Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neka iskustva sa kbcnet?

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Neka iskustva sa kbcnet?

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72

[ Pregleda: 269975 | Odgovora: 1424 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Izgubljen
Darko Rakita
nezaposlen
Beograd

Član broj: 267413
Poruke: 19
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?13.12.2010. u 13:21 - pre 162 meseci
U trenutku merenja sinoc nisam zato sto nedeljom rade do 9 a ovo sam merio malo posle 9.Al inace se cujemo bar jednom dnevno ,znaju sve,ne moram ni korisnicko ime da im govorim...
Izgovor je antena od 2,4 al opet ovoliko lose da bude ....
I naravno da nikakav download nije bio ukljucen.
 
Odgovor na temu

Morandi
Administrator

Član broj: 208437
Poruke: 51
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?13.12.2010. u 21:28 - pre 162 meseci
Evo i mene nazad, hvala bogu nije me dugo bilo ovde. I kad sam bio, hvalio sam rad kbcnet provajdera.
Vec 10tak dana internet mi radi katastrofalno u vecernjim satima.
Danas sam krenuo da uploadujem 200mb videa na yt i krenem u 5h i u 8:30 na neih 80+% pukne mi net.

Paket 1536/128
Dakle problem krene od oko 19h pa sve do 00:30 odprilike.
Molim da mi se resi ovaj problem, jer sam i ja bio korektan sve vreme prema kbcnetu.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?14.12.2010. u 11:35 - pre 162 meseci
@Izgubljen
Citat:
U trenutku merenja sinoc nisam zato sto nedeljom rade do 9 a ovo sam merio malo posle 9.Al inace se cujemo bar jednom dnevno ,znaju sve,ne moram ni korisnicko ime da im govorim...
Izgovor je antena od 2,4 al opet ovoliko lose da bude ....
I naravno da nikakav download nije bio ukljucen.

Ja bih ti savetovao da pozoveš podršku, da zamoliš da ti pošalju tehničare da stave pojačivač i okrenu antenu na neku drugu baznu stanicu... Možda je veliko zagušenje kod tebe. I ja imam 2,4 opremu i stvarno dobro radi... To tvoje je katastrofa, šta će ti internet ako tako radi kao dial-up?
 
Odgovor na temu

Izgubljen
Darko Rakita
nezaposlen
Beograd

Član broj: 267413
Poruke: 19
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?19.12.2010. u 01:08 - pre 162 meseci
Nastavljaju da briljiraju,u svom stilu ...



Pa zovem ja njih stalno,al baja koji radi u podrsci kaze to ti je zbog antene,i naravno ponudi opremu na 5 al uz 2 godine obaveze da uplacujem paket ne manji od 1250 din..A onda proverim kod druga koji je kod njih na opremi od 5 i net radi slicno kao kod mene,tako da mi ne pada na pamet da se nerviram jos dve godine..
Samo da nije ovakvo vreme promenio bih ja provajdera ....
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?20.12.2010. u 10:28 - pre 162 meseci
ako je do antene menja se antena, bolje se usmerava itd., ne kupuje se skroz druga oprema koja radi na drugoj frekvenciji... mislim može i tako samo košta i znači da nije zbog antene nego zbog zagušenosti na toj frekvenciji... ali ja bih prihvatio tu njihovu ponudu pod uslovom da nema nekih skrivenjih plaćanja (osim to da uzimaš paket od 1250 na 2 godine), ako je besplatna ugradnja i sve ostalo... Znači ako će samo pretplata da te košta UZIMAJ. mada je meni to sumnjivo...
 
Odgovor na temu

andrijabg
Beograd

Član broj: 221261
Poruke: 18
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?01.01.2011. u 18:57 - pre 162 meseci
Jel ce biti nekog povecanja brzina ili tako nesto...? posto vidim da ce na adslu biti itekako...
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?30.01.2011. u 14:43 - pre 161 meseci
daju prvi sledeci veci paket, po ceni onog koji uplatis,
ako dodjes da iskesiras kod Bake na uplatnom mestu...
naravno, ovo vazi ako sam ih dobro razumeo, a mislim da jesam..
 
