Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GIMP... strahota

[es] :: Advocacy :: GIMP... strahota

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38686 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GIMP... strahota05.07.2007. u 18:49 - pre 204 meseci
GIMP očigledno ne radi dobro na Visti, a Ivan ima Vistu.

Mislim, gde su te horde open-source programera da srede stvar?

Da uporedimo: Corel Paint Shop Pro XI je izašao relativno skoro, a kad se pojavila Vista, nije radio na istoj. Patch je odavno izašao i sada radi na Visti OK.

Nešto ne vidim prednost onog prvog modela.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

_AxeZ_
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 141567
Poruke: 40
*.ADSL.neobee.net.

Jabber: axez@elitesecurity.org
ICQ: 2640053


+7 Profil

icon Re: GIMP... strahota05.07.2007. u 19:12 - pre 204 meseci
Citat:
degojs: GIMP očigledno ne radi dobro na Visti, a Ivan ima Vistu.

Mislim, gde su te horde open-source programera da srede stvar?

Da uporedimo: Corel Paint Shop Pro XI je izašao relativno skoro, a kad se pojavila Vista, nije radio na istoj. Patch je odavno izašao i sada radi na Visti OK.

Nešto ne vidim prednost onog prvog modela.


Kako da kazem...javite im se, platite im, imacete.....:) Mislim da ce GIMP tim vrlo rado primiti svaki novcani iznos i pazljivo saslusati vase muke..:)
Ko vas sisa kad koristite nepodrzani OS..:)
\x56 \x6f \x6a \x76 \x6f \x64 \x69 \x6e \x61
\x52 \x65 \x70 \x75 \x62 \x6c \x69 \x6b \x61
 
Odgovor na temu

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
194.106.175.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 11:34 - pre 204 meseci
@degojs

PSP ima glavno tržište među Windows korisnicima. Prema tome, ne vidim zašto ne bi izbacili patch. Gimp ima glavnu ciljnu grupu (da ne zovemo tržištem ono što ne donosi profit) među korisnicima Linuxa, i nekim korisnicima Windowsa koji su naklonjeni OSSu. Ova prva grupa (korisnici Gimpa na Linuxu) predstavljaju glavnu grupu korisnika Gimpa, pa je prioritet da Gimp radi kako treba na Linuxu (logicno). Windows *port* je nešto što je uradila grupa korisnika, a ne glavni razvojni tim. Prema tome, to nikada nije bio prioritet. Svi oni koji razvijaju Gimp ne žive od Gimpa, već od raznih uobičajenih poslova kojima se svi mi bavimo u realnom životu. A vi što mislite da Gimp, kao takav projekat, mora da udovolji potrošačima, malo ste promašili temu.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 13:05 - pre 204 meseci
Pa, sad, ako ne treba da im udovolji, zašto postoji?
Citat:
degojs: Mislim, gde su te horde open-source programera da srede stvar? Nešto ne vidim prednost onog prvog modela.

Promašio si temu. Ovde se ne raspravlaj o "modelima", već o konkretnom proizvodu. Dakle još jednom

GIMP NE POSTOJI U VERZIJI ZA WINDOWS, već postoji 3rd party port na Windows platformu. Ko hoće da raspravlja o GIMP-u, neka proba GIMP. Sve što je Ivan napisao se odnosi na 3rd party port GIMP-a na Windows, a ne na GIMP.

Zamisli kada bi se pljuvalo po MS Office-u zato što ne radi dobro pod Wine-om (dotični softver inače ne koristim i ne zna kako radi, ovo je samo primer). Instaliraj softver kako su ljudi rekli, na sistemu za koji je napisan, pa onda nešto pričaj.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 13:07 - pre 204 meseci
E, da, ne čuh koji je najbolji besplatan program za obradu slika pod Windows-om.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 14:04 - pre 204 meseci
Kod mene photoshop skinuo sam ga sa neta za dz :) I To trial.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 15:30 - pre 204 meseci
Onda me zanima da li ti je ograničen broj pokretanja, trajanje itd., kao i za koje je mogućnosti uskraćena trial verzija. Da li je zaista Photoshop trial bolji od GIMP-a?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

danilovic
priv bizz
Novi Sad-Beograd

Član broj: 139232
Poruke: 53
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.nspromo.info


Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 16:28 - pre 204 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Kod mene photoshop skinuo sam ga sa neta za dz I To trial.

Naravno da je free, zato što je trial.......... Dacu ti ja link da ga skines for free, al trajna verzija. Inace, ja sam sa photoshoopa presao na fireworks............ NIsam mnogo na njega obracao paznju, navikao ma photo... Sad tek vidim koliko je Fireworks dobar..... A free
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 17:22 - pre 204 meseci
Citat:
danilovic: Dacu ti ja link da ga skines for free, al trajna verzija.

Pratčina se ne priznaje, već samo ono što je legalno i što je svima dostupno kao besplatno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 18:03 - pre 204 meseci
Citat:
Sad tek vidim koliko je Fireworks dobar..... A free

Nije uopste free. link. Ako se ne bavis obradom slika moze da posluzi necemu, sto se tice bitmapa dosta je ogranicen...

