Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a

[es] :: ISP :: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12749 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a28.06.2007. u 10:08 - pre 204 meseci
Mid Europa Partners acquires SBB, the leading Serbian cable television, Internet and satellite TV player
27 Jun 2007

Mid Europa Partners announced today that it has completed the acquisition of a substantial controlling stake in Serbia Broadband (“SBB”) from SEEF I, managed by Bedminster Capital Management. SEEF II, also managed by Bedminster, is investing alongside Mid Europa. SBB is the leading cable TV and broadband internet player in Serbia and a rapidly growing provider of satellite TV (DTH) services on the territory of the former Yugoslavia. SBB has close to half a million subscribers across its three service platforms.
SBB is one of the fastest growing cable TV companies in Central and Eastern Europe, generating an annual revenue growth rate of over 60% over the past two years. SBB has a leading cable TV and Internet position in the Serbian capital Belgrade and a very strong presence across the country. SBB's DTH platform, Total TV, is rapidly expanding in Serbia, as well as in the neighboring countries of the former Yugoslavia, on the back of its strong local content.
Robert Knorr, who led the transaction for Mid Europa, said: "We are delighted to have acquired such a high growth and market leading asset. This ground breaking deal, which was executed by Michelle Capiod and Andrej Babace, represents the first leveraged buy-out in Serbia and demonstrates our ability to implement complex transactions in new markets. Mid Europa is intimately familiar with the markets of the former Yugoslavia, having previously invested in Slovenia and Croatia. We plan to leverage on our track record and established relationships in the cable TV sector and look forward to supporting SBB's strong management team through significant capital investment and know-how."
Dragan Solak, CEO of SBB, said: "Under the ownership of SEEF I, SBB became the leading operator in the Serbian cable TV market, having been the first to introduce high quality video content and broadband Internet. The management is delighted to welcome Mid Europa, who with their experience in the sector and their ambition to grow the business will be excellent partners for us going forward."
Unicredit Markets and Investment Banking, acting through Bank Austria Creditanstalt, Vienna, acted as Sole Underwriter and Mandated Lead Arranger of the financing package. Mid Europa was advised by Berwin Leighton Paisner, Kirkland & Ellis, Karanovic & Nikolic, Hardiman Telecom and PWC.

http://www.mideuropa.com/newsa...wsitem.php?id=26&year=2007

http://kablovskiforum.7.forumer.com/viewtopic.php?p=21521#21521
http://forum.b92.net/index.php...mp;view=findpost&p=1759972


[Promenjen naziv teme]

[Ovu poruku je menjao techtris dana 29.06.2007. u 10:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.3dnet.co.yu.



+43 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a28.06.2007. u 12:07 - pre 204 meseci
Ima samo jedan mali problem oni svoju opremu drze na telekomovim stubovima, kako ce se sad resiti to pitanje?
 
Odgovor na temu

Dont Fear The Reaper

Član broj: 150184
Poruke: 3
*.cache.telstra.net.



Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a28.06.2007. u 13:36 - pre 204 meseci
A zato SBB mesecima ograničava P2P saobraćaj na bednih 15 - 30 Kb, bez objašnjenja, i bez odgovora na upite korisnika. Da li će sada, kada su ih ovi "kupili" da to prekinu, ili će, što je mnogo verovatnije da još više krenu sa "pritezanjem"?

A ko ih je kupio - jeste da je Francuz, ali zna kako se muva sa parama - evo kako je "zaradio prvi milion":

http://www.psiru.org/reports/9906-U-U-Polit.doc


Multilateral agencies, most notably the World Bank and similar regional institutions, consistently favor privatization as a policy instrument. These institutions are in a powerful position to persuade governments and others to comply with privatization agendas because they are the single most important source of loan finance for infrastructure investment. The World Bankĺs equity investment division, the International Finance Corporation (IFC), acts as an equity partner to multinational ventures (it owns 5 percent of the shares in Aguas Argentinas, for example). The European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) issued its first loan, of L90 million, for municipal services in Central and Eastern Europe in 1995. The money went, not to a country, but the Lyonnaise des Eaux. A few months later, in June 1995, Thierry Baudon left his post as deputy vice-president of the EBRD to join Lyonnaise des Eaux as managing director of international project finance.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a28.06.2007. u 20:36 - pre 204 meseci
Možda SBB konkretno tebi ograničava P2P ali meni sigurno ne a ni bilo kome koga znam. Ja sam jesenas imao nekoliko nedelja malo čudnu brzinu ali je to rešeno a skoro sam siguran da je u pitanju neki kvar ili pogrešno podešavanje a ne namerno ograničavanje. U svakom slučaju kod P2P postoji mnogo razloga zbog kojih uspori a najlakše je reći da provajder to radi.
 
