Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neka iskustva sa kbcnet?

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Neka iskustva sa kbcnet?

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 270169 | Odgovora: 1424 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?03.02.2010. u 18:26 - pre 173 meseci
Znači - oprosti se od P2Pa.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

andrijabg
Beograd

Član broj: 221261
Poruke: 18
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?03.02.2010. u 20:31 - pre 173 meseci
zasto da se oprosti od p2p??
 
Odgovor na temu

che82
windows 7

Član broj: 241537
Poruke: 48
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?03.02.2010. u 22:18 - pre 173 meseci
Ljudi moze li objasnjenje Andrija, bilo ko?
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?03.02.2010. u 22:35 - pre 173 meseci
ovako:
Ako hocesh da skidash od jednog korisnika neshto, npr od mene treba ti jedna konekcija... E ako to hocesh da radish od vishe korisnika treba ti vishe konekcija...

E sad, ajde da ti to plasticno pojasnim:
Ako hocesh da se igramo onih telefona sa konzervama, da bi povezao dve konzerve treba ti kanap....
Ako hocesh da pricash sa vishe njih onda ce ti za svakog sa kojim hocesh da pricash trebati po jedan kanap (izuzecemo konzerve mada bi one mogle da predstavljaju portove...)...
A naravno, mozesh da pricash sa jednim likom, i da pritom prenesesh neku sliku... Onda ti treba jedan kanap za pricu jedan kanap za sliku, tj sa tim likom cesh biti povezan sa dva kanapa....

E ti imash u ovom slucaju 64 kanapa...
Pa kad hocesh da otvorish neku stranicu npr: yahoo, e tu imash gomilu onih slika... E da bi se brze ucitavala stranica, onda se paralelno shalju sve slike odjednom... Brze je nego da se ucitava jedna po jedna... E da bi to bilo moguce da se ucita paralelno, onda ti za svaku sliku ide po jedna konekcija ...

Nadam se da je razumljivo??? :)
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
79.101.189.210

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2010. u 09:03 - pre 173 meseci
Ali, ta priča o ograničenju konekcija ide i dalje...

Pretpostavimo da u kući imaš i komp i laptop - oni onda te 64 konekcije dele, i to ne svakome po 32, već po principu - ko je prvi zatražio - prvi je dobio. Sad, ne bi bio problem sa 64 konekcije (davno je beogrid ograničavao na 15) da te konekcije mogu pravilno i pravovremeno da se zatvore, kako bi se otvorile nove - u kejbisijevoj mreži, gde gubitak paketa postoji, i poveća je cifra, neke konekcije nikada neće poslati-dobiti FIN (ili fin/fin-ack/ack, ili dvosmerni fin-ack) (zatvoriti se).... a neke i ne šalju.

...što, u prevodu znači sledeće - otvoriš li fejzbuk, i još 4-5 tab-ova drugih sajtova, i klikneš li na par linkova ili aplikacija u fejsu.... sve su šanse da će se zauzeti svih 64 konekcije, pa ćeš browser morati da restartuješ svakih desetak minuta.

...trenutno, moj mikrotik pokazuje 1496-1517 otvorenih konekcija, a imam na ovom računaru otvorenu Operu sa 20-tak tabova (od toga desetak ES:)), a na serveru aktivan torent sa dozvoljenih 25 simultanih konekcija, pa ti vidi....

Ta ograničavanja konekcija imaju samo i isključivo smisla u rasterećenju procesora na baznim stanicama, i na čvorištu - ja to vidim isključivo kao pilićarenje, jer umesto kupovine jačeg procesora za baznu i čvorište, hajde da uštinemo na korisnicima.

Opraštanje od p2p-a ne bi moralo da se desi, jer p2p programi mnogo više poštuju terminaciju konekcija (gledam upravo mikrotik u firmi, gde sam ostavio samo torent program, i ništa više, sa 100 konekcija, a u mikrotiku ih je otvoreno 145-150) od web stranica i browsera - fejs je tu nekako najgori, jbg - ali se kejbisi odlučio i da filtrira saobraćaj po portovima, kao i po header-u paketa, a ne bi me čudilo i da su počeli inspekciju saobraćaja - A.K.A. L7 filtriranje - ironija je u tome što ti filteri daleko više troše procesorsko vreme od milion p2p konekcija....