Sto se tice gimp-a
Citat:
Da li je zaista Photoshop trial bolji od GIMP-a?

Meni - da. Gimp ima jedan od najgorih UIa koje sam video. Bio sam prinudjen da radim jednu nedelju sa njim (samo linux na masini) i ne mogu da kazem da ne moze ono sto moze photoshop samo sa mnogo vise ulozenog vremena/truda/zivaca... Da imam monitor od 30" verovatno mi ne bi smetalo sto otvara 100 prozora...
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

foxbunny
Branko Vukelic
/home/belgrade/

Član broj: 149961
Poruke: 3
194.106.175.*

Jabber: foxbunny@default.co.yu
Sajt: eyedeal.team88.org


Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 18:57 - pre 204 meseci
Fireworks, ne da nije free, nego...

Buy US$299

:D

Uostalom, ne radi se samo o tome da li je free. Gimp je jednostavno nesto sto mi korisnici negujemo i cuvamo, jerbo nas dobro sluzi. Sve sto ne valja ce biti ispeglano uz nase konstantne intervencije. Naravno, ne kazem, ima tu problema itekako. Ali ono, meni je lepse da koristim nesto u cijem razvoju ucestvujemo svi mi kao korisnici. Uostalom, vec sam se navikao na Gimp i meni licno malo toga smeta.

I da, fireworks, koliko znam, nije cak ni program za obradu rasterskih slika. Ako hocete poredjenje, pogledajte Inkscape, koji je meni licno bolji od vecine programa koji postoje, onako realno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 21:28 - pre 204 meseci
Citat:
Kod mene photoshop skinuo sam ga sa neta za dz :) I To trial.


LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

:)))

Vala, slažem se :-)

Ukucaš ono SA83-SJ213-4912-44 i radi.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

danilovic
priv bizz
Novi Sad-Beograd

Član broj: 139232
Poruke: 53
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.

Sajt: www.nspromo.info


Profil

icon Re: GIMP... strahota06.07.2007. u 23:15 - pre 204 meseci
Vidim, svako pravi konstrukciju kako mu odgovara.
Prvo:
Citat:
Nedeljko: Pratčina se ne priznaje, već samo ono što je legalno i što je svima dostupno kao besplatno.

Meni bilo dostupno. Jednostavno, znam čoveka koji zna čoveka.
Drugo, naravno da ga koristim za obradu slika i sasvim mi je dovoljan. Nemože niukom slučaju da se poredi sa Photoshopom, ali radi ono što meni treba i to vrlo brzo i kvalitetno.( Mislim na Fireworks).
Treće, meni je sredila nećaka Bila Gejtsa, tako da nisam sumnjao u legalnost.
Četvrto, nisam ulazio u karakteristike Fireworksa, šta radi ili ne radi. Za ovo za čega ga ja koristim je apsolutno fantastičan. On je po meni samo šegrt jednog Ekstra programa, ali šegrt koji je izuzetan i radi posao.
PS.
Izvinjavam se za off topic!Misim na nećaku.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: GIMP... strahota07.07.2007. u 09:14 - pre 204 meseci
Ako ti ja poklonim BMW, to ne znači da je BMW besplatan, bez obzira što si ga ti dobio legalno, a besplatno. A naročito je ovo legalno
Citat:
danilovic: Naravno da je free, zato što je trial.......... Dacu ti ja link da ga skines for free, al trajna verzija. Inace, ja sam sa photoshoopa presao na fireworks............ NIsam mnogo na njega obracao paznju, navikao ma photo... Sad tek vidim koliko je Fireworks dobar..... A free:)

Šta me briga što ti znaš nekoga ko zna nekoga. Mene zanima šta je Windows korisniku na raspolaganju od besplatnog softvera za obradu slika i koliko je to kvalitetno u odnosu na GIMP.

Nisam dobio odgovor ni da li je PhotoShop trial ograničen vremenski, brojem pokretanja itd. Ako jeste, ne može se porediti sa GIMP-om koji se može koristiti neograničeno. Nikakvi krekovi i drugi oblici nelegalne upotrebe se ne priznaju.
Citat:
pajaja: Meni - da. Gimp ima jedan od najgorih UIa koje sam video. Bio sam prinudjen da radim jednu nedelju sa njim (samo linux na masini) i ne mogu da kazem da ne moze ono sto moze photoshop samo sa mnogo vise ulozenog vremena/truda/zivaca... Da imam monitor od 30" verovatno mi ne bi smetalo sto otvara 100 prozora...