Odgovor na temu

Dont Fear The Reaper

Član broj: 150184
Poruke: 3
*.cache.telstra.net.



Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a28.06.2007. u 21:52 - pre 204 meseci
Svi parametri kabl modema su mi optimalni, brzine maksimalne za sve servise osim P2P, a i P2P radi kako treba - ali samo od posle ponoći pa do izjutra. Neki put puste preko dana vikendom - ako su dobre volje, ali veoma retko ;)

Eh bre Calex, imao sam megabitni wireless link tamo od 2004. koristim P2P još od kada ADSL nije bio ni u najavi, kada kablovski operateri nisu ni znali šta je to Internet a SBB nije ni postojao, već samo Telefonija KDS (a ICOM bio Netcom ;) Tako da ako nešto mogu da podesim na kompu i proverim da li je problem do mene i klijenta ili ino mreže ili je problem do mog provajdera, to je P2P. Prvo proverim na 2 računara, na svakom po 2 OS-a, i to proverim na više klijenata, sa više fajlova, pa tek onda kažem - zeza me provajder. Na nesreću moj stari wireless provajder je nestao sa scene pa se moralo preći na SBB. Koji je - posle dečjih bolesti, lepo radio neko vreme. Dok jednog dana nisu odlučili da "seku".

A da je neka greška, da to "slučajno" rade - nije, jer uredno svaki dan "seku" posle 7-8, najkasnije u 9 izjutra, a onda posle ponoći puste da sve radi kako i treba. Desi im se i tokom dana da im Cisco ili čime već filtriraju, šejpuju, limitiraju, šta li već rade, "omane" pa brzina skoči - ali imaju izgelda dobro podešene "alarme", koliko kroz maksimum pola minuta limiter ponovo proradi.

A oni koji nemaju problema sa limitiranjem - verovatno ne koriste pakete veće od 256. Meni su prvo krenuli da "seku" Flat 512 - tačno na pola brzine. Ajde, kupim ja 768 - rekoh pola od toga mi je sasvim dovoljno, pa da budemo "zadovoljni" i ja i oni ;) ali SBB ni da čuje - limit je 30 Kbs, koji god paket da imaš. Naravno, ne verujem da baš seku i limitraju uvek i su svakom trenutku sve. Npr. ako neki deo grada - Beograda ili Niša, svejedno, nije mnogo "zahtevan", verovatno ceo taj paket adresa ne diraju, ali generalno "šejpuju" i ograničavaju P2P saobraćaj. Evo mene već više od 2 meseca - uz to nit pisma nit dopisnice, ni da zucnu ;) Da barem kažu - jeste, limitiramo po tim i tim uslovima i parametrima, pa ajde - ali valjda nisu još pravno regulisali Odbranu za ovakvo postupanje pa stoga uredno ćute i prave se naivni.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a28.06.2007. u 22:41 - pre 204 meseci
Pa ti si onda upao u istu priču kao što sam ja bio zimus. Pokvarilo im se nešto od opreme, oni zamenili i odjednom je počelo da radi baš kao što si opisao. Od 1 po ponoći radi savršeno i tako do 11h. Onda štucne i do 1h radi promenljivo, grafikon u eMulcu mi je skoro pa sinusoida sa čestim padom. Tako iz dana u dan, jedino je nedeljom ceo dan bilo OK. Pretpostavljam da je neko loše podesio tu novu opremu ali da nisu ni znali šta se desilo. Ovdašnja tehnička podrška mi je prijavila da oni nisu ništa dirali (verujem im pošto mene ne bi lagali), ;) davio sam i na forumu, ali ni tamo niko nije ništa priznao. Onda sam rešio da smanjim sa 384 na 256 ali je posle nekoliko dana odjednom proradilo. Sada sam na 512 i sve radi dobro, DL na eMulcu je oko 55-56k u svako doba dana, kada imam dovoljno veliki spisak, DL grafikon je skoro prava linija.
 
Odgovor na temu

Dont Fear The Reaper

Član broj: 150184
Poruke: 3
*.cache.telstra.net.



Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a28.06.2007. u 23:42 - pre 204 meseci
Ta nova oprema je neki ruter za šejpovanje saobraćaja. Mislim, ok je to, osnovna oprema i tako to - uostalom eno Beocity ADSL-a, lepo se u startu kaže koji paket koje vrste servisa garantuje, a koji idu "kako prođe" ;) A googlni "choking p2p" pa ćeš da vidiš da po svetu to rade bez pardona.