@digisatplus:
Koliko god ja bio na tvojoj strani kad je u pitanju neprikrivena, a apsolutno opravdana pljuvačina po onoj muškoj gazdarici kejbisija - toliko ipak moram da te ispravim, u par tačaka:

-kejbisi nema eksluzivan ugovor nigde, i ni sa kim!...jedini ugovor za koji ja znam, je onaj na čvorištu, i mislim Tošin Bunar - ostalo je sve usmeno. Ali nigde nije eksluzivno!
-za tu zgradu na Vidikovačkom vencu, mogu samo da ti citiram čoveka koji živi u toj zgradi: "kad je došao, obećao je besplatan internet, i jednu do dve antene najviše na krovu - internet radi kilavo, a antena ima brat-bratu 15 - a vi ste došli da postavite još! Prenesite mu da ću sve sa krova da pobacam kad popi*dim!!!"
-nemoj grešiti, digisate - Asteriks je lik iz crtanog filma, mali odvažni Gal - Asterisk je platforma za IP komunikaciju, a u bukvalnom prevodu znači "zvezdica".

@wlada85: juče sam baš nameštao mušteriji komp - adsl kod telekom-a, NBGD - njegov klinac igra CS, na nekom serveru koji drži neki njegov ortak par zgrada dalje, isto na ADSL-u telekoma - ping je jednom skočio na 40+, ali je najčešće bio oko 23.
Dotični čovek ima dečju igraonicu, i video-nadzor u njoj, na Beocity ADSL-u; ja sa telekomovog ADSL-a, baš sad merim, i imam ping 36-40.
A niti sam administrator nekog od tih provajdera, pa da sebi obezbeđujem prioritet saobraćaja, niti sam nešto mnogo platio opremu - mikrotik RB kod mene kući je bio ćef, ne potreba - ostalu opremu smo svi dobili džabe.
A ping možda jeste dvocifren, ali je konstantan - sa oscilacijama manjim od 5%.
Kod nekih provajdera (pa i wireless), to tako radi. Konstantno, i svima.
Kod nekih je to misaona imenica.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 08.09.2010. u 10:07 GMT+1]
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
*.kbcnet.rs.

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2010. u 09:42 - pre 173 meseci
CS 1.6 ili CS:S server sa 32 slota za igrache, prema svim svetskim podeshavanjima "troshi" upload oko 3mbit sa popunjenim slotovima, zato nemojte da mi prichate da to na nekom ADSL-u radi.... jednostavno je nemoguce i ne postoji to podeshavanje servera koje bi radilo kako treba, a da ima manji BW. Mozhesh da budesh i Bog himself ali to NE MOZHE DA RADI.

@wlada_85
Kad si okachio slike igre, okachi i SS sa brojem igracha, kao i SS sa ispisom komandi cl_rate, cl_cmdrate, cl_updaterate, kao i naziv servera, ili bar gde se isti nalazi.

We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2010. u 11:30 - pre 173 meseci
Rekao bih da ovi vise znaju o cemu govore jer se aktivno bave time...




Vise info na http://www.cstrike-planet.com/tutorial/1

Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Sleepless_mind
Bojan Vranac
NetLogic D.O.O.
01000010 01000111 0100010

Član broj: 33611
Poruke: 564
194.106.186.*

Jabber: wizard[at]elitesecurity.org
ICQ: 12413605
Sajt: www.netlogic.rs


+34 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2010. u 13:02 - pre 173 meseci
S obzirom da hostujemo server veoma aktivno, na nekim svetskim listama u 150 najjachih, ovi podaci su iz prakse. Minimalni BW povecava latency, kao shto pishe tamo... Isto tako, kad si vetj spomenuo, a to sigurno ne mozhemo da znamo, tj. ne mozhe da zna dotichni, konfiguraciju servera.

Vishe informacija na http://www.balkangamingarena.com


We are Borg. We shall assimilate you.
RESISTANCE IS FUTILE!

Asus P6T Deluxe V2
Intel Core i7 965 3.2GHz
OCZ 3x2GB DDR3 PC3-12800 Flex EX Low Voltage Triple Channel
2x1000GB Spinpoint F1
ATI Radeon HD5970
Lian Li PC-P80R
Samsung T240

www.me2everyone.com/213043
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.rs.



+2 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2010. u 13:13 - pre 173 meseci
Broj igraca na serveru je mali (maksimalno podrzano je 22 igraca a obicno se do sada igralo 5na5 ili tako... (uglavnom ne volim servere gde ima bash bash puno ljudi... )).... Inace u pitanju je FER-PLAY.... Adresa servera je :217.26.75.202:27032

www.game-monitor.com/cstrike_G...202:27032/FER-PLAY_PUBLIC.html

E sad, shto se tice podeshavanja, probao sam dosta toga...
Moja podeshavanja su: cl_rate 6000 rate 6000 cl_cmdrate 40 cl_updaterate 35... Brzina kod providera 1M/512k...

