Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobilni telefoni za prepaid - Telenor

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29376 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor10.07.2007. u 22:16 - pre 203 meseci
pajaja
Telenor se nije ni potrudio da bude konkurentan, sto smo svi ocekivali.Cak naprotiv, njihov dzinovski izbor sa kojim su krenuli da rade je papren, i za nase prilike nedostupan (cisto sumnjam da bi i u Evropi takvim cenama nekog privukli, gde je standard mnogo veci).
Uopste me ne interesuje kako se firma zove, nego koliko je povoljnija za moj dzep! Kakav je to mob za 1 dinar ako ga platis 5000 din., ko ima odmah 5000 din. moze odmah da ide u Metro i da ga kupi, ne treba mu Telenor!
Vidim da ove Telenorove ISPIRACINE MOZGA IMAJU EFEKTA jer postoje AMEBE BEZ MOZGA! Telenor je verovatno svestan toga, pa se zato i ne trude, imaju koga da deru.
 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
77.46.253.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor10.07.2007. u 22:45 - pre 203 meseci
Znaci Telenor je los sto:
-je uveo nesto sto trenutno niko nema : Omiljeni broj bez ikakvih dodatnih troskova poziva i SMS poruka.
-je ponudio najpovoljniji i najkvalitetniji GPRS u zemlji (Dodaj Internet dodatak).
-je ponudio najjeftiniju cenu nacionalnog SMSa (Dodaj SMS dodatak)
-je ponudio najjeftinije pozive u mrezi (Dodaj Vecernje razgovore dodatak) i usluga 5 za 20.
-je ponudio najveci izbor telefona u zemlji
-je ponudio administraciju korisnickih racuna i usluga putem Interneta za sve svoje korisnike (Portal Moj Telenor).
-sto nikoga nije automatski prebacio na nove tarife vec je pruzio korisniku izbor, za razliku od mt:s-a.
-je uveo posalji dopunu servis
itd.

i zbog ovoga bi neko trebao da se oseti potcenjen???


Mnogo se negativnog i zlonamernog razmisljanja ulaze u ovakve rasprave bez nekog konkretnog cilja.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor10.07.2007. u 23:03 - pre 203 meseci
Citat:
djuice: Znaci Telenor je los sto:

-sto nikoga nije automatski prebacio na nove tarife vec je pruzio korisniku izbor, za razliku od mt:s-a.


Tacno, nije me prebacio i ne zelim da me prebaci. Samo sto zbog toga mi Telenor nije...

Citat:
djuice: -je ponudio najpovoljniji i najkvalitetniji GPRS u zemlji (Dodaj Internet dodatak).
-ponudio najjeftiniju cenu nacionalnog SMSa (Dodaj SMS dodatak)
-ponudio najjeftinije pozive u mrezi (Dodaj Vecernje razgovore dodatak) i usluga 5 za 20.
-ponudio najveci izbor telefona u zemlji

i zbog ovoga bi neko trebao da se oseti potcenjen???


I da, zbog toga se kao dugogodisnji korisnik Mobtel/Telenor postpaida osecam debelo potcenjen. Svako ko je juce uzeo postpaid paket kod njih ima sve te mogucnosti, a meni i gomili drugih visegodisnjih vernih korisnika su sve ove opcije onemogucene.

Osim, naravno, u slucaju da treba da promenim tarifu koju koristim vec godinama i koja mi odgovara i prihvatim prevaru da predjem na neki od njihovih novih paketa.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor10.07.2007. u 23:45 - pre 203 meseci
Trenutno imam 4 SIM kartice, koristim sva 3 operatera, jedna od te 4 je postpaid (bez ugovorne vremenske obaveze). Ćerka mi takođe koristi postpaid (od skoro). Nisam "zaljubljen" ni u jednog od naša 3 operatera pa redovno proveravam ponude svih, međusobno ih detaljno upoređujem i vidim da niko tu ništa revolucionarno novo ne nudi. Zadnjih nedelja ima puno "primamljivih" ponuda sa svih strana, ali su uglavnom sve do jedne "navlakuše"! Svi uglavnom nude isto, meni kao korisniku nije važno da li je neko nešto uveo prvi (rupa na saksiji je odavno izmišljena), uglavnom preuzimaju ideje iz bližeg i daljeg komšiluka pa ih onda "šminkaju" prema vlastitom viđenju lokalnog tržišta. Očekivana poboljšanja po nas korisnike stižu prilično sporo ("dva koraka napred - tri nazad"), ali nešto se mrda... biće ovo zanimljiv ostatak godine.