Odgovor na temu

andrijabg
Beograd

Član broj: 221261
Poruke: 18
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?03.02.2011. u 13:10 - pre 160 meseci
To vec imam nekoliko meseci, to je ona opcija "paket vise" i ne mora da se dolazi na uplatno mesto mozes i u banci ili posti...Nego mislio sam na povecanje brzine kao na adslu,tipa click 4 kome je ako se ne varam duplirana upload brzina sa 2 na 4... Ali koliko vidim nista slicno nece biti.
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?03.02.2011. u 19:41 - pre 160 meseci
dobra je to stvar sto daju paket vise,ali s navikom na vecu brzinu, kada se opet bude vratio slabiji paket ,ima da kriziramo kako nam je net prespor , a mozda i sami nakon toga uplacujemo taj paket vise ..


inace ako sam dobro video , kbc od skoro koristi i mrezu orion-a, i vidim da imaju pakete i do 8mbps sto znaci da im je poboljsana infrastuktrura i link, tako da mislim da bi mozda i mogli da ostave taj paket vise za iste pare, a da pritom ne bude nekog preopterecenja mreze. daju dobre pakete, do sad su bili neki bolji od konkurencije , sad vec konkurencija daje mnogo vise, tako da bi valjalo da malo idu u korak sa ostalim provajderima . Inace da pohvalim provajdera , internet je vise nego odlican

 
Odgovor na temu

andrijabg
Beograd

Član broj: 221261
Poruke: 18
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2011. u 00:51 - pre 160 meseci
Ovo sa 8mbps je nesto novo nije bilo danas popodne cini mi se... A koliko vidim paket max je nestao
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2011. u 10:31 - pre 160 meseci
bilo je .. video sam ranije to za 8mbps, a evo dole pise da cene vaze od 1.12.2010 sto bi trebalo da znaci da je od tad promenjen cenovnik i ubacene vece brzine .. sto se max paketa tice , stoji idalje na mestu bar kod mene

 
Odgovor na temu

vidraQL
Beograd

Član broj: 280642
Poruke: 1
*.rcub.bg.ac.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?28.02.2011. u 09:08 - pre 160 meseci
Pozdrav svima!

Ja sam novi član ovog foruma i nisam čitala svih 70 strana ove teme ali obzirom da sam korisnik KBC-neta od 2009. godine, rekoh da se javim..
Molila bih nekoga ko ima iskustva sa KBC-netom i igranjem online igrica da mi pomogne, udeli savet ili bilo šta jer ću da odem u KBC i da tražim novac nazad!

Naime, već više od pola godine igranje na serverima je nemoguće. Najpre je bilo pogoršanja u pingu "s vremena na vreme" sad je postalo svakodnevno.
Živim na Mirijevu III - bazna stanica 6 KBC neta. Koristim antenu od 5 GHz, imam plaćen internet za pola godine (BASIC+1536) dakle, imam uključen "paket više" - 2048/1024 Kb/s
Problem imam na Quake Live serverima (ja jedino igram Quake Live) - isto na CSS (ovo igra moj muž), drugo nisam igrala.
Koristim Open SUSE Linux OS, kao i Windows Vistu na laptopu, koristim Ubuntu na drugom računaru.

Dakle, problem je odziv servera, packet loss, ja više ne znam šta je, poslednjih mesec dana 2-3 puta nedeljno ja zovem operatere KBC-neta da bi oni pokušali da me ubede kako je problem do mog računara (kao što rekoh, ja imam dva računara), operativnog sistema (kao što rekoh imam i Windows i dve distribucije Linuxa) ili do servera na kojima igram (u pitanju su dve totalno različite igre - serveri su isključivo beogradski). Eunetov Quake Live server pinguje od 30 do preko 500 ms sa prekidima (connection interrupted) gde te "zamrzne" po 3,4 pa čak i 10 sekundi ili te kickuje sa servera, a CSS serveri nas stalno kickuju (uključujući i KBC-ov CSS server).
Od kuće ću da postavim pingtest, ide od 100 ms do 300 ms na pingtest.com do Veratovog servera u Beogradu. Ocena na testu je D.
Iz KBC-neta su mi menjali frekvencije, dodeljivali neke posebne IP adrese. Ja jedino znam da je sad trenutno (poslednjih mesec dana) svaki dan ping preko 100 sa velikim oscilacijama (nije konstantan). Svaki put radim i traceroute do gore pomenutih servera gde se vidi da ping puno varira i uvek je veliki.

Da li neko ima slična ili ovakva ista iskustva, ili ako ima neki administrator koji radi kod KBC-neta, neko?? Ja ne znam više šta da radim, platila sam pola godine unapred a nikakvu pomoć nisam dobila on njihovih operatera (osim od dvojice operatera - Bojan i Dejan, koji su pokušavali da pomognu, ping bi bio manji i konstantniji najviše 2 dana, onda se priča ponavlja, ali ni to više ne pomaže).

