Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa misevima

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa misevima

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vorador
Vladimir Vulic
Jagodina

Član broj: 150857
Poruke: 45
*.netpro.co.yu.

Sajt: eveonline.rs


Profil

icon Problem sa misevima12.07.2007. u 10:40 - pre 204 meseci
Dakle ovako,

na starom racunaru sam koristio opticki mis unazad 3 i vise godina sigurno i radio je bez problema. Obzirom da sam kupio novi racunar prosle godine, prodao sam stari pa sa njim i tog omatorelog misica. Medjutim sinoc mi se vec sa drugim misem desilo da prvo jednostavno zablokira, nakon resetovanja racunara proradi. Posle par kocenja i resetovanja, mis jednostavno prestane da radi i vise ga i ne vidi u device manager-u. Probao sam ga i na drugim racunarima na poslu i ostanovio sam da je totalno mrtav. Otvarao sam ga da vidim da li se slucajno nisu kontakti ili zice otkinule sa njegove plocice ali sve je u najboljem redu. Mis normalno svetli kada se ukljuci u PS/2 port, ali jednostavno ne reaguje na komande niti ga OS vidi. Da li neko zna o cemu se radi?
Nije mi problem kupiti misa, vec sam to uradio ali me interesuje da li je neko imao slicnih problema i da li je moguce to popraviti?

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Ruff_Rider

Član broj: 152612
Poruke: 10
81.93.87.*



Profil

icon Re: Problem sa misevima28.07.2007. u 14:56 - pre 203 meseci
Pa ja sam imao nekih sličnih problema koristio sam miša neke marke MS Industrial i bio je prilično jeftin. Ja bih ti preporučio da pokušaš sa miševima marke Logitech uz koje dobiješ poseban softver nešto kao drajver za miša, ja sam nedavno kupio model LX5 miš je bižični i nemam nikakvih problema, koliko znam nije se niko sa Logitech mišovima žalio na takve probleme.

Pozdrav nadam se da sam koliko toliko pomogao
 
Odgovor na temu

payta
Toplica Nujkic

Član broj: 72774
Poruke: 18
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa misevima29.07.2007. u 17:03 - pre 203 meseci
Montirao sam USB misa i sve normalno funkcionise dok ne pokrenem bootabilan disk ,konkretno Acronis za pravljenje image fajla gde se prijavljuje diskonekcija sa misom,i on nema nikakvu funkciju.Kad normalno podignem Windows on je aktivan.U cemu je problem?Kad vratim dok sam u Acronisu stari mis koji ide u maticnu plocu on je aktivan.....Nadam se da je u pitanju neka sitnica.Unapred hvala!!!!!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.smin.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Problem sa misevima29.07.2007. u 17:44 - pre 203 meseci
U BIOSu uključi USB mouse legacy support ili tako nešto...
 
Odgovor na temu

payta
Toplica Nujkic

Član broj: 72774
Poruke: 18
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem sa misevima31.07.2007. u 10:58 - pre 203 meseci
Tako mi je podeseno i nece.Kad pokrenem Acronis prijavljuje diskonekciju misa i maticne.Mozda sam program ne prepoznaje spoljne uredjaje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa misevima

[ Pregleda: 2225 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.