Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

usb tastatura neće pa neće

[es] :: Ostali hardver :: usb tastatura neće pa neće

[ Pregleda: 1834 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

garrak
krš Dalmacije

Član broj: 114887
Poruke: 40
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon usb tastatura neće pa neće13.06.2007. u 16:01 - pre 205 meseci
Poštovani,

Imam "serijski" problem sa usb tastaturom. Ploča je Gigabyte za procesor AMD 64 X2.

U biosu tastatura radi, pregledao sam sve stavke za enable usb:ovo-ono, probao 100 kombinacija. Najbolje što je uspjelo je da na login promptu tastatura proradi poslije 2-3 sekunde, logujem se u sistem i onda u sistemu tastatura više ne radi. Na jednom od prednjih usb konektora ponekad proradi ali to ne traje dugo.

Pored toga u hardware devices, isto PONEKAD se vidi upitnik kod jednog od 3 usb human interface-a.

To mi se događa sa 2-3 ploče (kompjutera) koji su sastavljeni skoro, potpuno novi.

Jedino što mi pada na pamet a što bi moglo možda biti uzrok je da dok je rađen widows setup to je rađeno sa ps/2 tastaturom.

Da li bi pomoglo deinstalirati čipset (nvidia), može li se to uopće?

Probao sam sa deinstalacijom usb device-a. Ponovo ih prepozna i instalira ali problem ostaje.


Važno mi je rješenje ovog problema jer sam na poslu na probnom periodu pa se nadam da ćete pokušati pomoći.



 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: usb tastatura neće pa neće14.06.2007. u 18:25 - pre 205 meseci
imaš one usb/ps2 konvertore, možda bi to pomoglo...usput ćeš osloboditi jedan usb port :)
 
Odgovor na temu

garrak
krš Dalmacije

Član broj: 114887
Poruke: 40
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: usb tastatura neće pa neće15.06.2007. u 07:10 - pre 205 meseci
Evo kako sam to riješio.

Safe mode: deinstalirati sve usb drajvere(device manager), i isključiti system restore. (to sve naravno sa prikopčanom ps/2 tastaturom).
Zatim, kad isključim komp. iskopčati ps/2 i ukopčati usb tastaturu. Miš (usb) je cijelo vrijeme spojen preko ps/2 adaptera.
Tada je proradilo sve kako treba, kad sam se uvjerio da i dalje radi poslije nekoliko reboota, ukljucio sam ponovo sys restore (jer šefovi traže da bude uključen).

Ovo sve navodno važi samo za XP SP2.


Courtesy of Nele, master of hardware&other things :)


 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: usb tastatura neće pa neće

[ Pregleda: 1834 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.