Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa particijama!!!

[es] :: Storage :: Problem sa particijama!!!

[ Pregleda: 1366 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Problem sa particijama!!!15.06.2007. u 01:26 - pre 205 meseci
Windows mi je nesto zapetljao particije, citav dan pokusavam da ih sredim ali ne znam kako!!!

Postoje UNALLOCATED SPACE kao prva particija, onda ide C gde je sistem i onda opet UNALLOCATED SPACE... SVE sam pokusao, pravio particije, primarne, logicke, koristio Partition Magic 8 ali jednostavno nema nacina da ih spojim (prvu i trecu) i da onda od njih napravim dve nove! Da ih spojim ne mogu jer nisu jedna pored druge, ne mogu ni da ih spojim kada su prazan prostor, jednostavno ne znam sta da radim!!! A zelim da mi C bude PRVA PARTICIJA.

Na kraju sam hteo sve da pregazim i ponovo da instaliram Win ali nisam uspeo jer prilikom instalacije ne mogu da manipulisem particijama, znaci ta dva prazna prostora kao particije i dalje stoje!!! Sta da radim?????????

Ovo mi deluje potpuno beznadezno...

Ovo mi deluje potpuno beznadezno... kada bih mogao da prebacim tu prvu particiju na drugo mesto mozda bih i mogao da se snadjem ali nikako ne mogu da je pomerim!!! Kada kliknem na MOVE/RESIZE on mi uopste ne da mogucnost da je pomerim vec samo da je resize-ujem a kada pokusam sa drag and drop varijantom, da je "povucem" tamo gde zelim da bude nesto se sasvim levo dogodi!?

Do sada sam imao 3 primarne particije, koji je najbolji nacin da resim problem, znaci zelim 3 particije, Win ide na 40 i dve hocu od 60. Da napravim jednu primarnu a druge dve?

Evo kako to izgleda:

http://www.master-g.net/ihs/images/HA768679.jpg

[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 15.06.2007. u 02:58 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa particijama!!!15.06.2007. u 08:04 - pre 205 meseci
Prva particija baš i nije UNALLOCATED SPACE već extended a u njoj UNALLOCATED SPACE, zato i ne možeš da pomeraš srednju preko nje. Izbriši tu prvu tako što klikneš negde na plavi okvir pa delete. Posle toga pomeri srednju skroz na početak pa onda menjaj veličinu i kreiraj ostale po želji.
Možeš da napraviš kako ti odgovara, ja obično pravim jednu primarnu i jednu extended a u njoj logičke ali ako hoću da imam više nezavisnih OS, pravim još neku primarnu.
Naravno, ono prvo radiš ako je stvarno u pitanju UNALLOCATED SPACE a ne neki prostor na kome je bilo nešto što hoćeš da povratiš.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa particijama!!!15.06.2007. u 10:52 - pre 205 meseci
Pogresno sam slikao, prva particija JESTE UNALLOCATED SPACE, primarna je i sa njom ne mogu ama bas nista da radim, kao ni sa ovom trecom.

Mogu samo da kliknem iznad na HD i da kliknem DELETE ALL PARTITIONS ali ne smem to kada imam OS na C.

Iskopao sam Hiren's boot CD 8.8, da li mi on moze pomoci i kako?

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa particijama!!!15.06.2007. u 16:29 - pre 205 meseci
Hiren's boot je zbir raznih alata i on ne pomaže sam po sebi. Slikaj ispravno da vidimo šta je u pitanju, retko se dešava da ne može ama baš ništa da se uradi.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Problem sa particijama!!!15.06.2007. u 17:07 - pre 205 meseci
Evo sta sam uradio, znaci nije bilo sanse da bilo sta uradim onako.

Uzeo sam od jednog prijatelja neki CD, sjajna stvar, sa njega mi se ucita neki PREINSTALLATION Win XPE (u opcijama kada se ubaci ima i Hiren's BOOT i jos nesto...), znaci u BIOS-u se namesti da se startuje sa CD-a... i onda odatle udjes u Partition Magic 8 jer on ima bukvalno sve moguce alate za sve aktivnosti i spasavanje podataka, znaci cudo... i onda sam obrisao tu drugu particiju na kojoj mi je bio Win i onda se sve samo spojilo i nastala je jedna velika "particija" UNALLOCATED SPACE a to je bas ono sto sam ja zeleo!

Posto nisam znao koja je najbolja varijanta sto se tice tipova particija, a s' obzirom da mi je ranije najnormalnije sve radilo kada sam imao 3 primarne, opet sam tako uradio iako neki kazu da ima i boljih resenja, valjda da samo prva bude primarna a druge dve......

Eto...
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problem sa particijama!!!

[ Pregleda: 1366 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.