Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prenos samo selektiranih checkboksa

[es] :: PHP :: prenos samo selektiranih checkboksa
(Zaključana tema (lock), by dakipro)

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

101kerber
Zagreb

Član broj: 81061
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon prenos samo selektiranih checkboksa15.06.2007. u 21:58 - pre 205 meseci
Imam sljedeće. Iz baze sam isčitao niz podataka u obliku tablice, prvi stupac u svakoj tablici ima checkbox i njegovo ime u sebi sadrži i indeks toga reda iz tablice. Sada me zanima kako da kada se stisne gumb npr. ispravi, da se meni na idućoj stranici pojave samo oni redovi kraj kojih je stavljena kvačica.

Pretpostavljam da bi cijela tablica morala biti u formi skupa sa gumbom ispravi, ali me zanima kako da ja prenesem samo oznake onih redova tj. checkboksova koji imaju kvačicu a ne stanje svih checkboksova?

Unaprijed hvala
 
0

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa16.06.2007. u 01:04 - pre 205 meseci
pa i bice te preneti samo oni koje si otkacio
 
0

101kerber
Zagreb

Član broj: 81061
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa16.06.2007. u 20:02 - pre 205 meseci
Kako to misliš?

Ja nikako ne mogu vidjeti koji checkbox je označen, osim na taj način da idem redom i ispitujem value svih checkboxa? To mi se ipak čini malo nepraktično, pogotovo ako ima više checkbox-a a označen je npr. samo jedan i to onaj zadnji?

Ili možda postoji neki bolji način za koji ja ne znam?

Pozdrav
 
0

101kerber
Zagreb

Član broj: 81061
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa16.06.2007. u 20:32 - pre 205 meseci
Kako bi bilo jasnije šta je meni cilj, sjetio sam se jednog primjera na kojem bi mogao objasniti.

Npr. kada se ode na gmail, otvori se lista mailova i kraj svakoga ima checkbox, kada ja označim kvačicama nekoliko mailova tada s njima mogu raditi različite stvari (brisanje, prebacivanje, označavanje i sl.). Znači tako bi i meni trebalo da iz baze označim neke redove i da onda nad njima mogu raditi neke stvari,npr. izmjena polja iz tih redova, brisanje redova i sl.

Nadam se da je sada sve jasno, zašto mi treba prenos samo selektiranih checkboxova.
 
0

mickey.co.ba
Miralem Halilovic
Sarajevo, BiH

Član broj: 26263
Poruke: 136
87.250.112.*

Sajt: 11betting.com


Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa16.06.2007. u 20:54 - pre 205 meseci
ne kužim bas sve, ti imas čekboxove, recimo 5 i izaberes od tih 5 prva 3 koja imaju vezu sa nekim tablicama u mysql-u recimo ID upisa, kliknes na dugme a onda ti se otvori sajt gdje mozes nesto raditi sa upisima koji imaju ID koje je imao i čekbox...

mozda te nisam bas skontao, al mozda ti pomogne...

Code:

<form id="form1" name="form1" method="post" action="">
  <input name="ck[]" type="checkbox" id="ck[]" value="1" /> 
  prvo
  <br />
  <input name="ck[]" type="checkbox" id="ck[]" value="2" />
prvo
<br />
<input name="ok" type="submit" id="ok" value="Submit" />
</form>
<?
if($_POST[ok]){
  foreach($_POST[ck] as $id){
    echo $id. "<br/>";
  }
}
?>



malo procackaj ovo mozda ti pomogne
 
0

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa16.06.2007. u 22:31 - pre 205 meseci
da video sta ti forma prosledjuje promeni method iz post u get pa ces videti sta ti salje.
 
0

Davor Grubelić
Davor Grubelić

Član broj: 46879
Poruke: 280
*.xnet.hr.

Jabber: nameless21@elitesecurity.org
ICQ: 341103380


Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa16.06.2007. u 22:33 - pre 205 meseci
Evo ovdje mozes vidjeti moj primjer ispisivanja svih oznacenih checkbox-ova:

http://www.etfos.hr/~dgrubeli/ET_tuts/checkbox_test.php

evo kako je to napravljeno ovdje:

Code:

<form action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']?>" method="post">
<!-- *-*-*-* Start teble design of form *-*-*-* -->
<table>
    <?php 
    for ($i = 1; $i <= 10; $i++) {
        echo '<tr>';
        echo "<td><input type='checkbox' name='folder[$i]' value='folder$i' />Folder $i</td>";
        echo '</tr>';
    }
    ?>
    <tr>
        <td><input type="submit" name="check" value="Check" /></td>
    </tr>
</table>
<!-- *-*-*-* End teble design of form *-*-*-* -->
</form>