Okacio bih slike, ali juce i danas net radi kako treba (pu pu da ga ne ureknem...)

Inace, kako da kazem, problem nije izgledao tako da su u pitanju neka podeshavanja, nego je problem u internetu:

Probao sam sledece:
Igram na FERplay, i sve lepo radi... Odjednom pocnu da se gube paketi, ping skace... I to onda traje traje traje... Pa se posle nekog vremena smiri.... I opet radi kako treba.... Ujutru oko 5h kad znam da je mali broj ljudi na netu sve bi radilo toliko perfektno da bih mogao da pustim youtube i igram CS i da nemam oscilacije u pingu... Znaci net je tad savrshen, ali zato je se deshavalo da uvece ne moze da se zivi (mislim da ne moze da se igra samo CS ili tako neka igrica bez da slusham pesme preko youtube...)... Zvao sam teh sluzbu, pisao e mail... Nishta mi niko nije odgovorio... cak se nisu ni javljali...

Onda sam posumnjao da nije mozda do FERPLAY servera... Igrao sam i na drugim serverima... Cak sam probao i na nekom u BIH ista situacija, radi lepo i odjednom.... ... Tada sam otklonio sumnju na ferplay server... Onda sam probao da igram DOTU (mada ovo slabije igram), situacija je slicna... Znaci odjednom samo bude drop... (ajd da kazemo da sam DOTU igrao preko hamachija i da je ortak pravio server, ali na taj nacin se pored mene kaci josh 4 igraca i ja medju njima imam najgori ping i lag, i najveci br. diskonekta :), ostali igraci su na nekom kablu, i svi smo iz BG.. ... )

Znaci neshto nije bilo u redu sa netom...


E sad, kazem net radi perfektno... Ali videcemo dokle, pa cu da uploadujem SS...
Da, poshto zivim u malom mestu, i znam sve ljude koji su uveli internet i svi su uzeli KBC (nema druge opcije), svi imaju istu pricu... Bez obzira da li su na 5GHz ili 2.4GHz...

E sad, ono shto sam josh primetio, je da ponekad nece da otvori ni neku stranicu, pa onda moram da idem na reload... I onda iz par pokushaja odradi... Desilo mi se i par puta da youtube nece da pusti klip... E sad, da razumem da zaglavi face jer je opterecen sa celim svetom, neka zaglavi youtube... ali google da nece da otvori... To je malo cudno... I to, dosta su se ljudi zalili iz kraja da nece da otvori i da mora da se osvezi par puta :)....
Danas i juce (pogotovo juce, sinoc...) net je radio lepo!!! :)

Ali ipak je glupo da net radi par dana u mesecu kako treba a posle nishta...

PS:

HVALA @Sleepless_mind @fade (ove informacije sam prosledio adminu ferplay servera, pa ce da mi kaze koliko toga je ispunjeno... :) )
 
Odgovor na temu

che82
windows 7

Član broj: 241537
Poruke: 48
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2010. u 16:25 - pre 173 meseci
Jos jednom nema boljeg interneta od kbc neta na 5ghz, barem u Surcinu, evo rezultata paketa 768/384
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

andrijabg
Beograd

Član broj: 221261
Poruke: 18
212.178.230.*



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2010. u 21:32 - pre 173 meseci
evo ja koristim taj ograniceni paket wadsl i nikad nisam primetio da mu bilo sta fali. Obicno mi je u browseru otvoreno nekih 6 tabova,a pritom internet koristi i moja sestra na laptopu i to poprilicno, opet kazem nikad nisam imao nikakav problem ni sa internetom ni sa ovim paketom. Igram cs source i na nasim ajde da kazem balkanskim serverima ping ne prelazi 8 nikad! obicno je 5...mogu da stavim ss nije problem ako neko ne veruje,a to za gubitak paketa- pa zadnji put mi se desio mozda tamo u septembru ako se dobro secam i to je trajalo nekih 10ak minuta. Sad ne znam zasto meni net tako dobro radi, a vama ne, da li je to do 5ghz ili 2.4ghz ili udaljenost od bazne stanice ne znam, ipak ja nisam kompetentan o tome da pricam. evo sad ce jos malo kako koristim godinu dana kbc (na 5 ghz) i do sad je usluga bila za cistu desetku
 
Odgovor na temu

che82
windows 7

Član broj: 241537
Poruke: 48
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?04.02.2010. u 23:26 - pre 173 meseci
ANDRIJA potpuno se slazem sa tobom
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?05.02.2010. u 12:00 - pre 173 meseci
Eh, nema veće radosti za ljude iz KBCa. Useri im koriste osakaćen net, a da nisu ni svesni toga, a još su i srećni. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

annat1213
Ana Tesla

Član broj: 233529
Poruke: 63
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?05.02.2010. u 14:55 - pre 173 meseci
Nešto sređuju mrežu kablovsku, pa sam opet par dana na kbc-u.

