Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu

[ Pregleda: 4864 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.opera-mini.net.



+133 Profil

icon [Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu06.07.2007. u 00:24 - pre 203 meseci
Imam dve tabele, u jednu unosim datum i podatak,npr a1=12.04 b1= 10 a u drugu isto datum ali vise kolona podataka,i zadnju koja je ona ista iz prve tabele. moje pitanje jer mogu da stavim neku funkciju koja bi sprecila da duplo unosim podatke nego sama prepisivala u odnosu na datum.ali ima napomena: u prvoj ima vise unosa podataka istog dana pisem dupli unos datuma a u drugojostavljampraznapolja
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-41.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu06.07.2007. u 07:38 - pre 203 meseci
Pozdrav ,
nisam bas siguran dasam sve razumeo , pogotovo ovo sa praznim celijama nije bas jednostavno tretirati prazne celije sa vise kondicija
bezobzira evoti primera sa formulom koja izbegava duple vrednosti mozdaces uspeti da prilagodis tvom slucaju .
Cao

Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu06.07.2007. u 07:48 - pre 203 meseci
Za prepisivanje podataka koristiš funkciju VLOOKUP - naći ćeš primere na forumu.
Pokušaj da objasniš, ili još bolje daš primer za dupli unos/prazne ćelije.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

petkons
Branislav Petkovic
Novi Sad

Član broj: 68856
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.co.yu.



+13 Profil

icon Re: [Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu12.07.2007. u 22:11 - pre 203 meseci
Gix_

Mozes li malo da objasnis primer koji si dao. Nisam uspeo sve da razumem. Sta je ListA?

I kako se dobijaju one zagrade na pocetku i kraju {}, i sta znace. Kada prepisem formulu, ne dobijem kao i ti. Mozda ono na francuskom objasnjava sve, ali molim prevod i pomoc. To sve zajedno mi je veoma zanimljivo, kod tebe radi, a kod mene ne.
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: [Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu14.07.2007. u 18:10 - pre 203 meseci
Citat:
petkons: Gix_

Mozes li malo da objasnis primer koji si dao. Nisam uspeo sve da razumem. Sta je ListA?

I kako se dobijaju one zagrade na pocetku i kraju {}, i sta znace. Kada prepisem formulu, ne dobijem kao i ti. Mozda ono na francuskom objasnjava sve, ali molim prevod i pomoc. To sve zajedno mi je veoma zanimljivo, kod tebe radi, a kod mene ne.
Unapred hvala.


„ListA” je imenovana naredba/opseg – definiciju svih imenovanih opsega/naredbi ćeš dobiti iz Insert / Name / Define...

"Kovrdžave zagrade" (curly brackets) koje te zbunjuju se ne kucaju, njih Excel sam dodaje kao znak da se radi o nizovnim formulama (array formulas). Ako se prvi put srećeš sa ovim pojmom (po svemu sudeći) preporučujem da se prethodno DOBRO obavestiš o pomenutoj temi. Svakako ne preporučujem prepravljanje ovog primera jer tako nikad nećeš naučiti, možeš samo da se isfrustriraš, tema je zaje*ana i traži vreme (razmišljanje).

Evo definicije iz knjige J. Walkenbacha (autoritet no.1 za Excel, pogledaj i njegov sajt):

Citat:
Array Formulas
An array is simply a collection of cells or values that is operated on as a group. An
array formula is a special type of formula that works with arrays. An array formula
can produce a single result, or it can produce multiple results—with each result displayed
in a separate cell (because Excel can fit only one value in a cell).
For example, when you multiply a 1 x 5 array by another 1 x 5 array, the result
is a third 1 x 5 array. In other words, the result of this kind of operation occupies
five cells; each element in the first array is multiplied by each corresponding element
in the second array to create five new values, each getting its own cell. The
array formula that follows multiplies the values in A1:A5 by the corresponding values
in B1:B5. This array formula is entered into five cells simultaneously:
Code:
=A1:A5*B1:B5


NOTE: You enter an array formula by pressing Ctrl+Shift+Enter. To remind you that
a formula is an array formula, Excel surrounds it with curly brackets ({ }) in the
formula bar. Don’t enter the brackets yourself.


Source: Excel 2003 Power Programming with VBA (John Walkenbach)
Autorova web strana: http://www.j-walk.com/


Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Gix_
Milenkovic
Lyon (France)

Član broj: 113036
Poruke: 185
*.w90-42.abo.wanadoo.fr.



Profil

icon Re: [Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu17.07.2007. u 20:48 - pre 203 meseci
Pozdrav za sve , Petkons
jedno veliko izvinjenje zbog kasnog odgovora u vezi objasnjenja formule .
U svakom slucaju ja licno nebih ni umeo dati to objasnim bolje nego 3okc jer nisam bas neki
strucnjak za objasnjavanja procedura na srpsko-engleskom jeziku pogotovo za tehnicke reci .

Jos jednom izvini
Nepostoje idiotska pitanja, samo idioti ne postavljaju pitanje !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Prenos podataka iz jedne u drugu po odredjenom kriterijumu

[ Pregleda: 4864 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.