Molim vas da mi odgovorite ili pomognete, unapred hvala.




http://www.quakelive.com/#!profile/statistics/vidra
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?28.02.2011. u 10:56 - pre 160 meseci
U poslednje vreme su baš katastrofa... I meni jako loše radi net... pre su bila petkom uveče i vikendom zagušenja,
a sada više nema pravila... Valjda će se neko javiti od njih da ti pomogne. Ja znam da ću za sledeći mesec da uzmem neki najmanji paket, čisto da mogu da proverim poštu...
 
Odgovor na temu

dzonihsv

Član broj: 204088
Poruke: 216



+10 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?28.02.2011. u 12:45 - pre 160 meseci
Takođe isto kao i kod navedenih ljudi. Petak i vikend nikad nisam ni računao za download... a tek posle 01:00 ujutru mogu izvući da kažem neki maksimum konekcije koju plaćam. Tokom radnih dana, to se dešava periodično, čas radi dobro, čas ne radi nikako... A obavezno od nekih 19h (svaki dan) pa do jedno 23:00 ping u igrama je prilično povišen i na online Fifu mogu da zaboravim. A tad jedino se mogu naći sa ortacima online radi Fife.

VidraQL, niko odavde ti ne može pomoći, eventualno Sleepless_mind (admin ili jedan od admina KBC-a) ali slabo i on zalazi sad ovde. Rešenje ti je da promeniš baznu stanicu ili provajdera. Ja sam njihov korisnik od 2007. i ovih dana razmišljam o promeni provajdera. Ima još par WiFi provajdera ovde gde sam ja, plus mogu da gađam i preko Dunava, a imam i ponudu za kablovski net... pa se lomim i gledam gde ću bolje da prođem, jer su cene KBC-a postale prevelike za usluge koje plaćamo. aDSL i kabl su mnogo jeftiniji a pružaju mnogo bolju bržu/uslugu. Znam da mnogi nemaju uslova za DSL/kabl (kao i ja, za sad), ali nas to opet ne ograničava u potrazi za drugim provajderom.

 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?08.03.2011. u 20:44 - pre 159 meseci
najbolje je uvek sto bi ljudi rekli 'biti sam svoj gazda' tako da ukoliko ekipa ne moze da izadje na teren il nesto slicno, sami se pozabaviti tim problemom.

prvo i osnovno je proveriti signal i baznu stanicu. ima upustvo na njihovom sajtu za bullet, jednostavno po tom upustvu se moze dosta toga saznati . mozda je doslo do pomeranje antene usled vetra , pa je signal opao , i zbog toga ima toliki ping, mozda je bazna stanica pretrpana il sta vec , ali i to se da resiti uz pomoc podesavanja u bullet-u, mozda promenom na drugu baznu stanicu ukoliko postoji signal bez pomeranje antena , ako ne , mozda i manji zahvat okretanja antene na strani gde bi se nasla bazna stanica sa manjim opterecenjem. s obizorom da to traje mesec dana i vise , treba nesto uraditi

moja iskustva sa online igrama tice, iako igram samo CS 1.6 mogu reci da nemam nikakvih problema, na vecini servera je ping 10-30ms , na nekim se cak spusta na 2ms latency, kolko je to tacno ne znam , ali to je skoro kao LAN. Na jednom serveru je latency zakucao na 6ms popne se na 7 pa spusti na 5 i tako nekih 5-6s drzi npr 6ms. sto dokazuje da je server na kome se igra dosta vazan, ali i internet naravno, ukoliko je na pingtestu ping 100ms to je mnogo i nesto nije u redu , i treba se popraviti.

sto se interneta tice , vidim da ovde pominju cesta zagusanja, ja iskreno retko kad imam takvih problema jedino kada je neki kvar na mrezi pa nema interneta neko vreme , a to se za 7meseci cini mi se jednom desilo . mozda zato sto sam na baznoj stanici naselja koje je urbano pa postoje po 3 kablovska operatera , ADSL je svuda , pa malo njih koriste Wireless

 
Odgovor na temu

dzonihsv

Član broj: 204088
Poruke: 216



+10 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?08.03.2011. u 22:53 - pre 159 meseci
Ne bi' ja ništa pisao da nisam sve to već probao/pokušao. Da krenem redom i videćeš da me ne možeš 'poklopiti'. ;)

