto se tice tih udruzenja daj ispravne linkove ka njihovim sajtovima i odgovor na pitanje da li su oni uradili nesto konkretno kao udruzenje da stanje bude bolje.
Citat:
I kineska berza je skocila bar 10% za vreme ove vase "inicijative" - da niste i za to odgovorni? :) Btw, povecanje brzine je bilo najavljeno pre vase inicijative, tako da propade banka ;-) Pretpostavljam da ce i "internet udruzenje" da deluje isto tako zasluzno, sorry...
Napomenuo sam da ne tvrdim da smo mi zasluzni za to ali valjda to tebi nije dovoljno, mnogo toga je najavljano od strane Telekoma evo linka za tebe http://www.telekom.nadlanu.com...A/Razvoj.aspx?ac=solo&br=5 obrati paznju na IPTV koja je najvljena za 2006. a ne postoji kao usluga ni sada...
Citat:
Sta tebe sprecava da ako od RATEL-a dobijes licencu za 3.7 GHz spektar da nudis realizaciju veze preko WiMax standarda?!
Mene licno nista ne sprecava ali mislim da velike telco kompanije nece investirati npr. 4.5M eur u WiMAX opremu bez licence za WiMAX "Macedonia

* National licences have been awarded to 2 operators, Cosmoline Greece and Nexcom Macedonia to provide fixed WiMAX services, service roll out targeted by end of 2007." Ukoliko te licence nisu vazne zasto se pominju na wikipediji pored zemalja u kojim je WiMAX "deployed" tj. razvijen http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_deployed_WiMAX_networks.
Citat:
mozda bi bilo pametnije da ujedinite ta udruzenja - naci ce se dovoljno titula za svakog od osnivaca :-)

Ukoliko mislis da je to pametno zasto ti ne ujedinis ta udruzenja jer ipak imas cin administratora na forumu a mi da ti u tome pomognemo zasto uvek postojimo Mi i Ti izdvojen? Mozda je vreme da ES tim pomogne inicijativu korisnika ovog foruma?
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Mnogo brzi internet po jeftinijoj ceni - ukljucite se u akciju!

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 233947 | Odgovora: 1327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.