Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ime domena i email adrese...

[es] :: Windows mreže :: Ime domena i email adrese...

[ Pregleda: 2928 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Johny4FUN
BGD

Član broj: 3714
Poruke: 233
*.eunet.yu.

ICQ: 190959650


Profil

icon Ime domena i email adrese...14.06.2007. u 09:16 - pre 205 meseci
Ime domena je direkcija.firma.co.yu

E sad hocu da podignem Exchange server u tom domenu, ali necu da mi email adrese budu tipa [email protected] nego [email protected], kako se to izvodi?

PS. firma.co.yu hostovan od strane doamceg provajdera, a Exchange server bi trebalo kasnije i izbaciti preko DMZ-a i SMTP-a na internet.

Hvala
Pozdrav
So Many Girls !!!
So Little Time !!!
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Ime domena i email adrese...14.06.2007. u 12:51 - pre 205 meseci
Prvo, kod ISP-a tražiš da ti napravi A i MX rekord u domenu firma.co.yu koji upućuje na tvoju spoljnu IP adresu, a koji će imati vrednost tipa mail.firma.co.yu. Onda na tvom unutrašnjem DNS-u u kome držiš zonu firma.co.yu napraviš isto to, MX i A rekord sa istom vrednošću (mail.firma.co.yu) koji upućuju na IP adresu u LAN-u mašine na kojoj je Exchange. Na mašini kojom izlaziš na net napraviš port forward po portovima koje ćeš koristiti za mail (110, 25, ...) da upućuje na IP u LAN-u na kojoj ti je Exchange. I još malo nešto stegneš, popustiš, po potrebi, dodaš šlag i eto ti tvoj mail server.
 
Odgovor na temu

Johny4FUN
BGD

Član broj: 3714
Poruke: 233
*.eunet.yu.

ICQ: 190959650


Profil

icon Re: Ime domena i email adrese...14.06.2007. u 13:24 - pre 205 meseci
Hvala andre2000,

samo da prepricamo sad :) ok ljudi spolja ce biti upuceni na exchange i to ce funkcionisati, a da li ce onda ustvari mail.firma.co.yu biti alias za racunar npr. exchange.direkcija.firma.co.yu?
Znaci samo mi je bitno da cu ja moci kreirati mail adrese [email protected] bez da koristim full ime domena u kom se nalazi exchange?
So Many Girls !!!
So Little Time !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Ime domena i email adrese...

[ Pregleda: 2928 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.