Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IE Toolbar

[es] :: .NET :: IE Toolbar

[ Pregleda: 4850 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon IE Toolbar06.08.2003. u 00:37 - pre 252 meseci
Hteo sam da pravim toolbar za Internet Explorer ali ne znam generalno sta bi trebalo da uradim pa ako moze neki hint (stvar se odnosi na VB.NET). Moze i u VB6.
Trazio sam po netu ali nisam uspeo da nadjem nista korisno. Na MS-ovom sajtu sam nasao
http://msdn.microsoft.com/libr...orm/commctls/faq/ietoolbar.asp
http://msdn.microsoft.com/libr...orm/commctls/faq/iemenubar.asp
http://msdn.microsoft.com/libr...mmersguide/shell_adv/bands.asp
ali su tu opisani postupci sa API-jima i VC++ a to mi nije bas od neke pomoci.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: IE Toolbar07.08.2003. u 16:25 - pre 252 meseci
Anybody? Tata?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: IE Toolbar07.08.2003. u 17:57 - pre 252 meseci
Sorry...
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
212.62.55.*



Profil

icon Re: IE Toolbar15.06.2004. u 13:00 - pre 241 meseci
Mozda ti nesto ovako pomogne?
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: IE Toolbar23.07.2004. u 00:23 - pre 240 meseci
Duze vreme nisam bio u prilici da isprobam.
Ne, nije mi pomoglo. Bar ne potpuno. Koliko god pokusavao da napravim ekvivalent u VB-u nije mi uspelo (u C#-u jeste, samo sam kompajlirao i radi). Prvi projekat BandObjectLib sam uspeo da konvertujem i kompajliram ali ovaj drugi projekat koji je zapravo sam toolbar mi ne uspeva.
Ne mogu da registrujem komponentu. Problem je sa Assembly-em.
Trazi da bude strong neme a ne uspevam to da izvedem.
Ako neko ima vremena i volje da pogleda i kaze sta bih mogao da uradim bio bih zahvalan.
Mogao bih da koristim postojeci kod u C#-u i nadogradjujem ga ali nemam nameru da ucim C# zbog toolbar-ova.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: IE Toolbar23.07.2004. u 12:19 - pre 240 meseci
Ne znam baš kako da ti pomognem oko toolbar-a, ali mogu da ti dam dva linka koja će ti pomoći oko kreiranja string named assembly-a, iskoristi varijantu sa atributima, da se ne bi mnogo cimao oko AL-a:

Signing an Assembly with a Strong Name
Creating a Key Pair

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: IE Toolbar23.07.2004. u 17:31 - pre 240 meseci
Nasao sam to u MSDN-u kasnije. Nije islo. U onom primeru vec postoji .snk fajl ali nisam mogao da ga koristim po uputstvu sa prvog linka. Prijavljivao je istu gresku.
Isto je i kada pokusam sa novim fajlom kreiranim po uputstvu sa drugog linka.

Na kraju sam uspeo da registrujem .dll pomocu regasm.exe. Ubacio sam odgovarajuci GUID u HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar i dobio u meniju svoj toolbar. Kada ga ukljucim pojavi se ali nema nista na njemu (trebao bi da bude jedan taster, na klik je msgbox).
Sad vise nemam nikakvu ideju, u cemu bi mogao da bude problem. Totalno sam se zaglavio.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: IE Toolbar23.07.2004. u 18:11 - pre 240 meseci
Ajd ZIPuj i okači VB source, pa da vidimo, ipak je to malo specifična stvar...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: IE Toolbar23.07.2004. u 22:33 - pre 240 meseci
Evo.
Samo treba posle pokretanja prepraviti referencu na BandObjectLib.dll. Ovaj fajl je dobijen kompajliranjem originalnog C# projekta sa onog CodeProject linka. Ovo sam uradio da bih bio siguran da nisam pogresio u prevodu.
U direktorijumu Register je projekat Register preuzet iz C# Solution-a i prepravljen u Notepad-u za drugacije putanje do fajlova.
Originalni C# kod nisam okacio jer je 118KB ali se moze skinuti sa CodeProject-a.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: IE Toolbar24.07.2004. u 14:20 - pre 240 meseci
OK, kao prvo treba ti potpisan Interop.ShDocVw, njega dobiješ sa:

Code:
D:\NETProjects\IEToolbar>tlbimp d:\windows\system32\shdocvw.dll /primary /keyfile:theKey.snk /out:Interop.ShDocVw.dll


Dalje, skini komentare u assemblyinfo.vb:

Code:

<Assembly: AssemblyVersion("1.0.*")> 
<Assembly: AssemblyDelaySign(False)> 
<Assembly: AssemblyKeyFileAttribute("theKey.snk")> 
<Assembly: AssemblyKeyName("")> 


treće daj objektu njegov statički GUID, npr:

Code:

Namespace TestBars
    <Guid("8EB7FD89-C57D-4762-9856-65AE27940807"), BandObject()> _
    Public Class IEToolbar2
        Inherits BandObjectLib.BandObject


i taj GUID ubaci u registry, ne onaj od type library-a.
Automatska registracija mi nije radila, ali samo zato što si izgleda nešto pogrešio u konverziji BandObjectLib-a, pošto ga ne prepoznaje kao COM exportable i nije strong named. U svakom slučaju, pretresi još jednom taj kod, mislim da ti se tu krije neka greška, probaj samo njega da iskompajliraš u originalu (C#) pa da ga takvog referenciraš.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: IE Toolbar24.07.2004. u 19:31 - pre 240 meseci
Tako sam i uradio. Kompajlirao sam taj originalni C# BandObjectLib. Probacu ovo sto si rekao...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: IE Toolbar25.07.2004. u 01:29 - pre 240 meseci
Uradio sam kako si rekao. Prvo sam napravio Interop.ShDocVw.dll pomocu tlbimp.exe ali nisam bio siguran sta je trebalo sa njim da radim pa sam ga koristio za referencu u originalnom (C#) BandObjectLib koji sam ponovo kompajlirao. Kompajlirao sam ponovo i svoj IEToolbar2 (sa izmenama koje si rekao), ubacio GUID i opet ne radi.
Znaci, opet prazan toolbar. A u Design modu u VS-u prikazuje button. Evo i slike.
Palo mi je na pamet da probam sa novim projektom ali je ovo tako malo koda da bih prosto napisao to isto.

Nazalost, od sutra popodne naredne tri sedmice cu biti odsutan tako da cu morati da napravim pauzu i sa ovim (osim narednih 12h :).

Hvala na trudu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: IE Toolbar

[ Pregleda: 4850 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.