Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kućni muzički studio

[es] :: Muzička produkcija :: Kućni muzički studio

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 50556 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reggae_boy
Bor/Bg

Član broj: 40410
Poruke: 6
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Kućni muzički studio25.11.2004. u 21:39 - pre 235 meseci
Hteo bih da napravim mali kućni muzički studio. Ništa preterano.
Šta mi sve treba od hardvera i softvera?
imam samo komp.


hvala



 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kućni muzički studio25.11.2004. u 21:53 - pre 235 meseci
Pozdrav,
malo definicije na sta mislis pod kucnim studiom, ukoliko mislis na audio, sada mozes za relativno malo novaca kupiti neku polovnu mikseti, par novih mikrofona, polovno pojacalo i par solidnih polovnih ili cak novih zvucnika. Kada povezes PC na mikser, dodas jos i mikrofone (dakle, uzmes miksetu sa najmanje 4 ulaza), i sve to isteras na pojacalo i zvucnike. Onda mozes pevati zajedno sa muzikom sa PC-ja ali u drugacijoj shemi povezivanja svega ovoga mozes i snimati na PC a onda u nekom od programa za obradu zvuka i umiksati to sto zelis. Ukoliko imas i VGA sa TV out-om, mozes preko njega da isteras i sliku na TV pa da koristis karaoke na slican nacin.
Sada si vec blizu i video studia ukoliko Ti je to cilj. Doduse, troskovi su znacajno visi u tom slucaju jer trebaju Ti onda i video mikser iako nije obavezan ali kamera vec jeste. Opet mozes da sve radis sto se tice zvuka ali sliku sa kamere mozes prilicno traljavo ubaciti u PC radi obrade tek nekom verzijom IN opcije na nekom TV tuneru ili na ViVo grafickoj. Prava stvar je ipak neka montazna kartica ili DV kamera i Iee1394 adapter za PC, onda vec imas i kvalitetan grab u PC. Ukoliko se dosta potrudis i ne zaleces se bas na prvu, realne su sanse da sve ovo i ne bude preskupo.
pozdrav
 
Odgovor na temu

juki

Član broj: 33141
Poruke: 65
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 313834703


Profil

icon Re: Kućni muzički studio10.05.2007. u 03:31 - pre 205 meseci
Pozdrav svima

Evo ovako da se nadovežem na već postavljenu temu
zanima me isto tako izrada kucnog studija
Ja sam si ograničio buđet od prilike do 500 eura po komponenti samo imam jedan veće problem izrada gluhe komore i režije koje su optimalne veličine za te dvije prostorije imam jednan prostor dužina6,5m.x širina 5m. i visina je 3,20m to sam mislio za studio,režija bih bila 5x6x3,20 dali je to dovoljan prostor?

imam veće nešto od opreme amp je alesis RA-100,zvučna je YAMAHA DS2416,mix je dynacord powermate 1600,monitori su alesis Alesis MKII passives i mikrofon je
shure pg 81,za sada samo planiram kupiti Rode jedan model do 500 eura i jedno predpojačalo u tome cjenovnome rangu?Što predlažete
Zanima me kako napraviti gluvu komoru koji su potrebni materijali ?
Molim vas par savjeta?
Vrsta glazbe je tamburaška,jer samo tu vrstu glazbe planiram snimati drugo me ne interesira.
hvala unaprijed.
Juki
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Kućni muzički studio10.05.2007. u 08:07 - pre 205 meseci
Pozdrav,

uhhh, gluvih soba sam se nagledao i nagledao, razni materijali i razna potrosnja u izradi a uglavnom ujednacen efekat na kraju. Kod mene u studiju je konacan oblik dobijen kartonima od jaja, ofarbanim tako da se nije bas na prvi pogled moglo razaznati i nije bilo bas specijalno ruzno dok se nije pojavio covek sa idejom busenog kartona cime smo konacno resili to pitanje i po estetskom aspektu uspesno.

Ipak, efekti su u oba slucaja isti a obzirom na moje realno minimalne zahteve za gluvom sobom, vise nego dobri.

Naravno, uvek mozes i skupo tapacirati sve to jer definitivno imas drugacije i daleko vise audio fokusirane potrebe od mene (ja imam video-produkcijski studio pa je gluva soba samo dodatak, nije fokus na njoj), ali tu vec moras konsultovati strucnjake za proracune materijala, nacine izrade i rasporede u prostoriji (pretpostavljam da ces koristiti "pecaljku" i da nece biti namestaja, kod mene je obavezan sto i stolica jer su mi potrebe takve).

Za studijske potrebe verovatno znas i sam koliko je dovoljan ili nije omenuti prostor, nije ga tesko premeriti a ja licno mislim da je dovoljan, dok je za reziju prema mom misljenju, itekako dovoljan taj drugi prostor. Naravno, rezijski sto je osnova svega, jako je bitno kako ces njega isprojektovati, kod mene je sem u horizontali, morao biti resen mestimicno i po vertikali posebnim dodacima obzirom da sam morao uvoditi poseban razglas sa zasebnim pojacalom i na zasebnom napajanju, nebitno. Ipak, kreiranje rezijskog stola mi je itekako omogucilo visoku funkcionalnost i ustedu na prostoru mada nisam napravio u potpunosti dobro resenje. Naime, iza stola sam ostavio zavidan prostor za goste i sedenje i tako uzeo namestaj u tu svrhu nemavsi u vidu eventualne naknadne potrebe do kojih je, pogacas, doslo.