E sad, kako je meni "zapalo" sečenje baš "slučajno" dva puta nakon što sam krenuo po par dana da dovlačim nešto malo više (u relativnom smislu - sada, kada mi zezaju P2P dovlačim više nego duplo no ranije ;) ne verujem u "slučajnosti".

No, da se natežem sa njima neću - kakvi su, još će sve da mi pokarabase, ovako barem imam link koji se ne prekida tako često - a 600 dinara za RapidShare je mala suma spram toga da ne moram da se akam sa "tehničkom službom" SBBa ;) Ako me baš naljute, odustaću od njih, a onda ću da im isključim struju za pojačalo za link koji im ide od moje zgrade na dalje (ja dao struju, ja ću i da oduzmem ;) pa nek se snalaze kako znaju i umeju ;) I inače imam neki osećaj da baš zbog tog linka i ograničavaju segment na kojem sam i ja - izgleda da su nakačili neku firmu, stranku - nekoga već ;) kojem bi da obezbede što bolju vezu preko dana.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 00:02 - pre 204 meseci
Pretpostavljam da bi onda sekli svuda ili bi nekako priznali, ja ipak mislim da je neko loše podesio. Ne verujem i da baš mere koliko skidaš pa da te iseku kada si par dana vukao više, mene bi onda stalno isključivali pošto malo duže vučem sa skoro 100%. ;)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 00:22 - pre 204 meseci
Svi provajderi, kablovski, DSL ili kakvi drugi limitiraju P2P (posebno torent) na ovaj ili onaj način.

Trenutno dva najpopularnija uređaja za ovu namene su Service Control Engine i NetEnforcer/NetXplorer

Da to ne radimo, Internet bi prestao da funkcioniše pre jedno dve godine.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 01:38 - pre 204 meseci
Zasto bi prestao da funkcionise? Zar ne bi samo postao skuplji?
I da li mislis zbog prevelikog ostvarenog protoka ili zbog toga sto p2p generise veliki broj konekcija pa opeterecuje uredjaje? Mislim, mozda malo lupetam, al' pade mi na pamet a u ove kasne sate bolje da razmislja onaj koji zna :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 01:56 - pre 204 meseci
Zbog oba. Torrent je prvi protokol koji troši sve resurse koji su na raspolaganju. U početku je rešenje za ovo bilo prosto povećanje kapaciteta, međutim priroda protokola je takva da to niije imalo nikakvog efekta. Jedino rešenje je da se torrent "obuzda" na nivou sesija, kao i da se ostali, relativno real-time, saobraćaj prvi propusti na mrežu, a preostali resursi prepuste torentu. Kad ne bi bilo ove prioritizacije, sam volumen torent sesija bi ugušio sve ostalo. Uostalom, probaj sam kod kuće. Ukini torentu sve limite, kako za DL, tako za UL, kao i za broj konekcija koje otvara. Kreni da skidaš 10 fajlova i probaj da surfuješ... Pomnoži taj efekat sa 1000, 10000, 100000, 1000000, 10000000, itd.

Ako na sve ono iznad dodaš tendenciju generalnog pojevtinjenja bandwidtha ka krajnjem korisniku, uz wholesale cene koje na globalnom nivou nisu mnogo različite od onih iz 2002, jasno dolaziš do zaključka da je uređaj od $75k sasvim jevtino rešenje problema ;-)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 02:05 - pre 204 meseci
Dobro i sta sad.... da li ce SBB krenuti na bolje ili na gore, ili ce mozda stagnirati?

Tja sto neko ne kupi Ikom... :P

@markom: Koliko je meni poznato samo pojedini pilicarski provajderi ogranicavaju P2P i to u Srbiji... na zapadu je tu druga prica. Mozda i limitiraju ali na nacin da korisnici ne primete... ne znam, ali svima je full speed, to je ono sto je bitno valjda.


 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 02:21 - pre 204 meseci
Grešiš za Srbiju, a i za zapad... ;-)

(nije fer da govorim ko šta koristi u Srbiji, inače me nikad više neće pustiti u data centar ;-) )
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 06:01 - pre 204 meseci
Pa dobro, bitno da je full speed zar ne? :) Vecini vise od full-a ne treba...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 09:04 - pre 204 meseci
Citat:

@markom: Koliko je meni poznato samo pojedini pilicarski provajderi ogranicavaju P2P i to u Srbiji... na zapadu je tu druga prica. Mozda i limitiraju ali na nacin da korisnici ne primete... ne znam, ali svima je full speed, to je ono sto je bitno valjda.


