Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potrebna pomoć !

[es] :: Access :: Hitno potrebna pomoć !
(Zaključana tema (lock), by Zidar)

[ Pregleda: 3955 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp428.bih.net.ba.



Profil

icon Hitno potrebna pomoć !25.06.2007. u 14:26 - pre 204 meseci
Hitno mi je potrebna pomoć oko Reporta ili Izvještaja,Ovako imam report na kome bih trebalo postaviti 3 unbound txtbox-a u DETAIL na Izvještaju od kojih bi prvi bio "Broj Rata" drugi "Datum Rate" i trerći "Rata u KM",Od poznatih izvora ja na izvještaju imam ukupan iznos pozajmnice,datum uzimanja pozajmnice i broj rata.

Dakle treblao bih uraditi sledeće :
Kada ja izaberem broj mjeseci NPR: 2 mjeseca onda bih u DETAIL na izvještaju trebalo da doda dva mjeseca jedan ispod drugog ali uvećan za 30 dana i gdje bih ukupan iznos pozajmnice podijelio na 2 odnosno na broj rata i za svaki bih mjesec stavio podjednaku ratu.

U combobox-u gdje su mi broj mjeseci imam u Column(0) - Autonumber , u Column(1) - Naziv mjeseci i u Column(2) - Broj dana.
NPR. Ako je u Column(1) - Naziv mjeseci "2-Mjeseca" ta kolona odmah poteže da je autonumber 2 i da je broj dana 60.
Eh sad meni treba da na izvještaj kroz COD rješim od ovih podataka kojih imam,da mi u DETAIL dodaje onoliko redova rata koliko ja odaberem i da mi glavni iznos pozajmnice podijeli podjednako na broj rata i da mi u prvom "unbound txtbox-u" NPR. Piše "Rata broj 1"
"Rata broj 2"


To bih ovako ot prilike izgledalo : ako je iznos 2000 KM a datum uzimanja kredita 1.5.2007

Broj rate datum Iznos rate

Rata broj 1 31.5.2007 1000 KM
Rata broj 2 30.6.2007 1000 KM

Ovo po 30 dana sam uzeo jer ne znam kako da odredim ukoliko mjesec ima 30 ili 31 ili 28 dana,pa sam prosjek uzeo po 30 dana.

POZDRAV!
Prikačeni fajlovi
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć !25.06.2007. u 18:12 - pre 204 meseci
Vidi ovako. Ti radis za banku. Banka nudi kredite uz zelenaske kamate. Ej, 5% mesecno izadje na otprilike 79% godisnje. Pa jos na 36 mjeseci! Doduse, kamata se obracunava samo na iznos koji jos nije otplacen, ali svejedno, 5% mjesecno, malo je mnogo

Banka sa tako velikim kamatama mora da ima dovoljno para da ovakav savet plati. Pa jos HITNO. Kad je meni jednom bio poplavljen podrum, zovnem ja vodoinstalatera, ujutro u 4 sata. On dodje, pogleda u podrum, pogleda u saht na ulici i izjavi: "Nije do tebe, to se zacepio saht na ulici pa ti se vraca voda. A sad daj 200 dolara". Ja pitam "Kako covjece 200 dolara za minut posla?" A on kaze: "Pa trazio si da ti dodjem hitno, u 4 ujutru"

Ostavi lijepo e-mail pa neka ti neko ponudi cijenu za ovu hitnocu. Ja znam bar dvoijcu iz Tuzle, 20 km na istok od Lukavca, (dolaze na forum) koji ovo mogu da ti odrade, uz postenu naknadu, naravno. Sto se tice broja dana u mjesecu, kad sam ja isao u osnovnu skolu Jusuf Jakubovic u Tuzli, negdje u drugom osnovne su nas ucili koliko koji mjesec ima dana, pa ne vidim u cemu je problem

Nemoj da se ljutis, ali mi ovdje ni domacu zadacu ljudima ne radimo, pa ne mozemo ni komercijalni zahtjev. Niko od banke ili mikrokreditne firme nije dobio nistra za dzabe, pa zasto bi bilo obrnuto?

Ovo je dodatak na poruku:

Nesto sam racunao i ispadne ovako otprilike:

Plan otplate kredita od 5,000
na 36 meseci, sa kamatom 5% mesecno
na ostatak duga.

Ukupno glavnice otplceno: 5000.00
Ukupno kamate otplaceno: 4625.00
processing Fee: 250.00
--------------------------------------------
Ukupno otplaceno: 9875.00

S obzirom na zaradu od 97.5% po jednom kreditu, mislim da bi uslugu pisanja ovog reporta trebalo naplatiti otprilike toliko 5,000 KM, plus odrzavanje, 200 KM po da se programer pojavi u firmi plus sta god ostalo treba da se radi, recimo 100 KM na sat. Toliko kosta popravka skupog auta koje ce od zarade na kreditima vlasnici kupiti. Pa ako niej skupo platiti odrzavanje BMW-a, ne bi trebalo da bude skupo ni odrzavanja programa.