Cim se ukazala potreba za on-line izradom spota, nije vise bilo funkcionalnog prostora za nove uredjaje i nastala je neka improvizacija gde je uredjaj na uredjaju, zavisno od prioriteta prilikom snimanja. Kako su komande rasvete i klizaca za kameru fiksirane za sto, nisam mogao da premestanjem iskoristim dodatne povrsine itd. Imati sto kompleksniji i vizionarskiji pogled prilikom dizajniranja rezijskog stola, osnova je za maksimalnu iskoristenost prostora za reziju, sve naknadno je pomalo nakaradno na kraju.
 
Odgovor na temu

Ključko
Radio
BiH

Član broj: 111531
Poruke: 27
..sns.80.65.95-250.bih.net.ba.

ICQ: 304
Sajt: www.it4um.com


Profil

icon Re: Kućni muzički studio10.05.2007. u 10:00 - pre 205 meseci
Citat:
reggae_boy: Hteo bih da napravim mali kućni muzički studio. Ništa preterano.
Šta mi sve treba od hardvera i softvera?
imam samo komp.


hvala


Jel planiras studio za komercijalne svrhe ili tvoje licne potrebe?
http://www.mediafire.com/?b0mowzw01yw
Evo sa cim ja raspolazem(naravno ovo je samo za moje licne potrebe)..i prezadovoljan sam.
Monitori Dynaudio BM5
Komp..AMD 2800+ 1GB RAM (zadovoljavajuce)
Pre-Amp StudioArt V3
Mali mixer Beringer
Mic Beringer B1
Kao master klavijaturu koristim Rolan G-1000
Sound Karta M-Audio Audiophile 24/96
Mnogo softwera(Vst-Vsti) i jaka volja...
Imam u planu kupiti jos B-Control Fader BCF2000.


Edin Krivic-Edo
 
Odgovor na temu

juki

Član broj: 33141
Poruke: 65
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 313834703


Profil

icon Re: Kućni muzički studio10.05.2007. u 15:00 - pre 205 meseci
hvala na odgovoru imam ja već kod kuće te kartone to je sasvim solidan apsorber samo ima li nekih linkova gdje je objašnjenjo izrada prostora za studijo,već sam bio gledao naisplativije bih bila mineralna vuna,nešto zbog estetike me previše ne brine jer mi neće dolaziti previše ljudi većinom moj band i to je to ne želim raditi za druge,naravno mora biti uredno napravljeno.

Juki
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Kućni muzički studio10.05.2007. u 18:47 - pre 205 meseci
Da živiš u Srbiji... preporučio bih ti ovo: http://www.azma.co.yu/azmafon.php. Mineralnu vunu zaboravi. Ja to ne gotivim i ne vidim da je nešto extra... samo vlada jedna fama oko toga.

Pogledaj ovo... http://www.elitesecurity.org/p1551180 ...umesto da gradiš skupu "gluvu sobu". Mada, sve zavisi za koje namene praviš studio. Ako su tamburaši, mora barem njih 5-6 da stane u taj prostor, ili se varam?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

juki

Član broj: 33141
Poruke: 65
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 313834703


Profil

icon Re: Kućni muzički studio11.05.2007. u 02:14 - pre 205 meseci
Ma vidi imam ja rođaka u Beogradu,ne bih to meni bilo daleko samo naravno proračun dobar prije svega.i način izgradnje probat ću potražiti takvu vrstu materijala ovdje u Hr,
Danas sam baš gledao u jednoj firmi što pravi spužvu imaju onu apsorbnu spužvu samo je jedna tabla 50x100x7 cm oko 200kn =27eura što nije baš povoljna cijena,a recite mi zašto nije dobra mineralna vuna?
Nije mi bitno kolko će biti ljudi teško je radit sa 6 ljudi od jedanput svako ,uz to sve snimamo komad po komad,pa onda dalje....
Dali postoje neke knjige ili linkovi o samom načinu izrade gluhih komora?
Juki
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-2.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kućni muzički studio11.05.2007. u 07:53 - pre 205 meseci
Na tom sajtu, Azma... imaš presek apsorpcionog zida, pa prouči šta ti treba od materijala. Mineralna vuna meni dosada nigde nije rešila akustiku, kao i knauf-ploče! Užas!
Druga je stvar sa sunđerima, bas-trapovima, perforiranim lesonitom na kompozitnom zidu, paravanima... itd.

Lično, sve prostore od pre par godina rešavam zavesama, paravanima i odskoro, sa sE Reflexion Filterom! Tako da prostor ostane ŽIVOTAN, ergonomski udoban za rad i estetski kontrolisan.

