Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?

[es] :: Flash :: Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?

[ Pregleda: 3298 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

edozmaj
etko kajić

Član broj: 129194
Poruke: 6
*.PPTP-197-SA.GlobalNET.ba.



Profil

icon Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?03.07.2007. u 12:47 - pre 203 meseci
Procitao sam mnogo o FLASHU, ali nigdje nije sustinski objasnjena svrha varijable i njena upotreba, kako bi ih to olaksano primjenio u svome radu. Zbunjuje me pisanje samog koda varijable, sta na kraju od nje ocekujem i na sta treba da se odnosi. Može li mi iko pomoci kako da savladam problematiku pisanja varijabli u flashu i imali neka jednostavna skripta na nasem jeziku koja bi mi otprilike pomogla da sto jednostavnije savladam Action scrypt?
3d0 5h414
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?03.07.2007. u 15:25 - pre 203 meseci
Citat:
edozmaj: Procitao sam mnogo o FLASHU, ali nigdje nije sustinski objasnjena svrha varijable i njena upotreba, kako bi ih to olaksano primjenio u svome radu. Zbunjuje me pisanje samog koda varijable, sta na kraju od nje ocekujem i na sta treba da se odnosi. Može li mi iko pomoci kako da savladam problematiku pisanja varijabli u flashu i imali neka jednostavna skripta na nasem jeziku koja bi mi otprilike pomogla da sto jednostavnije savladam Action scrypt?


Cemu u stvari sluzi varijabla. Pa dakle ona predstavlja promenljivu u koju smestas nekakav sadrzaj da bi kasnije mogao da ga iskoristis.

Sto se tice sintakse ona je prilicno jednostavna u Flashu:

Code:

var nazivVarijable:tip_varijable;


Evo jednostavnog primera, cemu u stvari sluzi varijabla:

var a:Number; //definisanje promenljive a i definisanje tipa podataka za a
var b:Number; //definisanje promenljive b i definisanje tipa podataka za b
var rezultat:Number; //definisanje promenljive rezultat i definisanje tipa podataka za rezultat

Zamisli da imas sada dva tekstualna polja i da korisnik u ta dva polja treba da unese dva broja.
Procitas vrednosti sa ta dva tekstualna polja i smestis ih u te dve promenljive:

Recimo,

Code:

a = naziv_tekstualnog_polja.text
b = naziv_drugog_tekstualnog_polja.text

c = a + b;
naziv_tekstualno_polja_u_kome_treba_da_se_prikaze_rezultat.text = c;


To je to!

Da li sada mozda imas malo jasniju sliku o tome sta u stvari treba da predstavlja varijabla?
 
Odgovor na temu

WOW
Beograd

Član broj: 33478
Poruke: 172
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?04.07.2007. u 13:55 - pre 203 meseci
u principu flash i ne trazi eksplicitno definisanje promenjivih (varijabli) ali je to naravno jako pozeljno

osim onako kako je navedeno gore mozes koristiti i alternativne nacine definisanje npr

sabirak1 = new Number();
sabirak2 = new Number();
zbir = new Number();

i onda negde ucitas sabirak1 i sabirak2 i mozes da izracunas zbir

zbir = sabirak1 + sabirak2;

primena promenjivih imas beskonacno mnogo ovo je samo jedan primer
WOW je simetrija, nije nikakva igra...
 
Odgovor na temu

edozmaj
etko kajić

Član broj: 129194
Poruke: 6
*.PPTP-197-SA.GlobalNET.ba.



Profil

icon Re: Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?28.08.2007. u 14:01 - pre 201 meseci
ovo su dva pojednostavljena primjera. imali kakav slozeniji a poucniji?
3d0 5h414
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.207.*



+35 Profil

icon Re: Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?28.08.2007. u 15:33 - pre 201 meseci
Ono sto tebi treba je, imam utisak, objasnjenje tipova podataka u flashu:

http://livedocs.adobe.com/flas...MX_2004&file=00000769.html

 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?28.08.2007. u 18:56 - pre 201 meseci
Citat:
edozmaj: ovo su dva pojednostavljena primjera. imali kakav slozeniji a poucniji?


Moras malo biti precizniji, mislim u kom smislu slozeniji, poucniji... sta konkretno tebe buni kod varijabli? sta je problem?
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?29.08.2007. u 09:07 - pre 201 meseci
Svrha varijable (iliti promenljive kako se to lokalnije može nazvati) u Flashu (hajd sad, ActionScriptu) je prilično ista kao i u bilo kom drugom programskom jeziku.

... pročitao mnogo u Flashu, a koja je svrha? Ima Flash Help, nisu ga pisali džaba, ceo odeljak se zove "About variables"...

(Learning ActioScript 2.0 in Flash > Data and Data Types > About variables)
Citat:
A variable is a container that holds information.

Please, pročitaj kompletan odeljak Helpa, pa potom, ako nešto ostane nejasno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Kako najlakse savladati problematiku pisanja varijabli u FLASHU?

[ Pregleda: 3298 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.