Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hill

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: hill

[ Pregleda: 6842 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 5442
Poruke: 44
*.verat.net



Profil

icon hill 30.07.2003. u 20:34 - pre 252 meseci
Zdravo,
Da li neko zna sta se desava kada vas pozovu na razgovor u firmu koja se bavi regrutovanjem kadrova za druge firme. Trebalo bi da uskoro odem na jedan takav intervju u firmu Hill International (THE HUMAN RESOURCES PARTNER
regrutovanje, razvoj i trening kadrova - www.hill.co.yu). Na sajtu pise da se obavlja nekakav struktuirani intervju. Puno bi mi znacilo ako bi mi neko ko je bio bas u hill-u, rekao o cemu se konkretno tamo razgovara.
Hvala
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.cable.triera.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: hill 30.07.2003. u 23:11 - pre 252 meseci
cuj, alexandre, nemoj da se nikada pripremas za "intervju", odi tamo i odgovaraj/pricaj sasvim spontano ... jer jednostavno, ako ne funkcionises na takav nacin, onda taj job jednostavno nije za tebe.



"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

diyomi
DIYOMI SOFT doo Nis
Nis

Član broj: 6400
Poruke: 24
*.ptt.yu

Sajt: www.diyomisoft.com


+1 Profil

icon Re: hill 31.07.2003. u 10:42 - pre 252 meseci
Moj brat je bio na razgovoru tamo, to nije nikakav intervju vec testiranje koje traje oko 4 sata, i uglavnom se radi o testovima inteligencije, snalazljivosti itd. Dakle, samo se dobro odmori pre tog "intervjua" posto test zahteva veliku koncentraciju.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beograd-2.tehnicom.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: hill 05.08.2003. u 17:56 - pre 252 meseci
Citat:
B o j a n:
cuj, alexandre, nemoj da se nikada pripremas za "intervju",


Naravno da ces se pripremiti za intervju.
Ovo je specificna firma ali i kod ovakve vrste razgovora postoje stvari na koje moras da budes spreman.

Tu prvenstveno mislim da rascistis sa sobom u vezi nekih pitanja:
- da li si spreman da radis van radnog vremena i vikendom,
- koliku platu ocekujes,
- kakve uslove rada trazis itd

Najgora varijanta je ako pokazes neodlucnost i na ovakva pitanja dajes neodredjene odgovore.
Covek se onda pita trazis li ti ozbiljno posao ili si dosao tek tako, da ti prodje vreme. Moras da znas sta nudis i sta hoces.
Pazi ovo nije lako razgraniciti. Raspitaj se po gradu koliko se placa posao koji nameravas da radis.

Ako ides na razgovor u konkretnu firmu raspitaj se sto bolje o firmi. Tu puno pomazu Internet i drugovi koji su u poslu.

Naravno da postoje stvari na koje ne mozes i ne treba da se pripremas.
Testovi opste kulture itd.

Ono sto je bitno je da pokazes strucnost, odlucnost i da se pokazes kao potencijalni clan tima.

Nikad ne pricaj lose o ljudima iz struke recenicama tipa: "Znam da ima dosta ljudi koji kazu da ovo mogu da rade ali verujte malo nas je zaista dobrih".
Nikad ne pricaj lose o firmi u kojoj si ranije radio.
Nikad ne pokazuj da ti je bas taj posao neophodan (makar nisi jeo tri dana

Opusti se.

I na kraju nikad ne salji mejlom CV koji se zove CV.doc.

Miloje Sekulic

 
Odgovor na temu

goky2002

Član broj: 3848
Poruke: 191
*.ptt.yu



Profil

icon Re: hill 05.08.2003. u 20:46 - pre 252 meseci
Citat:
I na kraju nikad ne salji mejlom CV koji se zove CV.doc


Kakve veze uopste ima pod kojim imenom ce biti CV. Meni je CV logicno ime i ako neko to uzima u obzir onda nemam komentar.

Uzgred ne bi bilo lose da objasnis recenicu koju si napisao, bas me zanimaju razlozi.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: hill 06.08.2003. u 00:50 - pre 252 meseci
Citat:
Kakve veze uopste ima pod kojim imenom ce biti CV. Meni je CV logicno ime i ako neko to uzima u obzir onda nemam komentar.