<?php

$num = 0;

if (isset($_POST['check'])) {
    if (!empty($_POST['folder'])) {
        var_dump($_POST['folder']);
        foreach ($_POST['folder'] as $folder) {
            $all_values[$num] = $folder;
            $num++;
        }
        echo "<br />";    
        var_dump($all_values);
        echo "<br />";
        echo "<br />";
        for ($j = 0; $j < $num; $j++) {
            echo $all_values[$j] . '<br />';
        }
        
    }
}

?>

 
0

mickey.co.ba
Miralem Halilovic
Sarajevo, BiH

Član broj: 26263
Poruke: 136
87.250.112.*

Sajt: 11betting.com


Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa17.06.2007. u 07:14 - pre 205 meseci
Citat:
Zmaj: da video sta ti forma prosledjuje promeni method iz post u get pa ces videti sta ti salje.


dao sam primjer, pa zasto bi mjenjao iz POST metoda u GET kad i ovako fino rad :D
 
0

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.adsl.beotel.net.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa17.06.2007. u 10:42 - pre 205 meseci
Mozda da ovo Davorovo doradis i da umesto <input type='checkbox' name='folder[$i]' gde je $i broj brojaca , stavis $ID reda koji zelis da obradjujes. Posle pustis ceo $_POST['folder'] u foreach i za kljuceve niza dobijes one IDjeve koji su cekirani.
 
0

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa17.06.2007. u 16:52 - pre 205 meseci
Citat:
mickey.co.ba: dao sam primjer, pa zasto bi mjenjao iz POST metoda u GET kad i ovako fino rad :D


Ja znam da to radi, a on postavlja pitanje i nezna ni kako da proveri sta dobija ko rezultat, zato sam i napisao, jer verovatno nije ni probao to sto si napisao ili nezna kako da proba, resenje ti je dobro, samo da je on primeni. Prvo treba da nauci sta je POST a sta GET, kad to savlada znace i da debaguje forme. To mu je najlaksi nacin.
 
0

Davor Grubelić
Davor Grubelić

Član broj: 46879
Poruke: 280
*.xnet.hr.

Jabber: nameless21@elitesecurity.org
ICQ: 341103380


Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa17.06.2007. u 19:45 - pre 205 meseci
pa ako ne zna kako provjerit koje vrijednost checkbox polja se prenose preko POST metode moze jednostavno napraviti:

Code:

var_dump($_POST);


I vidjet ce sve sto mu treba...
 
0

Zmaj
Predrag Krstić
web developer
Zrenjanin

Član broj: 1035
Poruke: 382

Sajt: https://pkrstic.wordpress..


+4 Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa17.06.2007. u 23:53 - pre 204 meseci
posle svih saveta, valjda je naucio :)
 
0

Davor Grubelić
Davor Grubelić

Član broj: 46879
Poruke: 280
*.xnet.hr.

Jabber: nameless21@elitesecurity.org
ICQ: 341103380


Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa18.06.2007. u 00:45 - pre 204 meseci
Hee, e pa ako nije, onda pravac ovog linka. Ne moze fulat.
 
0

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa18.06.2007. u 07:09 - pre 204 meseci
Hehe, koliko postova samo da bi mu rekli da stavi oznake "[]" na kraju imena checkbox kontrole.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
0

mickey.co.ba
Miralem Halilovic
Sarajevo, BiH

Član broj: 26263
Poruke: 136
87.250.112.*

Sajt: 11betting.com


Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa18.06.2007. u 08:06 - pre 204 meseci
prepali smo čovjeka :D
 
0

101kerber
Zagreb

Član broj: 81061
Poruke: 47
161.53.0.*



Profil

icon Re: prenos samo selektiranih checkboksa18.06.2007. u 09:23 - pre 204 meseci
Citat:
Zmaj: Ja znam da to radi, a on postavlja pitanje i nezna ni kako da proveri sta dobija ko rezultat, zato sam i napisao, jer verovatno nije ni probao to sto si napisao ili nezna kako da proba, resenje ti je dobro, samo da je on primeni. Prvo treba da nauci sta je POST a sta GET, kad to savlada znace i da debaguje forme. To mu je najlaksi nacin.



Ovaj Zmaj ide braniti sebe, na taj način da napada mene.

Nakon što je Davor napisao svoj post, meni je sve bilo jasno. Ali Zmaj je nekako zaključio da ja ne znam niti koja je razlika između POST i GET, zato da njegov post nebi bio uzaludan (što ustvari je).

Hvala svima koji su pomogli konstruktivnim komentarima
 
0

[es] :: PHP :: prenos samo selektiranih checkboksa
(Zaključana tema (lock), by dakipro)

[ Pregleda: 2345 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.