PS
Telenor nije bolji od MTS-a, kao ni obrnuto - sve je to ista bagra... niko tu nije "bolji", zbir prednosti uz oduzimanje mana uvek daje nekakav tužan rezultat.
Ta man'te se deco više tog navijanja!


 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
217.24.27.*



+2 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor10.07.2007. u 23:48 - pre 203 meseci
@ acabgd u pravu si jednostavno iz razloga što se trenutno bore za prepaid korisnike koji su manje "verni" i ako im neko ponudi duplo jeftinije minute, mnogi će preći... zato sad daju telefone (po prvi put) i drugo...

prepaid je trenutno dosta povoljniji i od novih telenor postpaid tarifa, iz razloga što možeš da ih trošiš kako hoćeš (ili ne moraš uopšte, ako nisi pri parama- na gprs, sms, mms, čak i parking)... a tek će biti novih telefona u ponudi...
zamisli da ti neko ponudi telefon za keš po ceni kao u prodavnici i ako dopuniš mesečno 500-1000 din, oni ti dodaju još 50%- to je po meni odlična ponuda i sasvim nova (najbolja od Telenora dosad, što se telefona tiče)...


Mt:s po meni nema bolju ponudu telefona, ima bolje tarife (tamo ispod 650 din ne možeš ništa da uzmeš, kod telenora možeš jeftinije SE modele i Samsung, ima i neki LG valjda)... moraš priznati da je omiljeni broj nešto što se duuuugo čekalo (a nije mts prvi uveo)

ako neko troši 200 din mesečno kakav popust očekuješ, koliko je to godišnje? neka je popust 50 din, 1200 din za dve god ?!
 
Odgovor na temu

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 00:17 - pre 203 meseci
A sta je sa visegodisnjim postpejd korisnicima koji trose 2000-3000din. mesecno,kakav popust dobiju-dobiju sipak?
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 00:23 - pre 203 meseci
Citat:
Koji je to povoljni telefon Telenor meni ponudio kao prepaid korisniku koji trosi u proseku 200 dinara mesecno, a to cini poslednjih 7 godina?

Ni jedan. Tu se slazemo. Ne branim ja telenor zato sto ga 'volim', nego zato sto mi prosto ne ide u glavu to pominjanje prevara. Ni meni se ni malo ne svidja sto moram da promenim tarifu. Slazem se donekle i sa tobom i sa Vladimirom.

Citat:
ko ima odmah 5000 din. moze odmah da ide u Metro i da ga kupi, ne treba mu Telenor!

O tome i ja sve vreme pricam! Kada kupujes telefon ne odes u Telenor i kazes "dobar dan, ja bih da kupim Nokiu XXXX, koji paketi idu uz nju?".

Citat:
kakav popust dobiju-dobiju sipak?

Popust za telefon? Ne dobijaju nikakav popust za telefon posto oni vec trose 2k-3k din mesecno, njima je prioritet pridobijanje novih korisnika koji ce da trose toliko. Ne znam zasto vi ocekujete da zasluzujete neku nagradu zbog toga sto trosite 2kdin zadnjih 5 godina... Ako nije popust za telefon, onda opet se pozivam na onu poruku gde sam rekao da imam sms za 0.8din, i 1kb za 0.016din... to mi je dovoljan popust, telefon cu da kupim sam.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 01:00 - pre 203 meseci
pajaja
Ma jel istina! Da kupim sam telefon?! A ceo svet je lud sto uzima telefone za dz! Cak mogu i da ga menjaju 3 puta ako im ne odgovara! A mi cemo u Srbiji debelo da placamo za krdze! (mogao bi da im predlozis da postpejd produze na 5 godina, malo je bre dve!)
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 01:38 - pre 203 meseci
Citat:
Ma jel istina

jeste
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 08:15 - pre 203 meseci
Nisam baš u toku sa celim svetom a ovde ima ljudi sa svih strana, da li negde postoji operater kod koga bih mogao da odem i kažem ... Dobar dan, ja bih da uzmem neki ekstra telefon za 1 evro ili manje bez ikakvih uslova pa da se više ne vidimo?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 08:54 - pre 203 meseci
Ja kao vec visegodisnji postpaid korisnik Mobtel/Telenor mreze zadovoljan sam time sto me kao sto neko rece niko nije primorao da predjem na nove pakete, vec ja idalje koristim paket koji mi najvise odgovara (Junior). Fer su ponudili, na tom paketu vam ponuda ostaje ne promenjena, a ako zelite nove usluge, izvolite preci na nove pakete.

