Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa importom objekata

[es] :: Access :: Problem sa importom objekata

[ Pregleda: 2593 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Safet Susic
Gorazde BiH

Član broj: 99925
Poruke: 14
217.75.202.*



Profil

icon Problem sa importom objekata20.06.2007. u 13:43 - pre 205 meseci
Pozdrav svima,

imao bih pitanje, pa ako neko zna odgovor, zamolio bih da mi pomogne. Naime, izradjivao sam sa kolegom access bazu podataka odvojeno, ja na svom racunaru jedan dio, a on na drugom racunaru drugi dio. Problem je nastao kad smo uvezivali (importovali) moje objekte (tabele, forme, izvjestaje i ostalo) u njegovu bazu (na njegovom racunaru). Poremetili su se svi makroi koji su na dugmadima (OnClick) i postavljeno kao da poziva proceduru [Event Procedure]. Klikom na dugme, prikazuje se poruka kao "File might be lost. ", i ne uradi ono sto je predvidjeno makroom (npr. otvaranje druge forme).

Ako je neko imao ovakav problem i uspio ga otklonuti, molio bih za pomoc zasto se to dogadja.
 
Odgovor na temu

ganjaman
admin
Ni

Član broj: 111814
Poruke: 113
212.62.59.*

Sajt: asp.net


+5 Profil

icon Re: Problem sa importom objekata02.07.2007. u 13:46 - pre 204 meseci
Zasto ne znam ali mogu da budu različite verzije Access-a na primer, i u tom slucaju pokusajte da ih konvertujete pre importa u isti format 2000/2003 predpostavljam.Sve u svemu sto lepo ne konvertujes macro-e u module i onda je prirodno da pise [Event Procedure]. Mada mi nikako nije jasno zasto javlja "File might be lost. " kad kazes da pise [Event Procedure] mogo bi i da posaljes malo te dve baze bas me interesuje...
P.S. Napravite dve bilo kakve baze na racunarima pa pokusajte da importujete objekte da vidite dal se javlja ista greska. De ti je maste covece
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa
 
Odgovor na temu

Miro35
Miroslav Čondrić
BiH

Član broj: 63672
Poruke: 122
*.tel.net.ba.

Sajt: Tel.net.ba


+3 Profil

icon Re: Problem sa importom objekata03.07.2007. u 20:11 - pre 204 meseci
Vjerovatno kad importuješ bilo tablice,forme itd. trebaš kad ti se otvori Import Objects imaš dugme Options pa ispod čekiraš opciju Import/Export Specs.
miro
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Problem sa importom objekata

[ Pregleda: 2593 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.