Tesko - za Nemacku mogu da kazem da dobar deo provajdera sa korisnickim ADSL-om u ponudi ima prosecne brzine znacajno ispod maksimalnih mogucih za liniju koju imas - imao sam prilike da vidim par manjih na delu kod nekoliko ljudi i nisam bio odusevljen :)

Osim DTAG-a - koji ima stockpile optike, tj. vrlo jaku infrastrukturu (eto nekih prednosti od bivanja ex-monopoliste ;-) pa nemaju potrebe da previse limitiraju saobracaj - mada sam 100% siguran da imaju spremnu opremu za slucaj da DSL saobracaj skoci vise nego sto treba.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 09:46 - pre 204 meseci
SBB: Kontrolni paket MEP-u i EBRD-u
15:57 | Izvor: Beta
Beograd -- Kompanija Mid Evropa partners (MEP) i Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) preuzeli su kontrolni paket SBB-a.

MEP i EBRD su završili preuzimanje većinskog udela najvećeg kablovskog, internet i satelitskog servis provajdera u Srbiji od investicionog fonda SEEF. Nezvanično, kontrolni paket je vredan između 170 i 200 miliona evra.

SEEF, u kome su među značajnim investitorima OPIC i EBRD, pod menadžmentom „Bedminster kepitl menadžmenta“, investirao je zajedno sa EBRD i MEP u novi ciklus razvoja SBB-a, dok je Grupacija Unikredit banke obezbedila bankovne kredite za transakciju, kao i za budući rast SBB-a.

SBB je saopštio da će EBRD, MEP i Bedminster obezbediti neophodna investiciona sredstva za nastavak brzog razvoja SBB-a kroz podizanje kvaliteta i uvodjenje novih servisa, kao i širenje na tržišta u regionu.

Direktor u MEP-u Robert Knor je izjavio da ta transakcija predstavlja prvo preuzimanje firme koje uključuje finansiranje bankovnim kreditima u Srbiji.

MEP je upoznata sa tržištem bivše Jugoslavije, pošto je pre toga investirala u Sloveniji i Hrvatskoj, kazao je Konor i dodao da poznavanje regiona, kao i samog sektora kablovske televizije, planira da upotrebi i u saradnji sa jakim menadžment timom SBB-a, kako bi obezbedio dalji razvoj kroz značajnu podršku u kapitalu i znanju.

MEP je firma sa sedištem u Londonu koja upravlja jednim od najvećih fondova za investiranje u srednjoj i istočnoj Evropi. Investitori u fond su, osim EBRD-a, i Svetska banka, Evropska investiciona banka, kao i mnoge vodeće svetske osiguravajuće kuće, banke i penzioni fondovi.

SBB je vodeći kablovski i internet operater u Srbiji, kao i najveći provajder satelitske „direct to home“ usluge na teritoriji bivše Jugoslavije i ima blizu pola miliona korisnika na svoje tri platforme.

http://www.b92.net/biz/vesti/s...06&dd=28&nav_id=253147
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 11:10 - pre 204 meseci
Kad bi sa Torrenta i P2P skidali samo legalne stvari ne bi bilo potrebe za ogranicenjem :D

A ovako kad se skidaju: filmovi, serije, DVD koncerti i razne baljezgarije onda nije ni cudo.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a29.06.2007. u 12:05 - pre 204 meseci
@Ivan: T-Systems/DTAG zauzima prominentno mesto na listi zadovoljnih kupaca SCE-a... Pitam se zašto ;-)

Za sve što se radi postoje dva pristupa. McDonald's i Pierre Gagnaire. I jedan i drugi imaju iste sastojke. Jedni prave shit, a drugi remek dela :-)
 
Odgovor na temu

neXus2000

Član broj: 24046
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a30.06.2007. u 01:28 - pre 204 meseci
Citat:
Kad bi sa Torrenta i P2P skidali samo legalne stvari ne bi bilo potrebe za ogranicenjem :D

A ovako kad se skidaju: filmovi, serije, DVD koncerti i razne baljezgarije onda nije ni cudo.


A koju legalnu stvar imash na torrentu???
Inace torrenti rade po ovom principu: ti skidash samo delice od 1MB koji se vremenom sklapaju u veliki fajl od xxxMB ili GB, i time se rasterecuje mreza, a kad bi vukao na keca time bi se zagushila mreza. Pogledaj Pieces u uTorrentu ili Azureusu.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a30.06.2007. u 01:44 - pre 204 meseci
Zapravo se time mreža jako opterećuje. Time se samo ubrzava tvoj transfer. Odskroluj par mojih poruka iznad, objasnio sam kako.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: "Mid Europa Partners" i EBRD novi vlasnici SBB-a

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12749 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.