Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

poslediplomske studije

[es] :: Vodič za učenje :: poslediplomske studije

[ Pregleda: 4556 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bane

Član broj: 449
Poruke: 230
*.teol.net



Profil

icon poslediplomske studije31.07.2003. u 09:54 - pre 252 meseci
Završio sam telekomunikaije pre par godina. Želio bi da upišem poslediplomske studije sada. Ono što je problem jeste stvar izbora fakulteta. Svojevremeno sam upisao poslediplomske studije na etf-u međutim čim sam počeo da radim morao sam da batalim. Profesor je tražio da se dolazi ponedeljokom i utorkom na nastavu (ne vikendom) zadavao je domće i pisao kad si predao, što je dodatni razlog redovnog dolaska, a ja nisam iz Beograda tako da jednostavno radnim danima nisam mogao dolaziti. Jednostavo i zbog nekih drugih razloga neide mi se na eft. E sada, razmišljam o poslediplomskim koji bi bili vezani za računare nisam siguran šta ko nudi (računarske mreže, obradu signala itd.). Koji fakultet preporučujete. Nisam siguran kad bi i mogao da upišem studije na PMF-u lil FON-u kako bi se snašao u odnosu na njihove studente (ja sam ipak završio telekomunikacije).
Šta koji nudi i da li znate neko bolje rešenje.
1000 zasto 1000 zato
 
Odgovor na temu

bane

Član broj: 449
Poruke: 230
*.teol.net



Profil

icon Re: poslediplomske studije24.08.2003. u 12:48 - pre 251 meseci
Evo malo konkretnije. Razgovarao sam sa jednim profesorom iz vinče koji mi je rekao da je mala verovatnoća da ću završiti poslediplomske studije ukoliko radim neki drugi posao koji nije vezan striktno za rad. Tj trebalo bi da nađem posao na nekom institutu ili firmi koja sa njima sarađuje i tako radeći na poslu ustvari radim svoj rad. Mali je broj onih koji su uspeli drukčije da završe ove studuje. Rekao mi je da to važi za ETF i Fiziku a da za ostale fakultete nije siguran. E sada meni se ne ide sa dobre plate na 200dm. Interesuje me dalje usavršavanje pogotovu što posao koji radim (telekom) i nije neka velika nauka a i šefovi nisu neki stručnjaci pa guše i ostale. Da li je neko upoznat oko specijalističkih i magistarskih studija na nekom drugom fakultetu npr na fon-u recimo. Kako stoji recimi sa njihovim internet tehnologijama Naravno uz sve to koliko je to sve priznato.
1000 zasto 1000 zato
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
*.fon.bg.ac.yu

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: poslediplomske studije24.08.2003. u 15:09 - pre 251 meseci
Taj iz Vince ti je dobro rekao. Ako imas posao koji zahteva 8 sati radnog vremena sanse da zavrsis magistraturu imas jedino ako to sto radis na poslu bude striktno vezano za temu magistarskog rada. Posto na sadasnjem poslu sigurno neces imati prilike da radis nesto novo (sa naucne strane gledista)...
Sto se tice fona, mislim da na postdiplomskim imas desetak ispita + magistarski koji ti je gotovo ceo posao. Losa stvar je sto nema budzeta, pa ces morati da placas oko 1200 eura godisnje. Uglavnom, racunaj da ce ti za magistraturu biti potrebno barem 2 godine ako ne radis komercijalni posao usput, vec radis u nekom institutu sa skracenim radnim vremenom i sl. Ako hoces da zadrzis posao, bolje ne bacaj pare za magistarske. Btw, kada sam se ja raspitivao za magistarske na fonu, rekli su mi da od svih koji ih upisu, samo dvoje-troje i magistrira (ne u roku, nego uopste). Fora je sto to nisu obicne studije gde te neko nesto uci, vec radis koliko i kada ti hoces. Uz to, moras raditi nesto novo, a ne nesto sto vec svi znaju.
 
Odgovor na temu

bane

Član broj: 449
Poruke: 230
*.teol.net



Profil

icon Re: poslediplomske studije25.08.2003. u 13:01 - pre 251 meseci
Što se tiče magistarski stvar mi je jasna. Da li neko zna kako stoje stvari sa specijalističkim st. Neka iskustva i saznanja
1000 zasto 1000 zato
 
Odgovor na temu

kobrejabre
Bgd

Član broj: 1793
Poruke: 269
217.26.66.*

Sajt: www.nemam.com


Profil

icon Re: poslediplomske studije25.08.2003. u 21:21 - pre 251 meseci
Ako hoces nesto da upises, onda bar upisi magistarske, jer to je ipak naucno zvanje, dok su specijalisticke, pa, rekao bih... zajebancija...
 
Odgovor na temu

bane

Član broj: 449
Poruke: 230
*.teol.net



Profil

icon Re: poslediplomske studije26.08.2003. u 08:26 - pre 251 meseci
Uopšte ne znam koliko je to ozbiljno i koliko može da znači. Značilo bi mi da neko malo pobliže objasni spec. studije. Što se tiče magisterija upisao bi vrlo rado kad bi postojala realna osnova da ću to uspjeti da završim. Međutm na osnovu mojih informacija i predhodno dobijenih na ovoj diskusiji mislim da u ovakvoj situaciji mogu samo da gubim vreme novac itd. Ispravite me ako grešim.
1000 zasto 1000 zato
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: poslediplomske studije

[ Pregleda: 4556 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.