Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crno - beli film u Adobe Premiere ili Intervideo WinDVD Creator

[es] :: Video softver :: Crno - beli film u Adobe Premiere ili Intervideo WinDVD Creator

[ Pregleda: 1912 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

garry
Marko Garic
inženjer projektant, Telefonija AD
Nova Pazova

Član broj: 56846
Poruke: 36
195.252.125.*

Sajt: www.mSite.co.sr


Profil

icon Crno - beli film u Adobe Premiere ili Intervideo WinDVD Creator19.06.2007. u 09:02 - pre 204 meseci
Pre svega hteo bih da napomenem da nisam bas advanced user ovih programa, ali....
Ono sto me interesuje je da li je moguce i kako u jednom od ova dva programa prebaciti sliku u crno - belo (ili jos bolje u neki proizvoljni duo tone) - nesto kao u Photoshopu - u. Po mogucstvu na najjednostavniji nacin.

Takodje mozda neko zna zasto mi Premier OCAJNO kodira klipove - blok efekti, pogotovo kod nekih scena sa brzim kretanjem, necitljiva slova i sl (iako sam koristio neke DivX codec-e mislim da ne bi trebalo tako ocajno da ispadne). Ne znam da li je bitno, ali u WinDVD Creator-u nisam imao takve probleme prilikom kodovanja u DVD ili SVCD format!

Hteo sam i da Vas pitam koji od ova dva programa preporucujete, ali sam u jednoj od prehodnih tema video glasanja pa mislim da je suvisno pitati ponovo...
www.mSite.co.sr
posetite www.keskosmekere.co.sr
kao i free-game-downloads.mosw.com
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Crno - beli film u Adobe Premiere ili Intervideo WinDVD Creator21.06.2007. u 14:53 - pre 204 meseci
U Premiere-u možeš sliku prebaciti u crno-belo na vrlo jednostavan način, uđeš u efekte, pa pod video-efektima potražiš Black & White i primeniš ga na svoj video. Osim ovog efekta, možeš naći i mnoge slične vezane za boje, pa ćeš uz malo eksperimentisanja videti šta ti najviše odgovara.

Što se drugog dela pitanja tiče, premalo si podataka dao da bi mogao da očekuješ neku konkretniju pomoć. Iz opisa se jedino vidi da si komprimovao u DivX, ali nisi uopšte napisao koje si parametre koristio, tu pre svega mislim na bitrate. Pokušaj kompresiju u XviD, a optimalna podešavanja za njega možeš pročitati u ovoj temi.
 
Odgovor na temu

garry
Marko Garic
inženjer projektant, Telefonija AD
Nova Pazova

Član broj: 56846
Poruke: 36
195.252.125.*

Sajt: www.mSite.co.sr


Profil

icon Re: Crno - beli film u Adobe Premiere ili Intervideo WinDVD Creator22.06.2007. u 07:38 - pre 204 meseci
OK hvala.

Pravo da ti kazem ne secam se, davo sam to radio. Znam samo da sam probao nekih 10tak codeca sa razlicitim rezultatima, ali svaki je na svoj nacin bio los...
Ako te ne mrzi mozda da mi das neke osnovne parametre zaoptimalan rezultat..
Jos nesto, moze li u Adobeu da se kodira u DVD format

Procitao sam negde da je premiere za grubu obradu, a da je after effect za nesto "finije"?



[Ovu poruku je menjao garry dana 22.06.2007. u 09:02 GMT+1]
www.mSite.co.sr
posetite www.keskosmekere.co.sr
kao i free-game-downloads.mosw.com
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Crno - beli film u Adobe Premiere ili Intervideo WinDVD Creator22.06.2007. u 12:13 - pre 204 meseci
Svi parametri, izuzev bitrate-a, ti se nalaze na slikama (screenshotovima) na linku koji sam ti gore napisao. Što se bitrate-a tiče, po nekom mom dosadašnjem iskustvu, ne bi trebalo ići ispod 1200kbps ako je video u punoj rezoluciji (720x576) - ali ovo je vrlo individualno, zavisno od toga koliko neko ima oštro oko i koliko može da uoči smetnje i nepravilnosti u slici. Isprobavaj sa različitim bitrate-ima, to ti je najsigurnije. A ako ti je cilj da film od sat-dva spakuješ na jedan CD, onda bitrate izračunaš tako da avi koji dobiješ ima 700MB.

Takođe je preporuka, radi boljeg kvaliteta videa pri istom bitrate-u, da se slika prethodno očisti od šuma, da se kropuje (tj. ako gore, dole i sa strane postoje crna polja, da se izdvoji samo onaj deo na kome je slika - crne površine ne oduzimaju mnogo od bitrate-a, ali oštri prelazi između crnih površina i slike itekako oduzimaju). Zatim, ako postoji logo tv-stanice, poželjno je da se i on ukloni, jer i na njega isto pri kompresiji odlazi prilično podataka (o uklanjanju logo-a imaš u jednoj od top-tema).

U Adobe-u može da se kodira u DVD-format (File -> Export -> Export to DVD), ali ako kompresiju u MPEG želiš da obaviš nekim kvalitetnijim encoderom od tog koji je ugrađen u Premiere (recimo TMPGEnc), možeš koristiti frameserving između Premiere-a i TMPGEnc-a, a o tom postupku možeš pročitati ovde.

After Effects služi za dodavanje raznih grafičkih efekata (trčeća slova na primer i još mnogo toga): http://en.wikipedia.org/wiki/Adobe_After_Effects
 
Odgovor na temu

garry
Marko Garic
inženjer projektant, Telefonija AD
Nova Pazova

Član broj: 56846
Poruke: 36
195.252.125.*

Sajt: www.mSite.co.sr


Profil

icon Re: Crno - beli film u Adobe Premiere ili Intervideo WinDVD Creator25.06.2007. u 11:19 - pre 204 meseci
Hvala.
Bilo je izuzetno poucno!
www.mSite.co.sr
posetite www.keskosmekere.co.sr
kao i free-game-downloads.mosw.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Crno - beli film u Adobe Premiere ili Intervideo WinDVD Creator

[ Pregleda: 1912 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.