Poslali su mi kao poklin prepaid "blizanac" broj, i na njemu koristim tarifu moje vreme i po neki od tarifnih dodataka. U slucaju da mi nestane kredit na tom broju, lepo dopunim sa postpaid-a, i uzivam, znaci oni su meni omogucili i da zadrzim stari terifni paket koji koristim na postpaid-u, i da koristim njihove nove usluge (doduse u prepaid varijanti), i da na veoma jednostavan nacin prebacujem novac postpaid - prepaid. Zato i dobijaju svakog meseca po 1000 - 1500 dinara od mene.

Telefon uz prepaid, pa zanimljiva varijanta, samo mozda cu ipak sacekati neki malo napredniji model. Ako bi ponudili Nokia-u 6070 za 1000 dinara u razlici, razmislio bi o varijanti da uz broj blizanac uzmem telefon.

Ne volim niti mrzim bilo kog od operatera, jednostavno neki nude kvalitetniju uslugu, bolji odnos prema meni kao korisniku, uz priblizno iste cene. To je jedini kriterijum. Vip ne mogu jos da procenim, ali vec su sve zalbe koje sam imao na njih saslusali, proverili da li sam u pravu, i uzvratili mi odredjenim poklonima (u vidu besplatnih SMS poruka), kao izvinjenje za njihovu gresku. Izvinili su mi se sto jos ne mogu da koristim GPRS, i zamolili me za malo strpljenja. Tako da dacu im nedelju dve da stanu na noge, pa cemo videti.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 09:20 - pre 203 meseci
Citat:
calexx: Nisam baš u toku sa celim svetom a ovde ima ljudi sa svih strana, da li negde postoji operater kod koga bih mogao da odem i kažem ... Dobar dan, ja bih da uzmem neki ekstra telefon za 1 evro ili manje bez ikakvih uslova pa da se više ne vidimo?


Ta ista Nokia 1600 koju ovde Telenor sa prepaid karticom nudi za 5.000 dinara, u Svajcarskoj moze da se uzme kod Swisscoma, takodje sa prepaid karticom za 2.455 dinara, odnosno duplo jeftinije.

Prema statistici, svajcarski standard je oko 8 puta veci od srpskog. Kada na to dodas i duplo vecu cenu za isti telefon sa prepaid karticom kod nas, ispada da je relativno gledano ponuda koju Telenor ima ovde za prosecnog Srbina oko 16 puta skuplja od one koju Swisscom ima za prosecnog Svajcarca.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 10:00 - pre 203 meseci
Znači odem u Swisscom sa 2455 dinara, uzmem telefon i prepaid karticu u toj vrednosti i nemam više obaveze prema njima? Ili ne sleduje kartica?

Ovde se i dalje sabiraju babe i žabe. Sličan primer, uz Telekom ADSL se dobije ruter i posle godinu dana korišćenja ostaje korisniku. Da li to znači da je ruter plaćen 25.643 dinara (512k flat paket)?
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 10:05 - pre 203 meseci
Citat:
calexx: Znači odem u Swisscom sa 2455 dinara, uzmem telefon i prepaid karticu u toj vrednosti i nemam više obaveze prema njima? Ili ne sleduje kartica?


Sleduje ti kartica, ali ne sa 2455 dinara kredita, vec oko 500 dinara kredita, a ostatak je cena telefona. Dakle, dobio si telefon + karticu + kredit i posle toga nemas nikakvih obaveza.
 
Odgovor na temu

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 13:19 - pre 203 meseci
calexx
Blize ti je da odes u Crnu Goru i za 19 evra uzmes nokiu 6070 sa 4 evra kredita i nemas nikakve obaveze. Jos ako imas nekog rodjaka ili prijatelja u CG da ti uzme, nema da brines!
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.co.yu.



+76 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 13:38 - pre 203 meseci
Citat:
Svako ko je juce uzeo postpaid paket kod njih ima sve te mogucnosti, a meni i gomili drugih visegodisnjih vernih korisnika su sve ove opcije onemogucene.


E, to i mene brine, i zbog toga nisam uzeo NIKAKAV "poklon" od njih, jer me nervira što se isto tretiramo mi koji više godina uredno plaćamo račune, i neki kurajberi-klinci-šalabajzeri koji su uzeli post-paid pakete samo zbog fonova, i ne postoji nikakva garancija da će plaćati račune...