Antena je perfektno usmerena, na to uvek bacam posebnu pažnju. Trenutna bazna stanica: Stena, sektor 2. Bio sam i na sektoru 3 ali je download ubitačno loš i pored signala od -72. Na sektoru 2 je signal -65. Brzina (speedtest.net) je do nekih 17h gotovo ravnih 4mbit/s. Posle toga, propas'. Od 17h pa sve do 22h, download je nikakav, upload međutim ide do 1.5 mbit/s. Gubljenje paketa od 2% do 10%. Evo i sad u 23:36 gubljenje paketa je 6%. Ako trebaju screenshot-ovi, lagano ih mogu nabaviti/napraviti. To je bazna stanica - Stena (Zrenjaninski put). Druga bazna stanica na koju sam se kačio jeste Kotež 3. Signal ka njoj je bio -52. Download/upload tokom celog dana variraju neviđeno, čas imam 2mbit, čas imam tih 4mbit, pa onda opet 2mbit... gubljenje paketa redovno od 1% do 3%. Ovo sve ne bi bio problem da se ne dešava više puta godišnje i to zna da drži... Sumnjam da im je premali link ka ovoj strani BG-a, previše korisnika (nemaju ljudi uslova za kabl, adsl). Sutra mogu da okrenem antenu ka Zemunu, i garantujem ali garantujem da će bolje raditi nego što ovde radi. Znam, prošle godine u slično vreme sam imao istu situaciju. Em placam 2100 din za 4mbit/s (ona akcija paket više), što je previše, em net radi loše. Inače, mogu da se nakačim na još 3 bazne stanice na ovoj strani ali u čemu je poenta pošto sve uzimaju link preko Stene (preko sadašnje stanice na koju se kačim). Evo sad izmeri' protok i on je maksimalan, ali šta mi to znači kad napravim server (Fifa 11) i likovi izlaze jer ne mogu da igraju normalno (nonstop im secka)? Jedino u 5 ujutru mogu igrati lepo, bez cimanja i seckanja. Ali sa kim?

Kao korisnika, mnogo me vređa ovo njihovo ponašanje. Kao da ne znaju da im fali bolji link na ovoj strani, skoro svaka bazna stanica je zagušena u poslepodnevnim satima. Uplatio sam net za ovaj mesec jer nisam stigao da sredim ovo za kabl. Ako to ne uspe, pošto nije još 100% dogovorena stvar, od sledećeg meseca idem na drugog provajdera, ma koji god on bio. Menjaću ih kao gaće dok ne pronađem jednog koji valja.

Jedino što me interesuje jeste ovaj deo tvoje rečenice. Citiram, ''mozda je bazna stanica pretrpana il sta vec , ali i to se da resiti uz pomoc podesavanja u bullet-u''. Kako... je moje pitanje?
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?09.03.2011. u 11:49 - pre 159 meseci
nisam ni imao nameru nekog 'poklopiti' vec mozda pomoci nekome. Kada sam ovo pisao mislio sam pre svega na korisnika/korisnicu: vidraQL koji ima problema duze vreme(6meseci) a zadnji mesec vece probleme, a sve sto je uradio jeste zvao teh.podrsku. slazem se da nisu svi hi-tech obrazovani da bi ulazili dublje u tehnicke stvari , ali prvo i osnovno za resavanja problema jeste videti u cemu je problem. a s obzirom da je problem 6 meseci i jos placeno 6meseci valjalo bi uraditi kao sto si ti uradio dzoni ukoliko tehnicka podrska ne moze da resi telefonom.

@dzonihsv

vidim da si probao sve moguce solucije za resavanje problema interneta , i da dosta vodis racuna o opremi i signalu sto je nesto osnovno sto bi svaki korisnik trebao da vodi, ali ako je njihovog linka u ovom slucaju na svim baznim stanicama koje vidis , onda malo sta moze pomoci.


divx_by_jasmin
Citat:
ali i to se da resiti uz pomoc podesavanja u bullet-u, mozda promenom na drugu baznu stanicu ukoliko postoji signal bez pomeranje antena , ako ne , mozda i manji zahvat..


kao sto sam i rekao podesavanja bi se odnosila na promenu bazne stanice ukoliko postoji jos neka koja se vidi sa tog usmerenja antene, informativno provera signala, iako tamo postoje dosta podesavanja ja sam samo menjao na PPPoE zbog rutera i ne znam jel bi nesto drugo pomoglo.