[Ovu poruku je menjao Zidar dana 25.06.2007. u 19:37 GMT+1]
 
0

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz2.dlp269.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć !25.06.2007. u 18:55 - pre 204 meseci
Hvala prijatelju ali mislio sam da ces mi pomoći oko cod-a jer malo sam zamrsio stvar !

Nesto bih trebalo kao broj rate = column(0) ; datum rate = column(1)+column(2) ; iznosrate = iznospozajmnice/column(0)

Ako ima tko ozbiljniji da mi pomogne neka se javi !

POZDRAV !
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć !25.06.2007. u 19:32 - pre 204 meseci
Slusaj, ja sam vrlo ozbiljno napisao poruku i sve sto pise vrlo ozbiljno mislim. Ti nisi zamrsio stvar, ti ne ne znas da uradis nesto i trazis pomoc. Nije cudo, to sto te muci nije jednostavno. A sve to radis za platu, za firmu koja pravi pare pomocu kamata. Pomoci tebi znaci pomoci tvojoj firmi. Ako tvojoj firmi treba pomoc, neka plati pa ce joj neko pomoci. Sta mislis, zasto ti niko nije odgovorio na poruku http://www.elitesecurity.org/t...ikro-Krediti-Izrada-Aplikacije

Postoje stvari koje se pokazu ljudima da nauce nesto. Ali ti hoces gotovo rjesenje, da bi mogla tvoja firma da brze odstampa ugovor i stavi 5000 KM u dzep. Hoces da ti besplatno damo nesto na cemu ce firma za koju radis da pravi pare jos efikasnije? To ne ide. Tvoja 'banka' verovatno ima nekog ekonomistu. Neka ti on pokaze kako se izracunava plan otplate kredita. Onda ti to sto ti on kaze prebacis u data model. Onda napravis program koji iz data modela vadi sta ti treba. I obojica ste zaradili platu za drugi kvartal. Ovako, ispada da mi sa foruma treba da zaradjuemo pare tvojoj firmi i platu tebi. Nije fer. Pola ljudi na forumu ili nema posao ili radi za neku crkavicu i sanja o parama koje isplacuju banke. Oni koji znaju vise od tebe, placeni su manje, i ako ti ovo pokazu, ostace tako zauvijek a ti ces biti glavni u svojoj banci jer si eto izprogramirao plan otplate kredita.

A da angazujes nekoga sa foruma za privatne casove? Ponavlajm, imas u Tuzli barem dvojicu dovoljno jakih za tako nesto. Ne znam ih licno, nkiad ih nisam vidio, ali dolaze na forum. Ne moras ti da platis, neka 'banka' plati, to je ulaganje u svoje ljude.
 
0

srdjan ub
-

Član broj: 25171
Poruke: 147
213.137.127.*



+1 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć !26.06.2007. u 09:09 - pre 204 meseci
Pomozi drugima pa očekuj pomoć!
Pozdrav
 
0

fpedja
Beograd

Član broj: 145092
Poruke: 76
*.xdsl.beograd.com.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć !26.06.2007. u 12:18 - pre 204 meseci
Postujem ovo sto ti je Zidar rekao. Moraces sam da uradis nesto. Kada sam se prvi put prijavio na ovaj forum (pod drugim imenom ) i meni su isto ovo rekli. Ja sam imao jednostavan problem za skolu! Moraces malo i am da radis da bi ocekivao pomoc od drugih. Zadatak ti jeste malo tezi ali sa dobrim informacijama i dosta rada nadam se da ces uspeti.
 
0

ex-Neznalac

Član broj: 118677
Poruke: 164
*.tz.dlp29.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć !27.06.2007. u 17:32 - pre 203 meseci
Ma tko vas jebe sve redom ! A zidaru ako je ponestalo para nemoj da zaradujes preko mojih leda i ne znam tko te postavi za moderatora kada samo gledas kako da zaradis a ne da pomognes ljudima u nevolji.A uz put da kazem da sam problem rjesio i sto se tice mene ovaj forum je mrtav kada supci kao vi upravljate ovim forumom.

ETO POZDRAV ŠUPČINE !!!!
 
0

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoć !27.06.2007. u 17:42 - pre 203 meseci
Zakljucavam temu i ne brisem nista, da se vidi s kim imamo posla
 
0

[es] :: Access :: Hitno potrebna pomoć !
(Zaključana tema (lock), by Zidar)

[ Pregleda: 3955 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.