Sta se desi kad u folder u koji smestas biografije osoba koje su se prijavile na konkurs pokusas da smestis jos jednu koja se zove CV.doc kao i mnoge druge?
Kakve ti opcije ponudi racunar?
Sta ako to radi sekretarica koja cekira yes na pitanje za Replace?

Jos nesto je interesantno.
Ljudi uopste nemaju obicaj da napisu subject.
Samo posalju nesto sto se zove CV.doc ili 1.doc.

O pratecem pismu koje bi trebalo da bude deo svake prijave (uz zakacen CV koji se zove "CV tog i tog.doc") da ne pricamo.
Ili ljudi posalju prijave koje se zovu "prijava za posao''.
Koji posao?
Sta ako smo dali oglas za tri radna mesta?
Za sta konkurises? Ko si? koji su tvoji razlozi?

Mislim da osnove koriscenja email servisa ne treba da objasnjavam ovde.
Da ne pricam da smo od preko 80 prijava za cetiri radna mesta dobili jednu u kojoj je CV bio u .pdf formatu.

Miloje


 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: hill 06.08.2003. u 01:28 - pre 252 meseci
verovatno iz toga zaključuje da neko ima generički CV koji šalje redom, dok ako ga nazove CV-imefirme.doc to kao govori podsveso da je CV baš za tu priliku pisan, što u očima onoga ko odbacuje 90% kandidata može značiti više od nekog stručnog teksta u samom CV-u. Preporučujem knjigu "Kako napisati dobar CV", nekog nemačkog autora, u izdanju "Instituta za ekonomiku i finansije"
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

goky2002

Član broj: 3848
Poruke: 191
*.ptt.yu



Profil

icon Re: hill 06.08.2003. u 14:06 - pre 252 meseci
Citat:
Sta se desi kad u folder u koji smestas biografije osoba koje su se prijavile na konkurs pokusas da smestis jos jednu koja se zove CV.doc kao i mnoge druge?
Kakve ti opcije ponudi racunar?
Sta ako to radi sekretarica koja cekira yes na pitanje za Replace?


Pa ako je ta sekretarica primljena samo na osnovu toga sto je poslala CV sa imenom CV ta i ta.doc onda je to problem firme.
Postoji mogucnost da se fajl preimenuje ili otvori folder sa imenom kandidata sto je bolje resenje jer se tu onda mogu smestiti i neki drugi naredni dokumenti.

Citat:
Jos nesto je interesantno.
Ljudi uopste nemaju obicaj da napisu subject.
Samo posalju nesto sto se zove CV.doc ili 1.doc.


Slazem se da je pravilo da se obazveno napise tema poruke u kojo ce stajati za sta se covek prijavljuje.

Citat:
O pratecem pismu koje bi trebalo da bude deo svake prijave (uz zakacen CV koji se zove "CV tog i tog.doc") da ne pricamo.



Uglavnom se smatra da kad je u pitanju IT sektor da pratece pismo nije potrebno.
Uzgred poslodavac, moze naznaciti u svom oglasu da jeste kao sto to neki rade.

Citat:
Da ne pricam da smo od preko 80 prijava za cetiri radna mesta dobili jednu u kojoj je CV bio u .pdf formatu.



Opet, bicu malo dosadan, zasto je lose ako je CV u pdf formatu?
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: hill 06.08.2003. u 14:33 - pre 252 meseci
Mislim da je Miloje hteo da kaze da je "samo" jedan CV bio u PDF formatu koji je mnogo zgodniji za pregled i stampanje pre pozivanja kandidata na intervju (however, ne moze se ocekivati da svi imaju Acrobat ...)
<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

acca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 5442
Poruke: 44
*.beotel.net



Profil

icon Re: hill 06.08.2003. u 14:50 - pre 252 meseci
Dakle, posto sam pokrenuo ovu temu i bio na razgovoru za posao, samo da kazem: (ako nekog to interesuje)
razgovor je kao i svaki drugi intervju za posao - ptaju te zasto te interesuje bas posao za koji si konkurisao i ti pocnes da pricas, provere znanje engleskog jezika (dvadesetak min, usmeno), i na kraju zakazu testiranje koje je maksimalan smor
(oko 500 pitanja, prvih 300 je test licnosti, pa onda malo logike - nastaviti niz brojeva ili slova, i na kraju test poslovne orijentacije)
toliko...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: hill

[ Pregleda: 6842 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.