 
Odgovor na temu

dzonihsv

Član broj: 204088
Poruke: 216



+10 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?09.03.2011. u 12:40 - pre 159 meseci
Imam pretplatu još nekih 20 dana, za to vreme ću se raspitivati o Orion WiFi-ju (neki ljudi mi rekoše da rade sasvim korektno), pa ću na njih preći sledećeg meseca ako ne uvedem kabl. Cene su im bolje, uslovi takođe... isplatiće mi se u svakom slučaju.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
212.62.52.*



+79 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?09.03.2011. u 13:18 - pre 159 meseci
@divx_by_jasmin
Citat:
sto se interneta tice , vidim da ovde pominju cesta zagusanja, ja iskreno retko kad imam takvih problema jedino kada je neki kvar na mrezi pa nema interneta neko vreme , a to se za 7meseci cini mi se jednom desilo

Ne znaš pa nemoj da pričaš onda. Ja sam sa iste strane mosta kao i dzonihsv i znam o čemu priča. KBCnet team bi mogao da se pozabavi sa tom problematikom jer su ponovo počeli
da rade loše. Internet je jako loš, non-stop varira, restartuju bazne stanice zbog zagušenja da poludiš!!! Signal imam odličan, i oprema mi je odlično podešena. Stena mi je jako blizu
ali se kačim na Borčanske baze jer je stanje na steni OČAJNO (za 2,4mhz ne znam kako je sa 5). Imam tu sreću da mogu da biram gde se povezujem jer imam jako dobar položaj i visoko postaljenu antenu. Morao sam da smanjim izlaznu snagu AP-a jer za neke bazne stanice imam prejak signal. Imam paket od 1,5 Mbita/s, na kompu sam instalirao DU Meter i vidim kako otprilike ide internet saobraćaj... Ajde p2p što radi jako loše i preko privatnih trekera... nije bitno... SOHO je paket pa ne mogu da očekujem da radi kao sa dinamičkom IP, ali ne mogu da skinem nijednu pesmu sa YouTube-a da ne koči... I čim počem da "vučem" više samo vidim od jednom da nemam neta, skeniram etar i vidim da nema njihovog AP-a... koj se pojavi posle 20-ak sekundi... non-stop restartuju zbog zagušenje. Neko ih zove i oni promene frekfenciju i misle to je to...!!! Nisu više konkuretni sa drugim provajderima. Ukinuli su mnoge pakete. Pogledajte cenovnik. Bez ikakvog obaveštenja ukinuli su BASIC 512+ koji je bio najzastupljeniji kod korisnika(a u ugovoru piše da su dužni da o promeni cenovnika obaveste korisnike). Misliš da su nekom poslali mejl da imaju novi cenovnik? Šalju za svakakve gluposti a za to ne. Na kvarnjaka su promenili cenovnik, a novi im je očajan. Evo reci mi gde je BASIC+ 512 Bez 2000 dindži ne možeš da uzmeš normalan paket da nije osakaćen, pri tom i to ne znači da će da radi OK. Kažem OK, jer znam da ne možeš uvek da izvučeš maksimum ali barem da je konstantan.
Što se tiče signala evo samo da vidite kakav signal imam:

Čitao sam ovde malo forume. Uskoro ću uzeti kod Telekoma ADSL "jer sam u mogućnosti". Ako ima neko sa opremom na 2,4 u mom kraju Krnjača-Kotež nekak se javi pa da podelimo konekciju(naravno ako mu je oprema u vlasništvu). Click 4 kod Telekoma je 2,200 dindži. 4mbita/512kbita. Svakog bi izašlo po 1,100 dindži 2mbita/256kbit-a što kod KBC-a nikad nećemo imati...

 
Odgovor na temu

dzonihsv

Član broj: 204088
Poruke: 216



+10 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?09.03.2011. u 15:05 - pre 159 meseci
Mile, baci pogled na Orion. Imaju 6/1 za 1990 din (uz ugovor) ili 16/1 za oko 2500 din (uz ugovor). Ako bi nekako sredio tih 16 mbit/s, efektivno nekih 13mbit... ti i još jedan plaćali bi po 1250 din. mesečno a imali bi daleko bolji net nego što imate sad. Ljudi se javljaju (na bench-u) sa veoma pozitivnim reakcijama i smatraju da bolje ponude aDSL-a u Srbiji nema. Tako, neka ti i Orion bude u opticaju, baci pogled na sajt i promuvaj se malo. Takođe i PTT net ima dobre cene, bolje od Telekoma.

Ja sam se čuo sa Orionom, dobio sam test nalog. Narednih dana ću da testiram kako radi net i baciću neki feedback po završetku testiranja. Ako sve prođe ok, od sledećeg meseca imam novog provajdera. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Neka iskustva sa kbcnet?

Strane: << < .. 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72

[ Pregleda: 269975 | Odgovora: 1424 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.