Ti bar ne mašiš temu. No, da li bi od tih 100 prozora mogao da mi nabrojiš bar 10?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: GIMP... strahota07.07.2007. u 09:31 - pre 204 meseci
Ne znas kakav je pshop trial?
Pa kako onda mozes da poredis jedan OSS shit sa pshopom ako
ga nikada nisi ni koristio? WTF

GIMP ima odvratan UI jedan od najgorih koje sam video za zivota.
Perfomanse su mu ocajne (verovatno usled loseg koncepta/kodiranja) ,
obim i kvalitet alata mu varira. Ok slazem se moze da posluzi za casual usere
i to zato sto je besplatan.
GIMP ima gomilu losih resenja , filtere spore do bola MISLIM kome treba? not to me :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7173 Profil

icon Re: GIMP... strahota07.07.2007. u 12:49 - pre 204 meseci
Btw,

Problem sa ucitavanjem od 40+ sekundi imam na obe masine koje koristim (home + laptop)

Tako da bih ipak rekao da je to nesto do GIMP-a/GTK-a i Windows Viste ocigledno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.252.119.*



+2789 Profil

icon Re: GIMP... strahota07.07.2007. u 13:07 - pre 204 meseci
Ivane, prvo isprobaj GIMP, pa onda pričaj o njemu. Koliko se ja razumem u GIMP, Windows verzija ne postoji. No, kad se neko pravi lud, ne možeš mu ništa. OK 3rd party Windows port ima nedostataka. Kakve to ima veze sa GIMP-om?
Citat:
Mitrović Srđan: Ne znas kakav je pshop trial? Pa kako onda mozes da poredis jedan OSS shit sa pshopom ako ga nikada nisi ni koristio?

Ko kaže da ga poredim? Ja samo pitam one koji su koristili oba - Photoshop i GIMP (ali stvarno GIMP, a ne "GIMP").
Jednom sam (bez uspeha) pokušao da završim posao sa Photoshopom i nikada se više nisam mašio za njega. Problem je bio u tome što sam radio nešto što Photoshop navodno može. Trebalo je da napravim sliku u ogledalu PDF dokumenta, koji je bio napravljen pomoću alata. Sam PDF koji sam Photoshopu dao na ulazu je bio sasvim korektan, ali je izlaz bio očajan. Na kraju je posao obavio plugin
Quite a Box of Tricks za Adobe Acrobat.
Citat:
Mitrović Srđan: GIMP ima odvratan UI jedan od najgorih koje sam video za zivota.

Meni je teško da zamislim gori UI od Word-ovog. Nekada sam koristio verzije 6 i 97. Muka mi je i da pominjem peripetije koje sam preživeo. No, tebi se ne sviđa GIMP-ov UI. Koliko ja vidim, sve je na dohvat ruke, ali dobro, svako ima svoj ukus.
Citat:
Ivan Dimkovic: Tako da bih ipak rekao da je to nesto do GIMP-a/GTK-a i Windows Viste ocigledno.

Očigledno je da ne postoji verzija GIMP-a za Windows.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

HOKUM
Milun Rajkovic
Budva

Član broj: 12879
Poruke: 68
85.94.122.*

ICQ: 322333684


+1 Profil

icon Re: GIMP... strahota07.07.2007. u 13:37 - pre 204 meseci
ja imam samo pitanje za ovog ivana dimkovica sto je pokrenuo temu:
ti imas legalan photoshop?i za sta koristis photoshop i taj gimp?ja bih rekao da je za 95% kucnih korisnika GIMP zakon,jer odlicno radi,i ako ulozis samo dio vremena koji si ulozio na rad sa photoshopom (koji se mjeri godinama,u vecini slucajeva),vidjeces da korektno odradjuje razne poslove,sem neke slozene koji su samo za profesionalce,i pri tom je BESPLATAN,za razliku od skupog photoshopa,koji moze da priusti samo neko ko zaradjuje pomocu njega...jednostavno ako pogledas svakodnevne potrebe obicnih korisnika,i taj odnos cijene i toga sta dobijas za te pare,vidjeces da GIMP >>> photoshop,jer moze vecinu stvari koje moze photoshop,a besplatan je...ovo oko guija,probaj ga na linuxu pa pricaj nesto,i rekao sam ti,sve je stvar navike,koristis photoshop godinama pa ti je neobican gui od gimpa...da koristis godinama gimp kao neki ljudi,bilo bi ti neobicno da krenes raditi nesto u photoshopu :P spameru,trollu.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: GIMP... strahota07.07.2007. u 14:10 - pre 204 meseci
Nije spamer i trol ali uporedjuje ono sto se placa sa onim sto je besplatno. :)
 
Odgovor na temu

HOKUM
Milun Rajkovic
Budva

Član broj: 12879
Poruke: 68
85.94.122.*

ICQ: 322333684


+1 Profil

icon Re: GIMP... strahota07.07.2007. u 14:30 - pre 204 meseci
poredi komercijalni preskupi software sa 3rd party portom besplatnog programcica,i ne ulazi mu u glavu nista sto mu ovi objasnjavaju razlike...ne zanima me njegova funkcija na forumu,nego njegov nastup,spamerski hejterski,i bez nekog osnova...zbog ovakvih indijanaca ispadne na kraju da nista sto je oss i free ne valja...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: GIMP... strahota

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38686 | Odgovora: 204 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.