Znači, ovo je strašno... Taman sam uspela da zaboravim kako izgleda prosečno otvaranje bilo koje stranice u trajanju od minut i po, sanjanje youtube-a... da ne nabrajam dalje, trudim se da se ne nerviram i da NE okrećem tehničku podršku. Hvala bogu te sam češće kod drugarice koja ima sezamov adsl, pa uspešno obavljam sve što treba, inače bih opet odlepila.


Nego... Ono VIP kbc... Ahahahahahahahahahahahahaaaaa... aaaaaaaaaaaaaaaa... "Uplatite 6 meseci i dobićete karticu naše mreže kako bi mogli da pričaj-pričaj-pričaj sa tehničkom." LoL
 
Odgovor na temu

annat1213
Ana Tesla

Član broj: 233529
Poruke: 63
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?06.02.2010. u 15:50 - pre 173 meseci
Net se vuče, veza puca gore od dial upa na dvojničkoj centrali, tehnička je ili zauzeta ili se niko ne javlja. Objašnjenje?
 
Odgovor na temu

che82
windows 7

Član broj: 241537
Poruke: 48
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?08.02.2010. u 11:35 - pre 173 meseci
Paket wadsl +3072
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

che82
windows 7

Član broj: 241537
Poruke: 48
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?08.02.2010. u 12:37 - pre 173 meseci
5ghz je prava stvar, ja sam prezadovoljan uslugom, preporodio sam se, cesto sam i host u igrama, torenti pice do 400, tacnije od 280kbs do 396kbs, 5ghz u odnosu na 2.4ghz pa sta reci kao nebo i zemlja, hehe, samo ovako da ostane, ovi ortaci koji koriste adsl se cude brzinom, ostajem korisnik kbc kakav adsl ili radijus vektor kabal, pozz, od prezadovoljnog korisnika
 
Odgovor na temu

Strale
Posta Srbije
Surcin

Član broj: 59181
Poruke: 1015
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?09.02.2010. u 01:07 - pre 172 meseci
che82

Ne koristi tudje naloge i ne raduj se preterano shvatices vremenom zasto ovo pisem tebi.

A kbc ne moze radijusu ni da pljune pod prozor.

TRUF WADSL+4096/384 sa ogranicenih na 64 konekcija
dinamička
4096/384 Kb/s
2.800,00

Vektor

2950 RSD
mesečno*

Download Speed:do 8Mb/s na radijusu se ostvari oko 1000 i nesto konekcija
Upload Speed: do 768 Kb/s
E-mail: 4
Mailbox: 4 X 50 MB
IP adresa: dinamička

A torrenti razvaljuju na 8 Mbit, zahvaljujuci torrent leech-u
 
Odgovor na temu

che82
windows 7

Član broj: 241537
Poruke: 48
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?09.02.2010. u 08:20 - pre 172 meseci
Ne koristi tudje naloge, nemas sta drugo da kazes, ocigledno na ovom forumu nekim ljudima smeta sto ima nas koji smo zadovoljni kbc net uslugama, a o radijusu necu ni da pricam koliko je to jedna neozbiljna firma, da evo malo ping testa




[Ovu poruku je menjao che82 dana 09.02.2010. u 09:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Neka iskustva sa kbcnet?09.02.2010. u 10:29 - pre 172 meseci
Strale prestani da spamujes temu glupostima.
Jedino sto znas je da postavljas screenshotove tamo nekih speedtestova ili da kazes kako drugi provajderi imaju bolju "uslugu" od KBC-a.
Ja imam UPC 10/1 mb za 10 eura mesecno sa sve statickom, pa jel ga poredim sa KBC-om?
Da ljudi mogu presli bi na nesto drugo, nije da im je usluga toliko dobra pa ne zele...
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Neka iskustva sa kbcnet?

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 270169 | Odgovora: 1424 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.