Ta tvoja "gluva soba", tj. STUDIO (REŽIJA je ono gde je mikser i snimatelj) mora da bude barem 4x4 metra da ti stanu svi ti ljudi, tj. ceo orkestar. Ne zaboravi da oni tu treba nešto da SVIRAJU, a ne da "laju" iz kućice za hrčka!!!

Daj nacrtaj ovde taj tvoj prostor, pa da pogledamo šta možeš sa tim da uradiš... dalje, audio-oprema ti je samo donekle adekvatna... ali ćemo o tome kasnije.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

juki

Član broj: 33141
Poruke: 65
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 313834703


Profil

icon Re: Kućni muzički studio12.05.2007. u 16:10 - pre 205 meseci
Da oprema je ono koliko novca toliko i muzike što bih rekli ljudi,pošljem ti slike kad budem krenuo s radovima.sad sam u fazi proučavanja od a do ž.
dali je istina minimalni volumen studia trebao bih biti 70m3?
Juki
 
Odgovor na temu

xho
montenegro

Član broj: 148668
Poruke: 134
*.crnagora.net.



Profil

icon treba mi oprema za kucni studio13.06.2007. u 18:19 - pre 204 meseci
i koja oprema mi treba i software za produciranje rap muziku
 
Odgovor na temu

tribal_kg
Sasa Nedic
Kragujevac

Član broj: 136316
Poruke: 39
77.46.199.*



Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio13.06.2007. u 18:58 - pre 204 meseci
Koliko para mozes da ulozis?
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio13.06.2007. u 19:53 - pre 204 meseci
1. mikrofon
2. mikrofonski preamp ili mikseta
3. dobra PC konfiguracija sa audio kartom koja ima ASIO podrsku
4. valja imati i klavijaturu ili MIDI-kontroler
5. monitoring (zvucnici)
6. slusalice
7. softver za MIDI i multitrack audio editing (sequencer) + VST instrumenti, pluginovi, gomila sample-ova....
8. uraditi bar pristojnu akusticnu obradu prostorije u kojoj ce se snimati
9. pretraziti starije teme na ovom forumu jer smo istu pricu vrteli mnogo puta do sada
 
Odgovor na temu

xho
montenegro

Član broj: 148668
Poruke: 134
85.94.116.*



Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio18.06.2007. u 18:05 - pre 203 meseci
do 2000eura
 
Odgovor na temu

xho
montenegro

Član broj: 148668
Poruke: 134
85.94.116.*



Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio18.06.2007. u 18:10 - pre 203 meseci
koliko bi me kostalo sve to sto si napisao
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio18.06.2007. u 19:56 - pre 203 meseci
Posto ti je budzet ogranicen, pisacu cene uredjaja srednje a bogami i nize klase:
1. mikrofon - kondenzatorski: 130 evra (npr. M-Audio Nova)
2. mikrofonski preamp ili mikseta: 150 evra (npr. Behringer Xenix)
3. audio karta: 120 evra (M-Audio Audiophile 2496)
4. MIDI-klavijatura: 150-200 evra
5. monitori (zvucnici), aktivni: 300 evra (Alesis M1 Active MK2) ili 400 evra (Yamaha HS50)
6. slusalice: 100 evra (AKG K141)
7. softver: opcija 1 - mnogo para, opcija 2 - freeware, opcija 3 - "parola snadji se"
8. akusticka obrada prostorije u kojoj ce se snimati - cena zavisi od toga da li hoces u potpunosti da preuredis prostorije u kojima ces snimati ili ces samo da na zidove nabacas neki materijal za apsorpciju i difuziju zvuka
9. PC konfiguracija - CPU Intel Pentium 4 ne manje od 2.4 GHz, dobra ploca, RAM - 1 GB pa navise, HDD 2x250 GB, monitor ne manji od 19'', DVD-RW itd itd..... - ne mogu sad da to racunam
10. Kablovi, konektori i ostala prateca oprema - 100 evra

Sve ukupno (ne racunajuci komp i obradu prostora) - oko 1200 evra...
verovatno sam nesto zaboravio, ali sam u zurbi pa ne mogu da se setim.
 
Odgovor na temu

xho
montenegro

Član broj: 148668
Poruke: 134
85.94.115.*



Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio19.06.2007. u 17:47 - pre 203 meseci
hvala ti dje mogu ja to da narucim
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio19.06.2007. u 19:54 - pre 203 meseci
Lyra Style, Artist, Mitros Music, Sky Music...necu ovde da ostavljam linkove i telefone tih prodavnica, da im ne bude bas full reklama.
Mozes da me kontaktiras na PP ako ih ne nadjes Googlovanjem.
 
Odgovor na temu

xho
montenegro

Član broj: 148668
Poruke: 134
85.94.115.*



Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio19.06.2007. u 21:42 - pre 203 meseci
sta mislis za miksetu korg D888
 
Odgovor na temu

xho
montenegro

Član broj: 148668
Poruke: 134
85.94.115.*



Profil

icon Re: treba mi oprema za kucni studio19.06.2007. u 21:44 - pre 203 meseci
ili da uzmem neku digitalnu miksetu
ili ono sve sto ste mi vi preporucili
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kućni muzički studio

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 50556 | Odgovora: 88 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.