Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fantomske vrednosti u app.config fajlu

[es] :: .NET :: Fantomske vrednosti u app.config fajlu

[ Pregleda: 1679 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.zaslon-telecom.si.



+1 Profil

icon Fantomske vrednosti u app.config fajlu02.07.2007. u 11:07 - pre 204 meseci
Evo vec 3 sata se zayebavam ovde, i ne mogu da nadjem resenje:

Imam najobicniji app.config i u njemu UserName gde cuvam ime zadnjeg logiranog korisnika, i jos par drugih "polja". Pre par dana taj UserName je bio "admin", sada je nesto drugo. Problem je u tome sto kada pokrenem aplikaciju u runtime-u vrednost toga "polja" je i dalje "admin", fizicki u fajlu je zapisano nesto drugo. Cak i u VS-u, u config editoru pise "nesto drugo", a ne "admin". Uradio sam cak i spoljni search na ceo projektni folder i nema nigde stringa "admin". Restart VS-a ne pomaze. Gde je on to uopste zapisao? Napominjem da promene drugih polja vidi sasvim normalo, sto je jos nenormalnije...

Druga stvar, kada promenim scope polja sa "Application" na "User", aplikacija ponekad izbaci runtime gresku "Configuration system failed to initialize". Zongliranje sa save i rebuild x 38 nekako resi problem.

Treca stvar, posle publisha aplikacije nema uposte config fajla na klijentskog masini, mada aplikacija radi normalno. Gde se snime app.settings?





 
Odgovor na temu

PeraKojovic
Petar Kojovic
Novi Sad

Član broj: 95569
Poruke: 56
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Fantomske vrednosti u app.config fajlu02.07.2007. u 11:22 - pre 204 meseci
Probacu da ti pomognem sa veoma kratkim odgovorom:
-Kad radis development aplikacije, app.config se snima u Debug direktorijum i to
sa nazivom "ime_aplikacije.exe.config"
Sto se ostalih pitanja tice, resi ovo prvo, pa su mozda resena i ostala...


Pera
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Fantomske vrednosti u app.config fajlu02.07.2007. u 11:31 - pre 204 meseci
Nisam siguran kakvu aplikaciju pravis ali ovo mozda pomogne.
Probaj da kopiras kad buildujes aplikaciju i app.config u target directory.
Project->Properties->Build Events->Post build event...

copy $(ProjectDir)App.config $(TargetPath).config
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.zaslon-telecom.si.



+1 Profil

icon Re: Fantomske vrednosti u app.config fajlu02.07.2007. u 12:03 - pre 204 meseci
Citat:

-Kad radis development aplikacije, app.config se snima u Debug direktorijum i to
sa nazivom "ime_aplikacije.exe.config"

Ma nemoj... . Salim se, naravno da znam da se kopira u debug i release kad napravis build, nije u tome problem. app.config u rootu projekta i configi u debug i release su identicni, imaju cak i isti timestamp, mada aplikacija i dalje *nekako* nadje staru vrednost za polje "UserName". Time odgovaram i DaliborP-u na ponudjeno resenje, app.config se ionako sam kopira u debug folder, i identican je originalu.

Sada kada sam jos malo istrazio problem, vidim da se javlja samo kada aplikaciju pokrenem iz samog VS-a, kada rucno pokrenem exe iz debug foldera onda cita config normalno. Napominjem da *nikada* nisam rucno menjao config, samo iz VS-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Fantomske vrednosti u app.config fajlu

[ Pregleda: 1679 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.