Kada bude naglašeno uslovi ti ti i ti, a za stare postpaid korisnike (recimo koji su preko 12 meseci na postpaidu, ili ko je na pprepaidu potrošio više od xxxx dinara u poslednjih 12 meseci, ili koliko već telenor radi kod nas pod tim imenom) je cena niža za toliko procenata, ili par hiljada dinara ili slično... E onda ćemo razmisliti...

Ovako stičem utisak da misle o nama: vi morate da plaćate, ko vas šiša, a nama je cilj da privučemo nove...
 
Odgovor na temu

De La Noche
Beograd

Član broj: 45379
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 19:09 - pre 203 meseci
Evo recimo ja sam na PRO400, i registrovan mi je na moju firmu, tj. predstavnistvo
inace to je moj broj koji imam od 1998, prvo je bio post-paid, pa sam presao na pre-paid,
i konacno pre godinu i nesto ponovo na post-paid, i svaki racun mi nije ispod 4000 dinara,
i kako mi se kompanija zahvaljuje za dugu saradnju, evo jos malo 10godisnjicu saradnje ?
Tako sto nece da mi kazu ni koliko imam jos preostalih sms besplatnih poruka i minuta,
daleko bilo da mi ponude neki telefon duplo ispod cene ?
Cak nece na ovim PRO paketima da omoguce ni onaj besplatni broj

Treba videti sta ce ponuditi VIP u post paid opciji,
i sacekati konacno portabilnost broja, pa ce biti : cao, cao telenore !!!

Ma stvarno, nego, nesto su se utisali oni nosioci vecne vatre Mobtela-Telenora,
nema ih nesto da nam objasnjavaju da smo 'budale' jer trazimo nasa prava ;)
Neki korisnici su ovde napusavali neke ljude na najmanji pomen da nesto kod Telenora nije u redu,
ili na neku primedbu na racun Telenora

DLN
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor11.07.2007. u 19:28 - pre 203 meseci
> i kako mi se kompanija zahvaljuje za dugu saradnju, evo jos malo 10godisnjicu saradnje ?

Tacno tako, to je i moja poenta. Kod inostranog provajdera potpisujem novi ugovor na 12 meseci - taman mi toliko i traje telefon. Dakle ja svake godine sebe za rodjendan obradujem najnovijim modelom telefona koji, s obzirom na potrosnju odnosno paket koji koristim, dobijam za upola cene. Oni znaju da ce im se taj telefon ili taj "popust" isplatiti jer razliku u ceni isplatim za 6 meseci mojim telefoniranjem preko njihove mreze.

Poslednji racun na Telenoru za jun mi je bio 9.700 dinara, a ja nisam u stanju ni - kako rece prethodnik - da proverim koliko jos imam besplatnih poruka ili minuta!!!?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor12.07.2007. u 00:13 - pre 203 meseci
Citat:
acabgd: > i kako mi se kompanija zahvaljuje za dugu saradnju, evo jos malo 10godisnjicu saradnje ?

Tacno tako, to je i moja poenta. Kod inostranog provajdera potpisujem novi ugovor na 12 meseci - taman mi toliko i traje telefon. Dakle ja svake godine sebe za rodjendan obradujem najnovijim modelom telefona koji, s obzirom na potrosnju odnosno paket koji koristim, dobijam za upola cene. Oni znaju da ce im se taj telefon ili taj "popust" isplatiti jer razliku u ceni isplatim za 6 meseci mojim telefoniranjem preko njihove mreze.

Poslednji racun na Telenoru za jun mi je bio 9.700 dinara, a ja nisam u stanju ni - kako rece prethodnik - da proverim koliko jos imam besplatnih poruka ili minuta!!!?

Pa ti si im onda proverena ovca za šišanje i što bi ti onda bilo šta "velikodušno" nudili, njihova koncentracija je usmerena na nove naivčine, koje će se pismeno obavezati na finansijsku vernost od 2 godine. Tebe već imaju, njima treba "sveže meso"!
"Dok je ćurana biće i podvaraka...", al' dobro je što ne traže i litru krvi...

 
Odgovor na temu

evolution

Član broj: 146102
Poruke: 321
77.46.232.*

Sajt: www.evocentar.net


+7 Profil

icon Re: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor12.07.2007. u 21:28 - pre 203 meseci
Paranoja je opet aktuelna...
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: Mobilni telefoni za prepaid - Telenor

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29376 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.