Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto

[es] :: PHP :: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto

[ Pregleda: 4372 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Upss

Član broj: 44495
Poruke: 29
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto28.06.2007. u 16:45 - pre 204 meseci
Da li postoji mogucnos da vrijednost neke variable koju sam kreirao i napunio u php-u prenoesem u dio koda koji je java script i da upotrijebim tu promjenljivu ili njenu vrijednost. Recimo da je prikazem u alert dialogu. I interesuje me kako bi to išlo obrnuto, iz java scripta u php.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto28.06.2007. u 16:59 - pre 204 meseci
php generise html dokument, smao umetni u kd da u generisanom javascript=u u tekst upise odgovarajucu vrednst koju treba dodeliti promenljivoj.

Obrnuto mozes da uradis tako sto ce javascrit da ucita dokumenti kao parametar mu prosledi zeljenu vrednost, koju php cita kao i svaki drugi parametar.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
77.46.157.*



+218 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto28.06.2007. u 17:02 - pre 204 meseci
PHP->JS
$foo="promenljiva";
echo "<script type='text/javascript'>\n'";
echo " foo=$foo;\n";
echo "</script>\n'";

Drugi slucaj nema smisla!!!!

Zasto da setujes PHP promenljive ako nisi pozvao PHP stranicu da se izvrsi. Nema smisla.
A kada je budes pozivao samo joj prosledi sve parametre koji su ti potrebni.

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.adsl.net.t-com.hr.



+26 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto28.06.2007. u 21:28 - pre 204 meseci
ovo je tema koju bi ja odmah obrisao takve teme samo kvare kvalitetu ovog foruma koja je u zadnje vrijeme jako pala...
jako su rijetke kvalitetne teme, a svaka druga tema je nešto najosnovnije... svatko ko pročita prvih par rečenica u manualu će znati da je php serer side jezik mora isto tako znati da je javascript client side jezik i onda jednostavno ne kužim kako se opće ova glupa pitanja ovdje dozvole isprika na offtopicu al nerviraju me već ovakve teme...
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Upss

Član broj: 44495
Poruke: 29
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto28.06.2007. u 22:43 - pre 204 meseci
Zelim da se zahvalim na odgovorima na ovo pitanje. Takodje jedno izvinjenje ako je ovo početničko (glupo) pitanje zasmetalo oku nekog profesionalca.
Jednostavno da detaljnije pojasnim u cemu je problem.

1. Imam neke podatke u MySQL bazi.
2. Te podatke tj. vrijednosti citam php-om.
3. U sledecem koraku te vrijednosti nalaze se u php promjeljivim.

E dalje ne znam a namjera mi je da te vrijednosti prebacim u java script.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.179.*



+35 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto28.06.2007. u 23:41 - pre 204 meseci
Vlada Su ti je vrlo precizno odgovorio.
Echo-ujes ceo js kod ili deo koda i ubacis php promenljive gde zelis.
Evo recimo jos jednog primera:
Code:

echo"
imgArray = new Array(";
for($i=0;$i<count($_SESSION[niz]);$i++){

echo "\"".$_SESSION[niz][$i]."\"";
if($i<count($_SESSION[niz])-1)echo ",";
}

echo");


Ovde mi je trebalo da 'napunim' js niz(imgArray) vrednostima iz mySQL baze...Turio sam vrednosti u $_SESSION[niz] i jednostavno ih ispisao u imgArray.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
91.150.96.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto29.06.2007. u 08:55 - pre 204 meseci
Odgovor za dodeljivanje vrednosti JS promenljivama iz PHPa si dobio, a za dodeljivanje vrednosti PHP promenljivama iz JSa prouči malo ajax, to se sad koristi u te svrhe
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Upss

Član broj: 44495
Poruke: 29
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto29.06.2007. u 17:13 - pre 204 meseci
Znači da ipak postoji mogućnost korištenja istih vrijednosti iz php u java scriptu. Ovo mi je dovoljno za početak.

Još jednom se zahvaljujem na odgovorima.
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
*.adsl.net.t-com.hr.



+26 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto29.06.2007. u 18:09 - pre 204 meseci
nije stvar u profesionalizmu ili čemu ja nisam profesionalac samo malo je glupo da se jedne te iste teme ponavljuju po 15 puta a mogu se dobiti na jako jednostavan način... na ovome se samo gubi (znam da se ponavljam) kvaliteta foruma koja je nekoć bila puno viša nego je sad...

there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

Upss

Član broj: 44495
Poruke: 29
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto30.06.2007. u 19:22 - pre 204 meseci
Znam da sad odlazim od teme ali nemogu da se otmem utisku da se ti pokušavaš kandidovati za moderatora foruma. I prvo u toj kampanji što ćeš učiniti protjeraćeš sve nas: amatere, početnike, one koji tek nešto uče ili bilo koga ko se samo usudi pitati ono što ti već znaš.
Ja te podržavam u tome ali da budeš moderator na nekom drugom forumu pa da vidimo koliko će biti posjećen taj forum.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto01.07.2007. u 15:33 - pre 204 meseci
Dakle, tema moze da bude na mestu, nije bas bezveze. Ima smisla slati promenjive iz php-a javasriptu (echo samog stringa, JSON-om ili na bilo koji drugi nacin), takodje ima smisla kreirati promenjivu JS-om i poslati je php-u na dalju obradu (ajaxom, redirekcijom...) tako da dalja diskusija oko postojanja teme vise nije na mestu. Ako neko ima nesto da doda na temu, slobodno, a svaka prepirka ili poruka koja nema veze sa temom "Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto" bice obrisana.
Tema kvaliteta foruma je veoma diskutabilna, i ne slazem se da se kvalitet gubi, samo je tvoj licni nivo znanja porastao pa ti se cini da su pitanja prosta, ali to je tema za neki drugi forum, nikako za PHP.
U zdravlje.
 
Odgovor na temu

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
*.ikomline.net.

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Re: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto02.07.2007. u 07:40 - pre 204 meseci
JS -> PHP
http://www.elitesecurity.org/p1625899

p0z
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Prenos vrijednosti variable iz php u java script i obrnuto

[ Pregleda: 4372 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.